Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  NEINSTAUJTE eSecure! Je to zákeřnej software, kterej přesně neřekne co dělá, a když jsem dal vyčistit počítač, tak mě ani ve snu nenapadlo, že slovem odebrat extensions s chrome myslí odebrat všechny, který jsem tam měl. Chápal jsem to jako odebrání závadných věcí.
  Takže teď mám Chrome jak kdyby byl čistě nainstalovanej. Děs.

  Ondřej Vališ: Nechci se toho softwaru nějak zastávat, ale sám jsem ho vyzkoušel a vše je tam popsané, co to udělá. Když je u Chromu napsáno „Remove all Extensions and Add-ons“ a po rozkliknutí otazníku vedle je ještě popsáno, že všechna nastavení Chromu budou přepnuta do výchozího, tak si myslím, že je to popsáno dostatečně a uživatel je informován, co tím způsobí, případně to může odškrtnout, aby to program neudělal.

  Daniel Pražák: Jasně, pološedým to tam naspaný je, ale bíle hned pod nadpisem Adware Cleaner je Remove Browser Extensions. A opravdu ani ve snu mě nenapadlo, že to dá prohlížeč do továrního nastavení. Naštěstí odhlásit se od prohlížeče a přihlásit se k němu to zase všechno nainstalovalo. Ale i tak je to prostě špatně, takhle přece nemůže fungovat…

  Jedna čistě techická. Číst každý nebo téměř každý den větu „Vzhledem k tomu, že v poslední době nebylo příliš zajímavých aplikací pro Mac zdarma a často se některé opakovaly, jsme se rozhodli, že kromě free aplikací přidáme i některé zajímavé zlevněné, tedy za nižší částku.“ je jednak otravné a jednak to svědčí o tom, že autorka si odfajfkuje svůj byznys a o formální stránku článku se nezajímá. Nebo se o ni nezajímá editor.

  Druhá čistě technická. Zmiňované (nechci psát recenzované, to bych urazil každého schopného recenzenta) programy se opakují. To se může stát zřídkavým omylem, ale nemělo by se to stát pravidlem.

  Tedy shrnuto. Záměr anoncovat zajímavé zlevněné nebo bezplatné programy je výborný, jeho provedení je prachbídné. Pokud chcete zůstat u této minimalistické formy třířádkového popisu, budiž, ale aspoň tu úvodní větu změňte na banální „Přinášíme vám pravidelnou dávku zajímavých programů, které jsou dnes zdarma nebo ve slevě.“ To úplně stačí, a autor tohoto komentáře se aspoň nebude za autorku cítit trapně „vzhledem k tomu, že v posledních dvaceti letech se psaním živí“.

  Díky a fajn den
  Pavel Kessa Keller

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.