Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Kde jste prisel na to, ze hovor musi trvat 15 vterin aby ho mohl operator identifikovat a zablokovat? Moc koukate na US detektivky.

  Hovor nemusi byt ani spojeny, staci vyzvaneni a operator ho identifikuje, takze staci jen prozvonit a vi kdo a komu vola….

  ak sa nenahneváte rád by som poznámočku k tomuto článku. podľa mňa nieje vôbec nutné si pridávať takýto kontakt do tel. zoznamu. stačí ísť do nastavení telefón a v blokovaných dať blokovať tel. číslo s 10 nulami. a teda výsledok by mal byť rovnaký akurát takéto číslo nebude zavadzať v tel. zozname. možno to pre niekoho nieje podstatné, ale niekto to možno ocení :)

  Kde bych na to prisel, pracuji u operatora a zrovna takoveto veci resim dnes a denne. Takze aby operator vedel kdo komu vola a mohl hovor zablokovat, staci i pouhe prozvoneni. A to zda je cislo skryte ci neni na to nema zadny ohled.

  Návod fajn i rad bych to udělal. Ale … často anonymní čísla používá Policie ČR. To znamená ze jestli to udělám nedovola se mi pult ochrany policie. Což je celkem blby při poplachu.

  Prvnímu přispěvovateli: U každého operátora musí být takové volání opakované a spojené… Jinak neřekne nic. Prozvánění nestačí… To by bylo super, kdyby to stačilo, protože ten zasraný live checker pro telemarketingové databáze, který mě cca dvakrát měsíčně krátce prozvoní ze skrytého, by si ani neškrtl. :-)

  Jinak ano, magister, operátor to číslo ví, ale nesdělí… Skrytá čísla bych zakázal úplně a nechal to jen pro policii. Nikdy to nemělo jít mezi lidi.

  Mihau: Ano to co pises muze byt mozna pravda, ale ja jen tvrdim, ze v clanku veta o 15 vterinach a identifikaci je lziva a pouze mate lidi. Nic takoveho neni potreba, aby operator identifikoval volani staci uz pouhe vytoceni a zazvoneni….

  Informace o minimální délce hovoru je naprostý nesmysl. Identifikace volajícího se v síti přenáší už při sestavování hovoru, kromě speciálních případů, kdy síť číslo nemá. To se muže stát při použití některých VoIP zařízení nebo u mezinárodních volání. Jinak je to vzácné. Pokud je volání z mobilu na mobil, tak všechny systémy na trase mají číslo volajícího s prakticky stoprocentní jistotou ještě než se ozve první zazvonění. A většina systémů po cestě si i o každém hovoru vede záznam. Vysledování zlomyslného volání tedy není naprosto žádný problém v drtivé většině případů. To že se mi číslo na telefonu neukáže v žádném případě neznamená, že ho síť nemá!

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.