Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „Budeme i nadále přemýšlet o tom, co je nejlepší způsob, jak navrhnout aplikaci a zda není čas, aby se některé části iTunes staly samostatnou aplikací.“ ….. čím víc aplikací, tím víc apple? Už vidim tu zhovadilost.

  Tyhle rozhovory jsou uplne o nicem, fascinuje me, jak z nich nikdy nevypadne nic, obecne kecy. Z Jobse aspon obcas vypadlo neco konkretniho, co na tom, ze to casem bylo jinak :)

  Romane, samozřejmě když by to šlo do extrémů, což si myslim itunes uplne ted jeste není, tak by hodně záleželo jakou tu funkci vyselektuješ a uděláš z ní extra appku. To pak taky může mít úplně jinej rozměr. Kazdopádně už ted vim, že někdo to uvítá a najdou se i „hejtři“. :o)

  Já myslím, že to dopadne jako s iPhoto. iTunes nechají vyhnít ve stavu, jakém je. Udělají novou aplikaci via Photos/Fotky orientovanou na to mít vše v iCloudu. Snad se dočkáme i Apple Films (oříšek autorských práv) po vzoru Apple Music.

  Vždycky jsem iTunes a s ním Apple bránil, ale v poslední době začínám mít dost smíšené pocity s tím, kam to celé vede. Ta aplikace (iTunes) je dneska tak nepoužitelná, že se divím, že ji vůbec někdo používá. Ale problém je v tom, jestli Apple vlastně tak nějak tuší co s ní, protože ona je z pohledu většiny uživatelů vlastně zbytečná. Skoro všechno se dělá daleko jednodušeji přímo na mobilu a to včetně záloh, takže třeba já ji mám v docku a použiji ji jednou za uherský rok. A co je nejhorší tak mám obavy, že ti lidé co ty SW v tom Apple dělají tak trochu ztrácejí představu co dál. Já třeba hodně čtu na tabletu a mobilu a ta aplikace iBook je na organizaci knih takový paskvil, že dostat do rukou toho programátora tak o něj přerazím železnou tyč. A to tu aplikaci dělají už nevím kolik let a knihy jsou stejně velký byznys jako hudba. A Fotky (Photo) raději ani nebudu zmiňovat, protože to je výtvor hodný programátora 1. ročníku a i tak bych mu doporučil jiné povolání.

  Co se týká rozhovorů s Cookem, tak já se ještě dneska divím, že je s ním někdo dělá. Cokoliv, co jsem četl je vždy natolik obecné, že je to vlastně naprosto nezajímavé. Já sice chápu, že jakýkoliv výrok od CEO firmy s obratem jako má pomalu náš stát :D je ostře sledovaný, ale on to má hrozně v krvi a vždycky je tak obezřetný až je to nečtitelné a nezajímavé. Takže já být novinář tak bych na výroky Cooka kašlal a snažil bych se hledat informace v nižších „patrech“ firmy.

  Lukas31: Ono uz se to castecne deje. iBooks uz jsou samostatny, castecne i Photos jsou separatni. Ja bych osobne udelal iTunes na muziku, iBooks na knihy, iMovie na video, iPhotos uz je a veci ohledne iOS devices bych bud presunul k FaceTime/iMessages a nebo bych udelal separe aplikaci iOS Studio (udelal bych ji ale jednu pro vsechny od Watch az po iPady). Zaroven bych to ale udelal tak ze pokud tu apku nechcete tak si ji nemusite instalovat. Novy iMovie stejne bude potreba pro virtualni realitu, takze Apple se tomu stejne nevyhne.

  Taky mi přijde že zkoušej něco bez konceptu a nakonec jim nezbude než přiznat, že ten hlavní tahoun s myšlenkou byl Jobs i když si to nechtěli připustit. OSX je na tom dnes lépe jak iOS.Š koda, že popularitu iOS víc nevyužijí k podpoře stolních počítačů

  kubisv: to sú čo za blbosti, ako si prišiel na to presunutie do Face Time či iMessages? Tipujem, že si služby nikdy nevyužíval a nemáš predstavu čo to je a berieš to ako appky typu „priečinok odpad“, čo zďaleka niesú. Bola by to blbosť a to isté s virtuálnou realitou o ktorej hovoríš v spojitosti s iMovie.

  Lukas31: Roman má pravdu.

  Azifaral: absolútne nesúhlasím, taktiež zjavne si v iTunes zaspal dobu a využívaš ho na synchronizáciu svojho zariadenia, iBooks má v zásade dobré rozhranie, najviac tam chýbala podpora iCloudu, ktorá však už v najnovšom update je, Photos sú zaručene veľký krok vpred oproti iPhoto a Cooka sa nikto nič nepýtal, článok sa venuje vyjadreniam Craigovi a Edymu.

  Súhlasím však s tým, že i keď je iTunes výborný, stabilný a rýchly spoľahlivý kus softvéru, obsahuje už príliš veľké množstvo funkcií a odkedy obsahuje aj Apple Music, obsahuje mnoho chýb.

  Nezjednotené rozhranie medzi iOS a OS X, nefungujúci Airplay pri Beats, Apple Music je obecne nie najrýchlejšie a má veľký problém, kde laguje pri scrollovaní na retinových displejoch v určitých sekciách, nefungujúce komentáre cez connect alebo nie moc vydarený algoritmus vyhľadávania, takže áno, chce to prekopať jadro iTunes no bez straty stability appky, a čo by sa dalo vyselektovať pre extra appku?
  To je veľmi ťažké povedať, všetko to sú veci, ktoré s iTunes súvisia, alebo súviseli v minulosti.

  Takže možno appka pre správu zariadení, kde by mohla byť konečne podpora aj pre Apple Watch, by v iTunes nemusela zavadzať, predsa, dnes všetko riadime (ak niesme zaspatí) cez iCloud a všetko sa automaticky syncuje (hudba, filmy, appky, onedlho knihy, fotky atď…) a tým pádom by bolo možné ešte z iTunes vyhodiť App Store a spraviť univerzálnu appku App Store, kde by sa zhromaždili všetky obhody, pre iOS, OS X aj WatchOS zariadenia a človek by mohol jednoducho nakupovať z jedného miesta, manažovať appky, a dostupné appky na rôznych platformách by zároveň mohli byť v purchased všade, kde by boli dostupné, (hry z iOS fungujúce aj v OS X atď).
  Rovnakým spôsobom ak by chcel Apple vytvoriť niečo pre filmy, by šlo vyhodiť filmy a zbaviť sa Movie Storu.

  Majdy: tak za prvé v tom článku je hned jako druhý a velmi výrazný odstavec reakce Cooka, takže nevím co jsi četl ty, ale i když je ten článek primárně o jiných tak ta jeho reakce tam je a myslím si, že obecně zastínila výroky obou zbývajících.

  Co se týká iTunes, já jsem neřekl, že jej používám na synchronizaci …já je právě už nepoužívám vůbec :D, tedy pokud nemusím a o tom to celé je. A pozor, aby mě někdo nenařknul, mám MacBook, iPhone i iPad a celá rodina kolem mě jsou podobně vybaveni a nikdo ty iTunes, pokud nemusí na tom počítači nepustí. A tady je ten zakopaný pes. Všechno se dělá v tom zařízení jako takovém, což je v pořádku, ale pak se ten SW stává tak trochu přebytečným.

  iBooks, to je opravdu píchnutí do vosího hnízda :D iCloud je to poslední co mě tak trochu trápí nejméně i když budiž, když bude, bude jenom dobře. Ale to už bych bral skoro jako samozřejmost a ne něco čím by se měli prsit jako z novinkou. K čemu mi je, že v tom SW mám napojení na Apple store, když si např. nemohu dělat bookmarky knih, které bych si chtěl koupit. Proč nemohu přímo u knihy udělat recenci a ta by se objevila v tom shopu. K čemu je samostatný SW, když nakrásně po uploudu knihy se spustí iTunes a on dělá celou synchronizaci, místo aby mi jenom uploadnul přidané knihy. Do dnešního dne mistři nebyli schopni udělat takovou drobnost, jako je možnost vytvoření série knih, které jsou od jednoho autora, tak aby byli seřazeni buď podle vydání nebo reedice apod. takže si pak musím pamatovat která kniha je v serii první a která druhá atd. Neexistuje možnost si vytvořit autora a v něm jednotlivé podsložky právě podle serii, které napsal a v nich vytvořit to řazení. To, že bych mohl z poznámkami, které si označím mohl nějak smysluplně pracovat, tak o tom si mohu nechat jenom zdát. Seznam nových, nebo rozečtených knih? Ale kdepak. Co tak udělat jednoduchou možnost tvorby ePub a s tím související možnost úpravy obálky té knihy a nemuset upravovat celý epub. Mám ještě pokračovat? V čem je to rozhraní tak zajímavé? Dneska je to prostě jenom tupá čtečka knih, která je mi v případě Macbooku naprd, protože jenom zoufalec čte knihy na počítači. Já se právě ve chvíli kdy iBooks vytáhli z iTunes zaradoval, že se blýská na lepší časy, ale oni to zakonzervovali a za posledních x let s tím kusem softu neudělali lautr nic.

  Azifaral: Tak za prvé, mohol by si mi skopírovať časť, kde sa hovorí o Cookovi? Pretože v celom článku som si nevšimol ani zmienku o jeho mene…

  No s tým iTunes presne o tom hovorím, ja mám opačnú skúsenosť a každý to používa minimálne kvôli hudbe, dokonca známi, ktorí majú windows, používajú iTunes ako primárny prehrávač hudby, aj vďaka Apple Music. Neviem cez čo počúvaš hudbu, ale ak nie iTunes, je to veľká škoda, pretože ďaleko patrí medzi to najlepšie čo svet Apple na prehrávanie ponúka, a keĎ naň dokázal s radosťou prejsť aj môj kamarát audiofil, ktorý sťahuje denne kvantum hudby a 9/10 itunes má tak bez album coveru, no používa ho s nadšením, tak nieje čo dodať.

  A tvoja neznalosť okrem tých blábol čo píšeš sa potvrdzuje aj naďalej. V iBooks vieš robiť takmer všetko čo si vymenoval.
  iCloud je to najpodstatnejšie, pretože, jedine tak budeš mať všetky knihy na všetkých zariadeniach s ich poznámkami, ich sortovaním a ich záložkami. Áno ide to, ide vytvárať sériu kníh, či autora (nazýva sa to Collections), ide pridávať záložku, kde si skončil, ukazuje nové knihy, môžeš si robiť tie tvoje bookmarky kníh, ktoré chceš kúpiť (hovorí sa tomu Wish List a funguje to už roky). Nové knihy ti automaticky zobrazuje, pokiaľ ich nezačneš čítať a recenzie? Kde by si ich chcel písať v knihe?? Tie recenzie prirodzene patria do obchodu, pretože ten ich predáva – je to logické a rovnakým spôsobom to funuje aj v App Storoch, či iTunes Store, nechápem prečo by to tu malo byť inak a prečo to riešiš, keby každá appka a každá kniha má priamo v sebe recenziu, neviem si predstaviť aký bordel by tým vznikol v obchodoch či kódoch appiek, takto to má pekne pod palcom Apple všetko vždy na jednom mieste za rovnakého postupu a aby sa uploadli nové knihy do ďalších zariadení? no k tomu je ten iCloud vieš?
  Takže tak…

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější