Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To je jeden pohľad na vec. A je úplne v poriadku. Ale nič nie je len čierne alebo biele. Druhý pohľad je, že tým že Apple chráni zákazníkov, chráni aj teroristov. A teroristi vedia, že Apple nevydá ich informácie FBI ani inej strane tak kľudne môžu operovať ďalej, používať svoje iPhony, verbovať nových členov, zväčšovať svoje počty a využívať iOS na všetko čo s tým súvisí…lebo sú chránení.
  A tvrdenia Apple ma privádzajú k otázke, ako by sa asi zachoval Mr. Cook keby sa niečo také stalo jeho rodine, jeho blízkym, alebo členovi jeho teamu v práci…

  Zajímavé přitom v ISIS platí zákaz používat iPhony a iPady a teroristi migrovali na Android.

  Každopádně výchozí nastavení bezpečnosti má Apple o mnoho lepší než většina Androidu.

  U Androidu lze rovněž šifrovat vnitřní úložiště, ale musíte tu funkci manuálně zapnout a nemusí být dostupná u všech zařízení.

  Pokud chcete dobře zabezpečit Android je asi nejlepším řešením zvolit Nexus, k tomu používat Signal nebo Threemu na komunikaci. Data do cloudu šifrovat boxcryptorem. A k připojení na internet používat nějakou VPN nebo TOR.

  Mimochodem v ČR asi podobná kauza s Rittigem, kterému Šlachta a spol zabavili iPady, do kterých se nedokázali dostat. Pak šifrované telefony, rozluštit část komunikace se Policii povedlo jenom proto, že partnerka předsedy vlády Nečase používala příliš jednoduché heslo a měla ho napsané na papírku u telefonu.

  To: wallax
  Spolocnost sa ma inak postarat, aby teroristom co najviac skomplikovli prevedenie utoku. Ale v dnesnej dobe asi, tazko, ked v Americkych statoch zbrane predavaju spolu s hot-dogmi a celosvetvo sa chemia pouziva v kazdom odvetvi. Nadnesene povedane: vsadepritomna chemia zabezpecila ze, vybusnina sa da urobit aj s potravinarskeho ochucovadla.

  Applu v tomhle fandím. Ale není mi jasné proč si prostě FBI natvrdo nevykopíruje data z flash paměti telefonu. To by neměl být takový problém. Přece iPhone nešifruje celý obsah flash paměti. Nebo se pletu? A pokud je obsah šifrovaný, můžou zkoušet útok hrubou silou přímo na data z flasky, pak už je nějaký limit 10 pokusů nemůže ohrozit.
  Apple by nemusel vyrábět žádnou rakovinu. Podle mě pokud mám zařízení fyzicky, vždy se do něj dá dostat, i bez spuštěného operačního systému. To by leda musel ten terorista používat velmi dlouhé heslo pro otevření telefonu, ale to pochybuju.

  Navíc apple má i uloženou zálohu z iCloudu, ta je také šifrovaná a o heslo se přišlo, jelikož FBI požádala o reset hesla.
  Přece můžou zjistit k jaké emailové schránce je ten iCloud účet napojen, provider jim do té email schránky dá přistup. Pak mohou v pohodě dokončit reset hesla a do toho iCloud backupu se dostat, třeba obnovením zálohy na nové zařízení.

  Přijde mi to celé jako nafouklá bublina. Kdyby se nad tím FBI zamyslelo, určitě by šel najít způsob jak se k datům dostat, aniž by musel psál Apple speciální operační systém.

  salamoun,
  to im nebude nic platne. V iPhone je zadane ine heslo ako je platne (zmenene FBI)a tym padom sa nevykona ziadna synchronizacia. Oni potrebuju ziskat novsie data ako boli posledne synchronizovane na iCloud.

  Myšlenka, že Apple chrání teroristy je nemocná. Stejně nemocná, jako společnost, který si myslí, že teroristi se jednoduše objevili. Ne, neobjevili. Byli spoluvytvořeni vládou, která nyní tlačí a snaží se zodpovědnost přenést na technologickou firmu. To je symbolika dnešní společnosti. Jsi nemocný? Dáme ti prášek. A je to. Vůbec se nechce ptát, proč jsi nemocný, co to znamená, co děláš špatně, co ti tělo říká tou nemocí. Dáme prášek. Dáme systém, který nám ukáže, že Saddám má chemické zbraně….

  salamoun: data určitě není problém z flash paměti zkopírovat, problém bude dešifrace hrubou silou, šifrovací klíč je dost dlouhý a bez něj je to běh na hodně dlouhou trať :)

  …je mi ľúto jedincov, čo žerú túto „teroristickú“ polievočku… Záujem vlád o dáta užívateľov je viac než jasný a lepší príbeh cez „terorizmus“ už ani zostrojený nemohol byť… Preto, ak dostávame pravdu od Apple, držme im palce a vážme si tento postoj…, ak je to celé ušitá búda na užívateľov (ľudstvo), tak nám nezostáva nič, len sa prizerať…

Vložte vlastní komentář

celý text