Zavřít reklamu

apple-logoRok 2015 je úspešne za nami a vo svete Applu to bol zatiaľ ten najplodnejší rok, počas ktorého sme videli naozaj ohromné množstvo noviniek. Vlastne mám pocit, že Apple jednoducho prestali baviť špekulácie a predstavil všetko, o čom sa počas posledných rokov špekulovalo, či už to bol iPad Pro, tenký MacBook alebo nová Apple TV, na ktorú svet čakal tak od roku 1500-600. Aký bude rok 2016? To ešte uvidíme, no zatiaľ čo vieme, že niektoré zariadenia sa dočkajú novej generácie, iné budú úplne nové. O niektorých môžeme však len špekulovať a pretože vlastne nevieme, čo čakať od roku 2016, rozhodol som sa zhrnúť päť produktov, na ktoré sa teším najviac.

iPhone 6c

Ak sú špekulácie pravdivé, potom by sme sa mali už v nasledujúcich mesiacoch dočkať jedného príjemného prekvapenia, na ktoré sa ja osobne veľmi teším. Malo by ísť o nový iPhone, ktorý by dal určitej skupine ľudí, do ktorej patrím aj ja, možnosť pokračovať v používaní budúcich generácií iPhonu. Jednať sa má pritom o zariadenie, ktoré bude svojim hardvérom odpovedať roku 2015 a aj keď jeho hardvér zrejme nebude papierovo na úrovni iPhone 6s, vďaka menšiemu rozlíšeniu displeja ho v tomto ohľade zrejme dobehne. Štvorpalcový iPhone 6c bude vychádzať priamo z tela iPhone 5s, takže ľudia by mali čakať kombináciu hliníku a skla, ktorá vyzerá prémiovejšie ako plast použitý u iPhone 5c. Prémiové materiály sú však v porovnaní s plastom náchylnejšie k poškodeniu, čo je dôvod, prečo som dnes spokojným majiteľom modrého iPhone 5c, aj keď niektorí členovia redakcie dodnes nechápu, prečo som už dávno nešiel do 6 alebo 6s.

iPhone 6c

iPhone 7 Plus

Ak by som mal ale prejsť na najnovší model, v roku 2016 by som si kúpil iPhone 7 Plus. Je pravda, že nemám rád veľké displeje a 4-palcový displej mi vyhovuje oveľa viac než 4.7” či 5.5”, existuje jeden dôvod, prečo, keď už upgradovať, prejsť na to najväčšie riešenie. Ak už tušíte, potom tušíte správne – batéria. Pluská majú výhodu vo výrazne dlhšej výdrži batérie a to je vec, ktorá by sa mne osobne (a zrejme mnohým ďalším) zišla. Okrem toho očakávam, že iPhone 7 ponúkne niekoľko dobrých noviniek. Dúfam hlavne v podporu bezdrôtového nabíjania a tiež očakávam, že Apple upustí od dizajnu 6s a 6, ktorý sa mi ani po dvoch rokoch existencie a únikov vôbec nepáči. Okrem toho rátam s kvalitnejším fotoaparátom, veľmi by som ocenil možnosť fotiť 16:9 fotky a ešte by to chcelo 32GB v základe, predsa len Samsung už začína dávať 32GB aj do 400€ mobilov, tak prečo by ich nemal mať aj dvojnásobne drahší iPhone Plus. A dúfam, že ostane 3.5mm audio jack.

iPhone 7 Black

Beats by Apple

Pokiaľ by ho však Apple odstránil, tak dúfam, že mi dá dôvod prejsť na bezdrôtové slúchadlá. Tu by som už rátal so značkou Beats, ale nie s doterajšími modelmi, ktoré sú podľa mnohých prebasované. Skôr rátam s tým, že na budúcich slúchadlách Beats budú pracovať skúsení inžinieri z Applu a experti z ďalších oblastí, ktorých Apple v minulosti najal aby pracovali na bohviečom. Tak snáď budú výsledkom nejaké Beatsy s vrcholnou kvalitou zvuku, za ktoré si človek síce priplatí, ale zvuk bude stáť za to.

Beats Solo2 Wireless

MacBook Air 2016

Také slúchadlá by sa dali pohodlne pripojiť k novému MacBooku Air. Už dnešný Air je úžasnou mašinou, ktorá je v skutočnosti oveľa výkonnejšia, než si myslíte. Ale hovorí sa, že Apple v roku 2016 predstaví nový model, ktorý bude tenší než ten dnešný, tenkosťou sa priblíži k 12” MacBooku. Tu hlavne dúfam, aby Apple ponechal MagSafe, pretože asi nikto z nás neplánuje riskovať rozbitie 1500-eurového počítača len preto, že sa nabíja cez USB. Potešil by preto novší a tenší MagSafe po boku jacku na slúchadlá a portov USB C s podporou Thunderbolt 3.

bruce-sewell-780x430

iOS 10 / iOS X

No a nakoniec, ak ide o operačné systémy, rátam s veľmi veľkou revolúciou v podobe iOS 10. Alebo iOS X? Predsa len, pre Apple je nezvyk používať číslo 10 na označovanie svojho softvéru a vidíme to napríklad na Final Cut Pro X alebo Logic Pro X. Čoskoro teda zrejme príde iOS X, ktorý podľa môjho názoru vypustí podporu pre 32-bit zariadenia a bude to prvý čisto 64-bitový mobilný systém, ďalšia revolúcia vo svete mobilov. Počítať je treba s oveľa lepšou optimalizáciou, svižnosťou a… hmm.. viete si predstaviť, že by sa z vášho iOS zariadenia mohol stať prenosný počítač? Že by ste sa pripojili cez AirPlay k Apple TV, pripojili bezdrôtovú klávesnicu cez Bluetooth a obrazovka vášho iPhonu by sa premenila na prenosný Force Touch Trackpad? Teraz trochu kopírujem Windows 10 Phone, ale toto vôbec neznie ako zlý nápad!

iOS 10 OS X FB
Apple 2016 FB

Dnes nejčtenější

.