Zavřít reklamu

applewatch2-250x296Apple požádal vybrané vývojáře třetích stran, kteří mají v rámci iTunes App Store vysoké postavení, aby své aplikace připravili pro zařazení do iTunes App Store do poloviny února. Stejně tak požádal Apple největšího partnera v systému Apple Pay, aby vytvořil aplikaci s podporou WatchKit do 12. února letošního roku. Není příliš jasné od jakých konkrétních vývojářů Apple aplikace žádá, jedno je však jisté, jedná se o vývojáře, kteří mají skutečně zvučné jména.

Důvod proč Apple chce aplikace třetích stran již dva měsíce před oficiálním zahájením prodeje je zřejmě poměrně jednoduchý. Zaměstnanci Applu v Cupertinu již nosí a testují Apple Watch a společnost potřebuje otestovat vliv aplikací třetích stran na baterii hodinek. Stejně tak potřebuje Apple vyzkoušet funkčnost aplikací a zjistit, jak si vývojáři poradili s možnostmi, které Apple Watch nabízí a jenž jsou v současné době značně omezené.

Apple zřejmě také vybírá aplikace třetích stran pro demonstraci funkcí Apple Watch během slavnostního zahájení prodeje, kterému bude pravděpodobně předcházet také další Keynote, na které se předvedou novinky, související s Apple Watch. Apple Watch budou k dispozici během dubna letošního roku a je velmi pravděpodobné, že k jejich prodeji dojde stejně jako u iPhonů v jednotlivých vlnách, které postupně zasáhnou vybrané země. Prozatím není ani jasné, jak se budou aplikace pro Apple Watch distribuovat, zda Apple pouze přidá do iTunes App Store další kategorii a nebo je nabídne v rámci samostatného store tak jako například knihy.

Huge Apple Watch app
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: macrumors.com

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější