Zavřít reklamu

Catalyst waterproofKdyž klukům do redakce poslali pánové z iPouzdro.cz vodotěsný obal na iPhone 6, všichni se shodli na tom, že bych jej měl otestovat právě já a to kvůli tomu, že jsem na LsA již několik podobných obalů podrobně testoval. Lifeproof jsem vzal na dva týdny do Karibiku, Lifeproof Jacket jsme testovali mezi mangrovníky a korálovými útesy a s Aryca jsme se potápěli na dno Rudého moře. Nakonec však recenze dopadla trošku jinak než jsme čekal a místo nějakého oceánu, moře nebo pláže otestoval obal Catalyst Waterproof nový přírůstek redakce štěně Mac, který jej podrobil těm nejtěžším zkouškám přežití.

Catalyst Waterproof je vodotěsné pouzdro pro iPhone, které má certifikaci IP-68, což znamená, že je voděodolné až do hloubky 5 metrů a je také plně prachu vzdorné. Obal se však chlubí také certifikátem MIL-SPEC 810F, což znamená, že byl testován na pády z výšky dvou metrů. Celý obal se skládá z přední a zadní části a co se materiálů týká, je zde použita plexy fólie, speciální membrány, plast, guma a pogumovaný plast. Celý obal zvětší velikost iPhonu jen o centimetr co se výšky týká, díky čemuž si iPhone zachová pohodlné držení, které je navíc v tomto případě ještě snadnější, protože je celý povrch obalu protiskluzový.

catalyst waterproof

Co mě potěšilo hned na začátku je fakt, že v balení najdete podrobný český návod, ve kterém se dle instrukcí a obrázků dozvíte jak vyzkoušet vodotěsnost obalu, jak je to se zárukou na váš telefon, když jej potápíte do vody v Catalyst obalu a také to nejdůležitější, jak správně obal na telefon nasadit tak, abyste si mohli být jisti, že je skutečně utěsněný. Co potěší je fakt, že se do Catalystu vkládá iPhone skutečně snadno a rychle, což je u podobných obalů spíše výjimkou. Nejprve vložíte iPhone do přední části, poté zaklapnete zadní část, utěsníte pomocí gumy spodní konektory a vše je hotovo.

Catalyst iPhone 6 waterproof

Zajímavé také je, že jsou obě stran průhledné a tak i pod vodou vidíte design svého telefonu. Vzhledem ke zkušenostem, které mám od ostatních obalů, musím také pochválit čelní plexisklo, které je skutečně mnohem víc plexisklem, než nějakou gumovou vrstvou nebo fólií. Na plaži totiž oceníte, že jej neprodřete pískem, s čím mají některé, zejména levnější obaly problém. To u Catalyst nehrozí a ani naše šest týdnů staré štěňátko jej zoubky ani drápky nedokázalo poškodit a to věřte, že se o to skutečně snažilo. Jedinou membránu, kterou na obalu najdeme je ta, která kryje Touch ID. Jako jeden z mála obalů totiž umožňuje Catalyst používat Touch ID. Přesnost je stejná jako bez obalu, ovšem musíte pamatovat na to, že je nutné membránu před použitím osušit nebo ofoukat, aby mezi prstem a membránou nebyla voda.

vodotesny obal pro iphone 6

Kromě Touch ID pak funguje vše, co funguje i u telefonu bez obalu. Můžete telefonovat, poslouchat hudbu, měnit hlasitost, díky speciální korunce pak přepínat také mezi hlasitým a tichým režimem a samozřejmě i to nejdůležitější, kvůli čemu berete iPhone do vody, natáčet a fotit. Čočka telefonu je pak chráněna nejen plexisklem, ale také gumou a Catalyst pochopitelně umožňuje používat blesk, což je při natáčení pod vodou nutnost, takže jej rozhodně nechte zapnutý. Nechybí pak ani očko na uchycení poutka, které je součástí balení a pod vodou jej rozhodně doporučuji používat. Volitelně si pak můžete místo poutka dokoupit také plovák, který udrží telefon nad vodou. Catalyst nabízí také speciální redukci na vodotěsná sluchátka, se kterou lze poslouchat hudbu i pod vodou, ovšem pamatujte, že se jedná jen o redukci, kterou koupit přímo na iPouzdro.cz, sluchátka musíte mít taktéž vodotěsná!
Waterprooft case for iphone 6
Obal díky spodní části z gumy umožňuje přístup ke všem portům bez toho, aniž byste museli iPhone vytahovat z obalu, což se hodí zejména na dovolené, kde budete obal nejčastěji používat. Váha 44 gramů vám pak rozhodně stojí za ochranu, kterou Catalyst nabízí.
Catalyst iphone 6
Měl jsme možnost testovat mnoho podvodních obalů od iPhonu 4 až po iPhone 6s a musím říct, že Catalyst rozhodně patří mezi naprostou špičku, možná ji i překračuje a to zejména díky snadnosti nasazování, které je u Lifeproof obtížné. Pouzdru nechybí nic, co budete potřebovat, tedy možnost zapnout LED blesk, používat poutko, přístup ke všem tlačítkům a samozřejmě také konektorům bez nutnosti vytahovat telefon z pouzdra. Pokud tedy na letošní dovolenou ještě nemáte svůj gadget, pak je vodotěsný obal pro iPhone 6 Catalyst tím nejlepším co si pro natáčení s iPhonem pod vodou můžete v současné době koupit!

Catalyst
Catalyst-iPhone-6-waterproof FB

Dnes nejčtenější

.