Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ak su to naozaj fotky z iphonu 6s, musim konštatovať, že vynikajuce zvláda protisvetlo co iphone 6 nezvláda takmer vôbec. Tiež musim uznať zlepšený dynamický rozsah. Keď k tomu prirátam vyšie rozlíšenie tak tu mame skvelý foťak.

  Camborne: To, že jsou to fotografie z iPhone 6 ještě neznamená, že neprošly postprocessingem, photoshopem…, že k jejich pořízení nebyl použitý nějaký filtr, přídavný objektiv… rozměry jsou podobný, takže budou pasovat i přídavný objektivy z 6tky a pak existuje hromada univerzálních.

  Třeba tu reklamu na Bentley „chytře“ nafilmovali v černobílém provedení. Točit klasický černobílý film je sice ještě náročnější než barevný. Ale obráceně to neplatí, evidentně to udělali proto, aby zakryli neduhy při natáčení. To je jiná kapitola, ale jinak platí, že iPhone fotí i natáčí videa v rámci kategorie jako jeden z nejlepších.

  Tomu, že stříh tý reklamy prováděli na iPadu vůbec nevěřím. Né, že by to částečně nešlo, ale nevěřím tomu.

  Třeba Bubliny nelžou jsou natáčené v barvě na iPhone 5S a dost se to autorovi podařilo.

  Phill přímo při konferenci ještě před prezentací těch fotografií uvedl, že ty fotografie nebyly nijak upravené, stejně tak videa. Zda-li je to pravda už je otázka druhá, ale věřil bych tomu. Když nějaký profesionál umí pracovat se světlem a podobně, tak udělá skvělé fotografie. Když se na ně podíváte přímo na Apple.com, tak větší nejsou někde tak extra ostré, ale na smartphone je to skvělý výsledek.

  JPEG fotka z iphonu sa da upravovať len minimálne. Pretože každá úprava v JPEG pôsobí velmi deštruktívne na kvalitu fotografie. Je jasne že boli požité nejake optické pomôcky, ale aj to sa musi s mierou lebo uberajú svetlo. Podstatne je, ze vsetky tieto fotky boli robené pri dobrom svetle fotografom ktory vedel čo robi.

  Každé promo fotky z iphonov od apple vyzerajú pekne. Realita je však vzdy uplne ina. Aj promo fotky z iphone 3gs vyzerali podobne ako tieto…

  ide o to čo fotite ako to fotite, kedy to fotíte a hlavne kto to foti. Neda sa len bez hlavo stlačať spúšť. Tieto fotky su pekne hlavne kompozične.

  přesně tak, ani sebelepší foťák z nikoho fotografa neudělá. Už jsem viděl perfektní fotky nafocené hodně podprůměrným foťákem – a také naopak.

  Že bude 6S fotit perfektně a 6S Plus ještě o trochu líp, o tom nelze mít pochybnost.

  Vzpomínám si na fotky, které Apple prezentoval v době uvedení 4S, taky byly moc TOP, můžu s přehledem přiznat, že já bych takový fotky s iPhonem nedokázal nafotit.
  Možná s tím objektivem navíc, by se prezentovaným mohly přiblížit.

  Zkušený fotograf zvládne více než já, i tak bych se nedivil, kdyby to „cvakli“ i něčím jiným, upravili exif a do fotek dodělali pár optických „chyb“ tak aby to vypadalo jako z objektivu telefonu. (to je ta horší varianta)

  Ta pravděpodobnější, že to tím telefonem cvakli, asi ne s výchozí aplikací, taky mohli použít stativ, autospoušť nebo do, objektiv a spoustu dalších věcí.

  I do Jpegu se dá vyfotit pěkná fotka, mě třeba upravování fotek na macu nebaví, takže se snažím dělat fotky na první pokus kvalitní.

  RAW nepoužívám ani na bezzrcadlovce Panasonic, právě proto, abych neztrácel zbytečně čas upravami, nejsem umělec, dělám spíš momentky, reportážní foto a fotomobil pro mě slouží jako jakýsi fotografický záznamník. I tak chci co nejlepší fotky na první pokus a bez rozmazání. To splňuje dneska jenom iPhone, Xiaomi, Meizu, Sony, (někdy) Huawei a paradoxně spousta číňanů. Ale naprosto nepoužitelný je v tomhle směru Samsung (5,6,Note 4), který se pyšní vypulírovanými fotkami v recenzích a propagačních materiálech, ale rukou bez stativu pak člověk má spoustu fotek mázlejch, protože postprocessing je špatnej. A neni to chybou fotografa.

  Vím jak se pracuje v marketingu, lahní neni považováno za nestydatost, ale za chytrost či „kreativitu“ :-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.