Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mám SE a nahávanie videa som nastavil na 720p. Prečo?
  Lebo keď ho uložím na NAS a následne prehravam na Full HD TV ide plynule , kvalitou vyhovuje a zaberá málo miesta.

  Přesně tak, sice natáčím ve FullHD, ale pak stejně proženu většinu videí softwarem a zmenším na 720p. Videa jsou malá a na většinu věcí v pohodě stačí.

  Presne s tým bojujem aj ja. Chcel by som videa nahrať v čo najväčšej kvalite – aby aj o 10 rokov boli pozerateľné, ale zo sieťového disku je problém to prehrať. Ale celkom to nechápem, lebo napr. 8 GB mkv film ide úplne plynulo.

  iPhone má kvalitní video, takže to chce mít alespoň 64 GB variantu a pokud nahráváte něco seriózního, tak ve 4K nebo FullHD slow motion.

  Běžná videa zachycuji ve FullHD, někdy i nižší rozlišení stačí na mobilní momentky určené pro Instagram apod.

  Těch lidí, kteří by pořizovali serióznější záběry je minimum a nepochybně si zvolí 128 GB variantu, navíc k tomu mají různé objektivy, battery packy, gripy, stabilizátory, takže pro ně není problém mít u sebe i nějaký wi-fi hdd, nebo přímo MacBook na kterém hned video zálohují a editují.

  Myslím, že daleko zásadnější je nahrávat v 60 fps místo 30 fps. Ty videa pak opravdu vypadají jako živá, hlavně při pohybu jsou pořád ostrá, místo aby se zaostřily jen když se obraz zastaví. Takže nahrávat ve 4k budu okamžitě, jakmile to půjde v 60 fps, do té doby radší jen full hd ale taková plynulost videa, že to vypadá, jako by tam člověk opravdu byl a ne se na to jen díval.

  Tak ja som sa vratil k Full HD s 60 FPS. Celkom ma prekvapilo, ked som si 4K video poslal na iPhone 5S a to ho nevie prehrat pretoze je pre neho nekompatibilne. Myslel som, ze prehrat ho zvladne.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.