Zavřít reklamu

Apple iCar V poslednej dobe čoraz častejšie počúvame o tom, že Apple pracuje na svojom vlastnom aute, ktoré by malo v tomto priemysle spôsobiť absolútnu revolúciu. Tento fakt naznačujú aj informácie podľa, ktorých Tim Cook v minulom roku schválil projekt s názvom Titan alebo dokonca aj to, že Apple v niektorých krajinách rozšíril pole svojho pôsobenia aj na sféru automobilov a dopravných prostriedkov. No a nakoniec je jasným dôkazom toho, že Apple na niečom taktom pracuje aj záhadné auto, ktoré sa pohybuje v mestách po celých USA.

Už dlhšie sa taktiež povráva o tom, že by tento kalifornský gigant mohol odkúpiť úspešnú firmu Tesla, ktorá sa špecializuje práve na výrobu elektromobilov. Samozrejme netreba zabudnúť aj na niekoľko stoviek automobilových expertov, ktorých si Apple v poslednom období najal. No dosť bolo rekapitulovania. Ako by takéto auto s logom nahryznutého jablka mohlo vyzerať? Podľa zákulisných informácií Apple pracuje na niečom čo má pripomínať svojimi proporciami VAN alebo MPV. Toto sa mi však osobne nie tak celkom pozdáva, keďže sa Apple špecializuje na prémiový trh a auto takéhoto typu by sa mi k Apple zrovna nehodilo.

2248033_apple

 

Podobným štýlom zrejme uvažovali aj dizajnéri z britského serveru carwow, ktorí zverejnili svoju digitalizáciu ako by takéto auto mohlo vyzerať. Celé auto potom pripomína veľký sedan, ktorý je tak trochu skrížený s kupé a taktiež má časť aj z MPV. Dizajnéri sa taktiež pohrali aj s vnútrom automobilu, ktoré sa mne osobne veľmi páči. Celému interiéru dominuje jednoduchý dizajn v spojení s niekoľkými displejmi. V celom automobile by sa podľa uvedených údajnov nemal nachádzať ani jeden zbytočný gombík a všetko by malo byť ovládané hlasom alebo dotykom. No a v neposlednom rade sa títo páni pohrali aj so špecifikáciami celého automobilu. Konkrétne uvádzajú že Apple Car by mal mať výkon 184 kW čo predstavuje 250 koní. Tento výkon by mal disponovať krútiacim momentom o výške 400 Nm. Na jedno nabitie by mal automobil od Apple prejisť až 500 kilometrov pričom by mu nabíjanie na 100% malo trvať len 4 hodiny. 

2248038_apple
Apple-Car-1-1024x512
Apple-Car-2-1024x547
Apple-Car-3-1024x323

*Zdroj: valuewalk.com

Dnes nejčtenější

.