Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Chcel by som vidieť, teraz tých chytrákov, od windowsu, ktorí potrebujú súborový systém aby dokázali fungovať, hovoriť, že iPad Pro nieje pro ale absolútny fail.

  Ak do týždňa po predaji vznikne niečo takéto, som zvedavý kam sa to posunie v ďalších mesiacoch s novými appkami, využívajúcimi výkon..

  Majdy: ono jde stejné obrázky malovat i na běžných iPadech jenom s Pencil je to intuitivnější. Stačí se podívat na jejich starší videa.

  JKJ: to viem, videl som, a aj na starších ide použiť pero v Paper od 53, to ale nič nemení ale naopak, len dokazuje, že iPad Pro je ešte využiteľnejší aj z hľadiska veľkosti a časom ten rozdiel bude ešte viditeľnejší.

  Majdy: Na počítačích Apple dělám cca. od roku 1996. Za chytráka od Windowsů se nepovažuji, přesto se k souborovému systému hlásím.

  Jak si chcete zařídit, udržovat a přenášet např. soubor obrázků v rámci jednoho projektu, když pod iOS ani nemůžu vytvářet složky v Photos a jednotlivé obrázky libovolně mezi složkami přenášet, příp. kopírovat? Ne úplně dávno jsem hledal aplikaci, která by to dokázala (tzn. aplikaci třetí strany), ale dospěl jsem max. k opět uzavřenému systému, kdy nějaká aplikace „sahala“ na fotografie z Photos a ty si v rámci své aplikace třídila do složek. Tedy vlastně do nich umísťovala jen zástupce: v Photos se nic neměnilo, tam je Apple nepustil.

  Tohle je malý příklad toho, jak iOS brzdí potenciál tohoto krásného stroje (iPad Pro) jen kvůli nevhodnému OS. Když bude těch obrázků třeba 20 MB, a vy je někomu budete chtít přenést, uděláte co, když vám podá flash disk? Pošlete mu je mailem, aby si je sám uložil? Nebo je hodíte na FTP, ale v podstatě to bude to samé? Btw., umím si dost dobře představit, jak složité by bylo nahrávat obrázky vytvořené v této aplikace někam na server. Pochybuji totiž, že to tato aplikace nativně podporuje.

  PH@PH: no čo povedať, očividne ste stará škola – absolútne bez urážky a to je dôvod prečo sa hlásite k súborovému systému…

  Všetko to ide prostredníctvom iCloudu, dropboxu alebo iného klienta, Adobe creative Cloud funguje skvele naprieč všetkými appkami od Adobe či už pre iOS alebo OS X, z tohto pohľadu nevidím dôvod pracovať so súbormi – toto je zároveň dôvod prečo je súborový systém mŕtvy – knižnice, cloudy a nie priečinky v priečinkoch ale všetko v appke v ktorej má byť.

  Ak niekto podá flash disk tak sa dá jednoducho povedať, že sa to pošle mailom, prečo nie? Sám preferujem tento spôsob. Klient to tam má a môže si to stiahnuť na ktoromkoľvek zariadení, kde má daný mail. Flashky sú pomalé, strácajú sa, ostávajú hocikde pohodené, treba ich pripájať, odpájať, môžu sa pokaziť, proste celé zle, kde sa na to hrabe elegantný email… naviac ľudia stále používajú flashky menej a menej.

  Jednoducho, toto je budúcnosť a prítomnosť… flashky, súborový systém atď. – to sú veci, ktoré sme používali už pred 10 rokmi, je to nič viac ako zvyk z minulosti, možno by sa dalo povedať zlozvyk, jednoducho treba sa pohnúť ďalej…

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější