Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na jednom ze zahraničních webů dali iPhone profi fotografům a nechali je dělat snímky do tištěného vydání s cílem dokázat, že dnešní rozlišení fotoaparátu u mobilních telefonů je dostatečné i k vydání fotopříloh tištěného časopisu.

  Docela zajímavá jsou videa z akcí, kde se na iPhone točí klipy.

  Existuje spousta různých gripů, které umožní použití lepších objektivů v kombinaci s iPhone.

  Tak si to trošku shrneme…

  – cílem je platit co nejméně za práci fotografům
  – snížit náklady a maximalizovat zisk vydavatele
  – nechat vyniknout „mladým a talentovaným umělcům“

  Vytiskl jsem za svojí kariéru řekněme kolem 400 – 500 velkoformátových fotografií z iPhonů od verze 4S po 6.
  Tiskl jsem výstavu Tomáše Tesaře na Hahnemuehle Bamboo, ale i výstavu Opojení, kde se prezentovalo TOP jádro českých instagramistů. Mluvím o fotografiích ve formátech od 30×30 do 50x50cm!

  Abych to zkrátil, ano, lze to vytisknout a použít, nicméně bez velkého kusu práce v postprocesu a předtiskové přípravě jsou to pouze rozpatlané obrázky z malého čipu a primitivní optiky.
  Pro bloggery super, pro video na youtube super, mladá firma, co plete kulichy v kuchyni na koleji pohoda, protože všechny spojuje mládí a sdílení radosti ze společné značky. Ale opravdové fotografování, práce s hloubkou ostrosti, detailem, protisvětlem, kresbou, nebo výřezem, to je technicky stále ještě hooooodně daleko! ;-)

  STB, souhlas. FF zrcadlovka je nenahraditelna, pokeh, prace s clonou, protisvetlo, atd. To jsou veci ktere mobil nezvladne a jeste dlouho zvladat nebude 9 cocek o velikosti 72 mm tezko nahradi neco o velikosti par milimetru :-) je to bohuzel fyzika. Na foceni krajiny iphone neni spatny, ale na foceni portretu, makra, produktu atd. na nejake solidni urovni nepouzitelny.

  Dodal bych jeste ze poloprofesionalni telo a k nemu nejaky solidni objektiv nestoji o moc vic nez nejnovejsi iphone ze solidni kapacitou. iPhone je super telefon pouzivam je od roku 2009, ale fotak na foceni neceho na solidni urovni urcite neni a troufnu si rict ze v dohledne dobe ani nebude.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.