Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 12.1.2016 Vydal: Roman Zavřel Kategorie: Apple Watch, Vše o Apple Komentářů: 4

Jak objednat Apple Watch z Nemecka iconTony Beltramelli zveřejnil zajímavé video, ve kterém ukazuje jakým způsobem je možné pomocí chytrých hodinek jako jsou například Apple Watch zjistit hesla, která zadáváte napříklav bankomatu. Tony je student IT technologií na univerzitě v Kodani a jeho hack je možné považovat za jeden z těch, kdy je sice teoreticky možné danou věc provést, ale v praxi je to téměř nereálné.

Pomocí speciálního algoritmu je totiž možné, aby hodinky zaznamenaly pohyby vašeho zápěstí a z nich následně spočítaly, k jakým pohybům dochází. Když k tomu přidáte klávesnici od bankomatu, dokáží pak hodinky zjistit, jaké klávesy jste stiskly a tím pádem zjistit také váš PIN kód.

Problém je v tom že hodinky musí nejprve z miliardy pohybů, které během dne uděláte určit pohyby, které děláte nad klávesnicí a následně zjistit nad jakou klávesnicí k pohybům došlo. Navíc je nutné aby někdo do hodinek speciální kód nahrál, k čemuž musí mít nejen přístup přímo k vašim hodinkám, ale taktéž k jejich software, aby do nich mohl nainstalovat a spustit kód, který nepochází z iTunes App Store.

n6hbqnsphsfk2r8dsmhn

Jedná se tedy odalší hack, který je teoreticky možný, ale prakticky na něj můžete zapomenout. Nicméně je zajímavé, co vše dnešní technologie dokáží a jak dokázal Tony během své diplomové práce hodinky využít.

*Zdroj: gizmodo.com/


Apple WatchReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Xenon


  12. ledna, 2016 | 9:43
  0 Pulses

  To sou apple watch? Se mi nezdá.
  Nemluvě o tom že takhle kód nezadávám, abych pohyboval zápěstím nebo paží.

  Ale čistě technicky/sw je to zajímavý a k zamyšlení.

 2. Tano Caridi


  12. ledna, 2016 | 11:32
  0 Pulses

  Pravák nosí hodinky na levé ruce, PIN zadává pravou.
  Levák nosí hodinky na pravé ruce, PIN zadává levou.

 3. Martynet
 4. Martynet


  12. ledna, 2016 | 18:04
  0 Pulses

  No to je pekna blbost… Tezko bude nekdo takto zadavat pin. Vetsina lidi ma ruku polozenou na bankomatu a pin zadava prsty.

 5. achmed


  12. ledna, 2016 | 20:26
  0 Pulses

  Martynet: přesně tak. Navíc, i kdyby to člověk zadával celé jen jedním prstem, jak je na obrázku, stačilo by, aby ho ke spodní řadě více ohnul, a k vrchní víc natáhl – a nezjistí taky nic.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama