Zavřít reklamu

Apple Watch Edition - iconPrvé recenzie Apple Watch sú vonku a ako sa zdá, reakcie médií sú veľmi zmiešané. Recenzenti totiž vyjadrili svoj názor a upozornili na niekoľko problémov, ktorými trpí prvá generácia hodiniek. Niektorí tiež nenápadne naznačili, že by ste mali prvú generáciu Apple Watch radšej vynechať a minúť svoje peniaze za niečo, čo vám urobí väčšiu radosť. Držia sa však toho, že sa jedná o najlepšie inteligentné hodinky na trhu, takže ak by ste predsa len mali v pláne investovať do smartwatch produktu, potom by ste si mali vybrať práve tie od Applu. Ale musíte rátať s 13 problémami, ktoré vás budú u prvej generácie hodiniek trápiť:

1. Prehnane komplexné prostredie

Prvé obavy z komplikovanosti užívateľského prostredia boli zverjnené už krátko po marcovom evente a ako sa zdá, niektorí recenzenti mali problém s komplikovaným užívateľským rozhraním aj po mesiaci. Problém má byť hlavne v tom, že priemerní užívatelia sa budú strácať v množstve aplikácií a možnostiach. Redaktorovi New York Times trvalo až 3 „dlhé, frustrujúce“ dni, kým si skutočne zamiloval hodinky Apple Watch. Najväčším problémom podľa iného redaktora má byť to, že sa strašne dlhý čas snažíte zistiť, ktoré možnosti sú dostupné na ktorej obrazovke.

2. Obrazovka sa nemusí zapnúť

Najdôležitejšia funkcia hodiniek je, aby mali zapnutý displej. Apple Watch to dokážu len po tom, ako sa na ne pozriete, ale ako sa zdá, ani to nemusia dokázať na prvý pokus. Bloomberg si na svojich hodinkách všimol, že niekedy keď zdvihnete a otočíte ruku, ostanú hodinky naďalej zhasnuté. Inokedy sa zapnú len nachvíľu. Inokedy ťuknete po displeji a nič sa nestane. Bloomberg teda vraví, že Apple robil okolo svojich hodiniek zbytočne veľa humbuku a používal priveľa superlatívov, ktoré nemusia odzrkadľovať realitu.

3. Notifikácie vyrušujú

Hodinky vám posielajú upozornenie vždy, keď vám príde e-mail, správa na Twitteri, Facebooku a prakticky všetko. Pri každom upozornení vás hodinky upozornia zvukom, vibráciou, alebo obomi, ale stále je tu možnosť vypnúť hlásenia. Pokiaľ ste zaneprázdnená osoba, neustále upozornenia vám začnú prekážať a začnete vypínať upozornenia pre celé aplikácie. Nakoniec si bolo treba nastaviť zoznam VIP kontaktov pre e-mail, aby vás hodinky neupozorňovali na každý e-mail, ale len na tie najdôležitejšie. Iné médium pre zmenu vravelo, že pozeranie sa na notifikácie na hodinkách je nevkusné na verejnosti. Musíme uznať, že to je pravda a fakt, že sa s niekym rozprávate a on sa uprostred rozhovoru pozrie na „čas“, pôsobí celkom drzo.

the-link-bracelet-for-the-apple-watch-took-nine-hours-to-make
4. Fitnes aktivita bude vyžadovať športový remienok

Na to, aby mohli Apple Watch snímať váš krvný tep, musíte ich mať priamo na koži. A ako sa zdá podľa prvých recenzií, toto docielite len s pomocou gumeného športového remienku. Luxusnejšie remienky sú totiž voľnejšie a hodinky nemusia vždy snímať váš tep. Recenzie však chvália, že hodinky vedia hlásiť oveľa presnejšie výsledky než Fitbit Charge HR alebo Microsoft Band.

5. Telefonovanie cez hodinky je (ne)pohodlné

Apple si už na WWDC robil srandu z toho, že konkurenční výrobcovia sa snažia vyrábať hodinky s možnosťou telefonovať. No zdá sa, že karma zasiahla a vo výsledku je telefonovanie cez Apple Watch nepohodlné. Jednak je problém s tichým reproduktorom, čo vám bude prekážať ak ste vonku. Problém má aj mikrofón. Ten pre zmenu zachytáva okolitý hluk.

