Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jednoznačně souhlasím, ale nejde jen o optimalizaci rozlišení – třeba to kolik žere facebook a messenger baterky…. to je hrůza…české banky,operátoři… až teď zjišťují že existuje touch id….. škoda mluvit….

  Velcí hráči nestojí o to, aby uživatel jakkoliv opouštěl jejich řešení. Facebook samozřejmě podporuje picture in picture mod, ale jen u videí nahraných na facebooku. To samé v podstatě YouTube. Chtějí, aby uživatel zůstával v aplikaci.

  Tady musí nastoupit Apple a buď z toho udělat povinnost ve schvalovacích podmínkách App Store, což je hodně kostrbaté a může to přinést dost problémů, nebo – a to se mi zdá pravděpodobnější – v další verzi iOS přijít s rozpoznáním třeba videa na systémové úrovni, to znamená, že když v nějaké aplikaci poběží video, systém si ho dokáže „vycucnout“.

  Dovolím si reagovat z pozice iOS vývojáře. Každá společnost/firma která svoji mobilní aplikaci bere aspoň trochu vážně má roadmapu funkcí a vylepšení naplánovou na měsice někdy až roky dopředu a každý release má jasně specifikované co bude a nebude obsahovat. Proto vše trvá tak dlouho a zejména u finančních institucí je to běh na opravdu dlouhou trať. Ne vždy za absenci featur zodpovídá vývojář, nechť je příkladem TouchID u našich bank. Vím že ho má FIO a KB možná ještě někdo. To samé optimalizace pro iPhone 6 & 6+, u větších aplikací je to intenzivní práce na několik měsíců :)

  Trust me i am engineer!

  …či to nebude tým, že v lanscape mode je ovládanie omnoho nepohodlnejšie pre jednu ruku a mobil väčšinou ovládame jednou rukou.

  Napríklad ale ani najnovšia apple appka music memos nepodporuje na ipade landscape mode, čo je teda pekne otravné.

  Protože vývoj je kupodivu sviňsky drahá a časově náročná zabava, musí se vývojáři rozhodnout co do aplikace dají a co ne. Musí si vybrat, jestli jejich aplikace bude mít nové, z jejich pohledu užitečné funkce, nebo cool novinky zčistajana naservírované Applem. Obvykle volí to, co jim je bližší – tedy jejich vlastní plány. Navíc takový landscape režim se dobře zapojí do nové apky, ale redesignovat na něj starou apku je noční můra. A výsledný efekt je celkem k prdu.

  Už tu je názor od iOS vývojáře, tak já se taky připojím, ovšem jako Android vývojář. Je pěkné, že velikáni např. Picture in Picture nepodporují, jenže oni k tomu mají důvod. Jak už tu bylo řečeno, chtějí uživatele udržet u sebe, a to zuby nehty. Co se mi ale nelíbí, je to, že Apple sere drobným vývojářům na hlavu. Nikdo, kdo vyvíjí free aplikace, nemá motivaci k tomu, aby platil $99 ročně za to, že ty aplikace bude moci publikovat. Právě tihle drobní vývojáři by ale ty úžasné funkce mohli implementovat, protože to většinou dělají (teď se bavím fakt o těch lidech, kteří to dělají ve volném čase, bez reklam) proto, že je to baví. Pro mě by byla radost implementovat nějakou feature, kterou Apple představil před pár hodinami na WWDC a dělal bych to rád. Kdyby Apple změnil přístup k tomuto, třeba by se i Mac App Store zaplnil.

  Michal Vašíček>
  Mě nepřijde zaplatit 99$ za roční přístup na celosvětový trh jako velký problém. Udělat dobrou mobilní aplikaci je vysoce kvalifikovaná a časově náročná práce. V porovnání s cenou mé práce, kterou musím vynaložit na vývoj aplikace, mi ty necelé 3000 Kč za licenci přijdou srandovní.
  Když je aplikace lidem alespoň trochu užitečná, tak se vždy najde alespoň pár lidí, kteří za ní ten jeden dolar zaplatí a za rok tě nechají vydělat na licenci. Když si nevyděláš, víš, že to děláš blbě a ziskem pro tebe je, že se z toho poučíš. Když je aplikace k ničemu, tak jí nestahují ani zadarmo.
  Myslíš si, že když je v AppStore cca 1,5 milionu aplikací je potřeba, aby se AppStore plnil nějakými jednoduchými free aplikacemi?

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější