Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Sorry, ale radit tady jak stahovat nelegálně hudbu je pod úroveň serózního serveru, kterým se LSA snaží být!

  V době, kdy existuje Apple Music, Spotify a podobné služby za pár éček na měsíc mi přijde krást hudbu jakou zoufalost nejvyššího kalibru.

  Taky mám občas třeba chuť na některé potraviny, tak by mě podle vaší logiky omlouvalo, že si je v obchodě otevřu, ochutnám a nezaplatím?!? Proč si budu kupovat celé balení, když mám chuť jen na kousek. (Stejné, jako: „Většina ale samozřejmě nechce platit a chtějí si jen jednou za čas odněkud stáhnout skladbu či album a více neřešit.“ ).

  Uloz.to ma v podmienkach klauzulu, kde sa pise, ze len autorizovany obsah moze byt nahraty na ich servre. Z tohto dovodu vsetko co tam je, je z mojho pohladu autorizovane. Ja ako pouzivatel sluzby nemam ako inak overit ci dany subor ktory chcem stahovat je legalny alebo nie. Takze z tohto pohladu navod nieje ziadne navadzanie na nelegalne stahovanie.

  Pokud nemáš právo dívat se na ten film či poslouchat hudbu, legální to opravdu není. Postihnutelné velice těžko ale legální určitě ne. Právo na poslech/shlédnutí si kupuješ zakoupením nosiče / zaplacením předplatného atd …

  Stahování filmu i hudby z uloz.to samozřejmě legální je. Je to zákonné právo kvůli kterému odvádíme poplatky za zakoupené nosiče, tiskárny a další.

  Nelegální je pouze sdílení.

  Stahovat hudbu a filmy z ulož.to je dle českého práva stejné jako pouštění hudby na YouTube.

  Proto také ulož.to nelegální obsah maže. Hlupákům jako Jarys by měli zakázat sledování televize a poslechu rádia, neboť to je podle nich zřejmě také nelegální.

  Právo na poslech hudby je zakotveno v autorském zákoně. Koupí CD nosiče nebo předplatného Apple Music so žádné právo na poslech hudby nekupujete.

  Kupujete si pouze fyzický nosič s audio obsahem nebo předplatné nějaké služby, podobně jako u kabelové televize.

  Současně ani koupí nosiče nebo předplatného nezískáváš žádné právo na šíření obsahu nosiče. Ani na veřejnou projekci… Na to se kupují práva jinak.

  Mimochodem např. veřejné vysoké školy a univerzity mají dokonce právo pořizovat rozmnoženiny z autorsky chráněných děl, mají k tomu licenci ze zákona. Druhů zákonných licencí je více, existuje i novinářská licence, která pro změnu umožňuje novinářům nahrávat různé akce, pořizovat fotografie atd v širším smyslu, tzn. že ty fotografie a záznamy mohou dále šířit i za účelem dosahování zisku samozřejmě ne celý záznam koncertu, ale třeba úryvky apod, a to aniž by se myseli obávat autorských svazů.

  Když si kupuji knihu, nekupuji si k ní žádná autorská práva, ty patří bezvýhradně jejich držitelům.

  Nekupuji si tedy právo knihu číst, ale kupuji si samotný výtisk knihy. Číst ji mohu zcela svobodně v prodejně před koupí, nebo v knihovně. Opět proto se platí poplatky autorským svazům. Když si ji půjčím od kamaráda taky ji znovu neplatím. Dokonce si z ní smím pořizovat opisy, fotokopie pro soukromé účely, ale nemohu ji dále šířit (s výjimkou citací).

  Na univerzitní půdě je to trochu jinak, tam mohu knihu u šířit v rámci edukačních účelů.

  Nesmím ZA ÚPLATU šířit fotokopie bez souhlasu držitelů autorských práv.

  Za věci, které chci rád zaplatím A TÍM PODPOŘÍM JEJICH AUTORA, takže jsem podle nitro.doubt hlupák.

  Poplatky v ČR za nosiče neplatíme proto, abychom si mohli stáhnout muziku zdarma třeba od Phila Collinse, ale je to přesně obráceně. Poplatky platíme právě proto (i mi poctiví), že jsou tu socky jako nitro.doubt kteří si přihlouplými zákony překrucují realitu a ospravedlňují tím to, že si album stáhnou zadarmo z internetu místo toho, aby za něj zaplatili a tím autora motivovali k další práci.

  Kolik si ty blbe asi myslíš, že třeba takový Phil Collins dostane peněz z poplatků za nosiče v ČR, když jeho album stojí 700,- Kč které si zadarmo stáhneš třeba z uložto? Kolik by sis těch nosičů a tiskárem asi musel koupit, aby ty polatky byly ve výši ceny jednoho originálního CD???

  Říkej si co chceš, oháněj se zákonem jak chceš – pro mne ten kdo si stahuje zadarmo hudbu z uložto do iPhone je zloděj.

  Jak jsem už napsal, v době služeb Apple music a pod. je ten, kdo krade hudbu z netu fakt totální socka! Snad i ty odevzdáváš lidem svou práci zadarmo bez výplaty.

  Stahování z uloz.to samozřejmě legální je. Druhá věc je, že veškerý obsah na tomto serveru (čest vyjímkám) je tam nahrán nelegálně. Mažou to pouze ve chvíli kdy se postižená strana ozve.

  Legálnost stahování nezpochybňuji – bohužel je tak postavený zákon.

  Pokud je ale něco legální, neznamená to, že je to taky morálně správné!

  Prodat 80ti leté stařence hrnce za 25.000,- Kč s podepsanou rozhodčí doložkou je také legální, ale jistě se shodneme na tom, že morálně správné to není.

  Stejně tak stáhnout nejnovější album známého interpreta zdarma z internetu a pokrytecky se obhajovat placením poplatků za nosiče a legalitou stahování je hodně vzdálené od morálného chování.

  Tím za sebe končím tohle téma, můj názor na věc jsem tady už sdělil a už je pro mne zbytečné se k tomu dál vyjadřovat.

  Snad jen, buďte rádi stahovači, že je nás hlupáků víc, co za hudbu platíme, protože jinak už by nebylo co stahovat – poplatky z prodaných nosičů a tiskáren umělce fakt neuživí.

  Nejde o samotný princip, že „stahování“ je legální, ale o to, „čeho“ stahování je legální.
  Zákon nepostihuje ty, kteří si stáhnou nelegální kopii, ale ty, kteří jí sdílejí. V principu to však neznamená, že to co si stáhnete můžete také užívat stejným způsobem, jako když si to koupíte.
  Placení poplatků v ceně nosičů a tiskáren atp nikoho neopravňuje užívat nelegální kopie čehokoli. V principu lze tedy říci, že pokud si stáhnete něco nelegálního, zákon mlčí, ale pokud to začnete užívat, tak autorské a licenční právo porušujete.

  Fakt je někomu zatěžko půjčit si film v půjčovně nebo na iTunes za pár kaček, nebo si koupit písničky lidí, kteří se mu líbí. Je opravdu tak nemožné pochopit, že se za práci lidem platí? Nebo je tady někdo, kdo rád pracuje zadarmo? Co to bude příště? Rohlíky zadarmo?

  Apropo, proč by si nějaký umělec ukládal na uložto svoji hudbu ke stažení jako prezentaci moc nechápu. Existuje asi milion jiných možností, kde jeho hudba bude více slyšet. Ale chápu, že autor článku raději „legálně“ stahuje z uložto. Moc díky všem takovejm …!

  Roman Zavřel: píšete „navíc v ČR můžeš stahovat cokoli s vyjímkou dětské pornografie, jediné co nesmíš je to šířit dál. Ano není to morální ale takto to je v zákonech.“

  Což je krajně nepřesný výklad zákona. Vy si můžete stáhnout cokoli, ale v okamžiku kdy se jedná o nelegální obsah, tedy takový, který podléhá nějakým licenčním podmínkám a vy jej užijete – jakkoli – tak licenci porušujete a tím samozřejmě i zákon.

  Příklad, chcete-li: Pokud si stáhnete nelegální kopii Adobe Photoshop, není to trestné. V okamžiku, kdy ji na svém počtači spustíte, porušil jste licenci a tudíž porušil zákon. Neb zákon nedovoluje užívat jakékoli dílo, k jehož užívání nemáte oprávnění. A to získáte jedině eho zakoupením. Tedy nikoli jen sdílení je trestné, ale i užívání.

  „V principu to však neznamená, že to co si stáhnete můžete také užívat stejným způsobem, jako když si to koupíte.“

  To nemáte úplně pravdu licence je stejná pro osobní potřebu bez ohledu na to jestli stahujete z legálního zdroje nebo nelegálního, protože judikatura jasně říká, že není povinnosti spotřebitele zjišťovat a rozeznávat legálnost zdroje. Platí zde domněnka legálnosti.

  „…zákon mlčí, ale pokud to začnete užívat, tak autorské a licenční právo porušujete.“

  Zákon nemlčí naopak máte zákonnou licencí užívat autorsky chráněná díla. Právě proto se platí poplatky autorským svazům.

  Kdyby tomu tak nebylo, jednalo by se ze strany umělců a jejich zástupců v podobně autorských svazů o bezdůvodné obohacení.
  když si to koupíte.

  „Placení poplatků v ceně nosičů a tiskáren atp nikoho neopravňuje užívat nelegální kopie čehokoli.“

  Placení poplatků autorským svazům ze zákona opravňuje fyzické osoby užívat pro osobní potřebu zákonem chráněná autorská díla, opět proto, že jinak by se ze strany svazů jednalo o bezdůvodné obohacení.

  Nemusíte to chápat, ale je to tak. :)

  Stačí si nastudovat judikaturu.

  nitro.doubt:
  Podle toho co říkáte by to znamenalo, že pokud si koupím CD, tak si na něj za onen poplatek mohu vypálit jakoukoliv hudbu, neb jsem si jí vlastně koupil za ten poplatek. A to je samozřejmě nesmysl, neb by to znamenalo, že jsem si např za poplatek z jednoho 4TB harddisku, koupil právo na stažení 2000 CD uložených na ulozto … což jste si opravdu nekoupil.

  Vzhledem ke své profesi to chápu myslím velmi dobře.

  2 nitro.doubt: Velmy by ma zaujimalo či by si tieto sprostosti co tu vykladas dokazal povedat nejakemu umelcovi alebo jeho manazerovi do oci …. asi tazke ze ? a ak by nahodou hej tak bz ti naplul do oci j_bol po tej sprostej hlave a bol by si spokojny. Tak ako si to vysvelujes ty to bohuzial nie je. Pre takych ludi ako ty nie su na netflixe este cz titulky na serialy, tak neskoro k nam prislo spotify, som musel zaplatit 400 eur za taky crep ako je PS4 lebo HW stal 100 euro ale sony muselo zaplatit programatorom ktory vytvorili ucinu a odolnu ochranu proti piratom … atd tých veci je mnoho vybral som len tie ktoré mna najviac trápia.
  Podla tvojho vzorca ked pojdem po ulici a uvidim odomknute auto s klucami v spinacke sadnem a mozem sa beztresne vozit ale nemozem ho dalej predať…
  Zamysli sa nad sebou a nevykladaj si vsetko po svojom.

  Tohle uz mam tak rok. ☺️ Ja to delam tak ze si z Youtube zkopiruju odkaz > otevru si tu ikonku Safari v Documents 6 > zadam convert2mp3.net > vlozim odkaz a klasicky kliknu na Download … Je to lepsi nez z Ulozto – tam clovek nenajde vsechno co potrebuje a model odkaz x converter ma aspon clovek jistotu ze si stahne presne tu pisnicku kterou zrovna chce. ?

  A nebo si zaplatit za těch pár kaček apple music, když si teda můžete dovolit ten iPhone.

  A člověk co má třeba 20k na Samsung S8 si taky musí platit prachy aby mohl poslouchat hudbu? Je totiž iPhone a iPhone. Někdo má na iPhone za 25k a někdo má na iPhone za 5k z bazaru nebo od kamaráda a myslíš si, že člověk co má iPhone za 5k z bazaru si může dovolit hudbu platit?

  Víš co když je venku hezky, sedneme si s kámošema do parku, otevřem si škopajzlíka a když jdu na mojmíra domů tak si řikám táák a za dnešní večer jsem propil celou diskografii AC/DC ale co už doma si je stáhnu a jsem v pohode. :D

  Jenže Apple music je skoro stejně drahý jako nový iPhone ?. ( mám starší iPhone SE za 7500 a pokud mi vydrží dejme tomu 3 roky, zaplatím v přepočtu o 59,3 Kč měsíčně více za mobil, než za hudbu.

  Jirka Chrz to bude tím že apple ctí a podporuje umělce, autorská práva… raději zaplatím necelých 200 s tím že podpořím něco takhle než to krást a doufat že umělci přežijiu z toho že píšou a maj z toho ve finále o půlku míň jen protože to někdo hodil na net

  Jooo hej Hoši to mi připomělo situaci jak za mnou přišel kámoš s tim, že si koupil novej mobil s Androidem asi za 4k a ten blbštajn tam nemá ani přehrávač:D :D :D :D a musí si hudbu poštět ze správce souborů :D :D Řikám kámo to si udělal nejlepší kauf svýho života :D :D :D

  To vidím poprvé, že „sériozní“ web napíše novinku o tom, jak nelegálně stahovat hudbu.. gl&wp :D

  Mužeš nám ukázat, kde Letemsvětem nabádá k nelegální činnosti? Pokud máš představu, že na Uložto jsou pouze nelegální soubory a na nic jinýho bys to nepoužíval tak se vůbec nedivím.

  Přečti si te článek ještě jednou, pokud si ho tedy vůbec četl.
  „Upozorňujeme že legální je stahovat a poslouchat pouze zdarma dostupné skladby nebo alba, která jsou buď demo nahrávkami nebo nahrávkami s označením mixtape.“

  teď asi všechny blockvyboosteruju, ale v roce 2017 ještě někdo platí za hudbu ?????? ?????

  Je hezký Jirko že Ti to přijde k smíchu. Já třeba těch 149,-/ měsíčně dávám. A víš proč? Raději podpořím umělce, proto že bez podpory nebudou a když nebudou, tak ti co stahují nelegálně nebudou mít už co stahovat. Tobě by se líbilo pracovat zadarmo? Nejspíš ne, co?

  Ahoj chci se zeptat mel jsem aplikaci na iphone pres kterou jsem stahoval hudbu i veda zyoutube,ale nebyl to documents ale jina aplikace.Zapomel jsem jeji nazev jake vsechny znate ?Byla uplne top a jednoducha.Diky Jarek

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější