Zavřít reklamu

SnapchatMáte jailbreaknutý iPhone nebo iPad a rádi používáte populární Snapchat? Pak budete muset s jedním z těchto dvou skoncovat. Snapchat totiž začíná blokovat všechny uživatele, kteří na svém iOS zařízení používají Jailbreak. Jde především o bezpečnostní důvody, protože jailbreak je jednoduše snadno prolomitelný narozdíl od čistého iOS bez jailbreaku.

Na tento fakt nejprve upozornil server iDownloadBlog, který se zmínil, že Snapchat blokuje všechny uživatele, kteří používají nějakou vychytávku pro tuto sociální síť. K oznámení však ještě sestavili kompletní návod, jak účet odblokovat, aby vše bylo zase v pořádku.

Snapchat-unlock-424x400

Jak se zdá, Snapchatu vadí především tweak s názvem Phantom, který je jedním z populárních tweků ze Cydie, tedy z obchodu s tweaky. Phantom umožňuje uživatelům podvrhnout lokace, uložit média nebo nastavit vlastní upozornění a zvuky pro aplikaci. Tím vlastně do značné míry eliminuje základ Snapchatu, jelikož nemožnost uložit si dočasné fotografie je přesně to, v čem je Snapchat tak originální. Když ale zmíněný tweak odstraníte a kontaktujete Snapchat tým, že jste tak učinili, tak vám účet opět odblokují a vše je zase při starém. Jenže nebyla by to jailbreak scéna, kdyby se nesnažila detekci tweaku obejít a tím uživatelům umožnit Phantom používat. Na druhou stranu ale Snpachat vylepšuje své programy na detekci, a tak začíná hra na kočku a myš, kdy se obě komunity budou jen předhánět, kdo zrovna bude mít navrch. Vě většině případů bývají ale hackeři vždy o krok napřed.

Snapchat

*zdroj: cultofmac

Dnes nejčtenější

.