6. Apple Watch sú pomalé

Zdá sa, že prvá generácia hodiniek Apple Watch nemusí naplniť vaše predstavy o rýchlosti. Načítavanie dát pre mapy môže trvať dlho, niekedy sa stane že aplikácie sa načítavajú neuveriteľne dlho a niektoré aplikácie sa dokonca nemusia vôbec načítať. Inokedy pre zmenu prostredie zamrzne a po pár sekundách začne fungovať: „Hromadná Doprava by mi mala ukázať najbližšie hromadné dopravné prostriedky, ale trvá im to tak dlho, že za ten čas som si mohol jednoducho vytiahnuť mobil a zistiť informácie tam. Kým aplikácia Uber zistí, kde sa vlastne nachádzate, bude lepšie keď pôjdete domov peši skôr, než si niekto všimne že sa pozeráte na 700-dolárové hodinky.“ Apple si je tohto problému vedomý a plánuje ho opraviť v nasledujúcej aktualizácii.

apple watch

 

7. Potrebujete dve ruky na ovládanie

Hodinky je nemožné ovládať jednou rukou. Je to preto, lebo prístroj máte na jednej ruke a druhou ovládate displej, prípadne pohybujete korunkou. V oboch prípadoch však musíte používať obe ruky a musíte sa pozerať, či klikáte na správne časti obrazovky. Keď držíte v ruke kávu, pred použitím hodiniek si ju dajte do druhej ruky. Wall Street Journal pre zmenu vraví, že keď si chcete nasadiť na ruku športový remienok, tajne dúfate v tretiu ruku.

8. Aplikácie tretích strán…

Aplikácie tretích strán sú tie, ktoré rozhodujú o popularite každej platformy. Ako sa zdá, tajnostkárstvo Applu sa odrazilo na nespoľahlivosti aplikácií z App Storu. Väčšina z nich je momentálne zbytočná. Aplikácia Uber sa napríklad vôbec nemusí načítať, Twitter je komplikovaný a redaktorovi New York Times sa dokonca stalo, že aplikácia Starwood Hotel sa sama od seba zmazala a neskôr zamrzla, keď ju redaktor znovu nainštaloval. Nakoniec si však pamätala dáta a recenzent si mohol bez problémov otvoriť apartmán tým, že priložil hodinky ku kľučke.

9. Závislosť na iPhone má negatívny vplyv na jeho batériu

Pretože aplikácie pre Apple Watch v skutočnosti bežia na pozadí iPhonu, zaťažuje sa tým hardvér telefónu. Preto keď plánujete používať hodinky na navigáciu alebo cvičenie, batéria vášho telefónu sa bude vybíjať rýchlejšie. Závislosť hodiniek sa tiež prejaví pri cvičení bez iPhonu. Vtedy sa stane, že hodinky budú mať problém s určením vašej polohy alebo výšky, keďže hodinky nemajú vstavané GPS.

the-watch-charges-with-this-magnetic-charger-apple-says-youll-have-to-charge-it-every-night
10. Nabíjanie

Plné nabitie hodiniek Apple Watch trvá 2,5 hodiny. Hodinky vo väčšine prípadov vydržia celý deň, no v jeden deň sa stalo, že hlásili 5% batérie už o 18:00. Vtedy prišiel na rad Power Reserve režim, vďaka ktorému hodinky prišli o všetky funkcie a zobrazovali len čas. Re/code vytklo dizajn nabíjačky, ktorá sa môže veľmi ľahko odpojiť od hodiniek. Preferovali by skôr nabíjací dock, aký je použitý pri Motorola Moto 360.

11. Apple Watch ako hudobný prehrávač

Ak ste chceli používať Apple Watch ako náhradu za iPod nano 6. generácie, ktorý sa vďaka fanúšikom stal predchodcom Apple Watch, potom miesto Apple Storu navštívte eBay. Recenzenti vytkli, že užívateľské prostredie hudobného prehrávača nespĺňa očakávania a tiež je problém s dosahom Bluetooth antény. Problémy so zvukom sa začali prejavovať už v momente, kedy bol užívateľ vo vzdialenosti 7,5 metra od reproduktoru.

12. Siri toho veľa nevie

Napriek tomu že Siri je internetová služba, na hodinkách vám toho veľa nepovie. Dokážete ňou nastaviť časovač alebo konvertovať jednotky, ale keď sa jej opýtate na to, koľko zrážok napadlo v Kalifornii počas roka, povie vám aby ste sa otázku opýtali na svojom iPhone.

13. Apple Watch sú neslušné

Ako som už spomínal vyššie, neustále sa pozeranie na hodinky počas rozhovoru s inou osobou pôsobí veľmi neslušne a drzo. Pôsobí to, ako keby ste danú osobu už nechceli počúvať a radšej by ste chceli ísť inam a môžete očakávať, že sa vás komunikant opýta, či sa dakam ponáhľate. Nevšimla si to len redakcia The Verge, ale aj Bloomberg. Všetky nové funkcie, notifikácie a šťuchanie sú rušivé. Niekedy dokonca rušivejšie než váš iPhone a hlavne to môže pôsobiť oveľa urážlivejšie, než vytiahnutie mobilu. Je to ako keby vás hodinky chceli hneď teraz a ovládali vás.

Apple Watch
*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.