Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  ja si myslim ze apple do svojich apple watch implementoval tie infaltilne funkcie naschval. To iste aj ta zlata verzia za 18000euro.

  Jednoducho kvoli tomu aby sa vsade o nich pisalo. Kazda reklama je dobra reklama.

  Keby ukazal len tie „obycajne“ funkcie a materialy tak by sa po 1-2 dnoch o nich uz nic nepisalo.

  Taky jsem moc nepochopil, k čemu to je. Srovnání s iPadem kulhá. Měl od začátku daleko víc možností, které byly zřejmé. Jestliže při představení produktu (značně opožděném) nevím ( neumím vysvětlit) proč by si ho měli zákazníci koupit, něco je špatně. Hodně.

  „Podľa môjho názoru by zákazníci mali dať určite šancu tomuto produktu presne tak ako to urobili pri iPade.“

  Proč by měli zákazníci něčemu dávat šanci? Buď je produkt dostatečně vyzrálý na to, aby uspěl, nebo není. Což by nebyla chyba na straně zákazníků, ale Apple.

  Zákazníci jsou vždycky problém, to už ostatně objevil Jára Cimrman ve slavné hře Hospoda na mýtince – „Měl hospodu, ale chodili mu tam lidi“ :-))

  A v tomto cítím zásadní rozdíl a celý problém Apple Watch. Zatím nejsou běžně k dispozici zámky do dveří, nejsou auta, která umí startovat, nejsou vypínače co se umí vypínat atd …Možná jednou budou, ale to už budou Apple Watch ve druhé/třetí verzi. A je to tady. Dokud nebudou tyto možnosti BĚŽNĚ dostupné, tak si prostě ty hodinky nekoupím, protože to bude pro mě naprosto nevyužitelné zařízení, kromě toho že mi to řekne kolik je hodin a budu moci poslat nakreslenou kočičku. V případě iPad se právě Jobs mohl opřít o to, že v tu chvíli pro něj existuje miliony aplikací, které sice byly původně napsány pro iPhone, ale skoro vždy fungovala a nebo bylo možné je velmi rychle přepsat a dát na trh. Ale vytvořit zařízení jako jsou zámky už vyrobit tak jednoduché není a navíc donutit zákazníky vyměnit své funkční zámky za nové jenom proto, že si mají koupit Apple Watch mi připadá prostě marketingově špatné. O autu už ani nemluvím :D. Prostě ta potřeba a schopnost mě donutit si koupit to zařízení je hrozně malá.

  Budoucnost až s homekitem, ale to stejné udělá mobil. Jobs uměl vidět věci které jiní netuší a dost možná že by hodinky sstopnul a nebo naopak by se rzpovídal na co všechno budou.

Vložte vlastní komentář

celý text