Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  tak to se mi libi, super krok dopredu! I kdyz to zatim asi nebude uplne dokonaly, prece jen jazyky sou jiny i v psychologii toho jak lidi veci rikaj a jakej jim davaj smysl, kolikrat s tim maj problemy i lidi, natoz pocitace, ale rozhodne se mi libi, ze Microsoft INOVUJE

  Neplačte, dyť do teď není skype pro OSX v češtině. Já tedy nevim, mně by stačilo, kdyby byl kompaktibilní se staršími verzemi skype, abych mohl každému poslat co chci. Překlad řeči je fajn věc, ale pro čecháčka je to sci-fi!

  Jsem rád že Microsoft vymyslel něco takového.

  Buďme ale férový, analyzátor hlasu od Applu je na vysoké úrovni. Například diktování česky hlasem do textu funguje velmi spolehlivě až jsem překvapený.

  Dalo by se pokračovat v převodu češtiny do angličtiny ale musíme si uvědomit že český jazyk má velmi obsáhlý slovník.

  Proto se domnívám že překládání nebude tolik úspěšné a to zejména u češtiny.

  Určitě by pomohlo kdyby, do analyzátorů byl uložen kód který by se uměl učit a predikoval by vzory komunikace pro různé slovníky.

  Tato technologie je teprve na začátku.

  Spouste lidi to pomuze, ale je to dalsi vec proc se lidi nedonuti ucit anglicky :( .. Prirovnal bych to ke komousema natlacenemu dabingu.. Nedavno jsem byl ve Svedsku a tam umi EN i pokladni v obchodaku..
  .. Tohle jsou presne veci diky kterym lidstvo lenivi :))

  Roman: to pak ale zase na druhou stranu můžeme předpokládat, že anglicky mluví i ten druhý a tím pádem spolu rovnou komunikujeme anglicky :-) … tohle řešení by podle mého mělo být právě pro ty, kteří anglicky nemluví

  Romane, to neni otazka mych znalosti. Mne anglictina fakt nevadi, ani si na to nestezuju. Ale preci jen by bylo fajn komunikovat cesky. A o co mi jde, no o to ze MS neni schopnej lokalizovat skype, natoz ocekavat to ze jednou tyhle vymozenosit preklad hlasu se dockame i v cestine. Mimochodem, pokud si dobre pamatuju, od prevzeti Skype MS z aplikace zmizela podpora cestiny. Takze co, chces kazdymu namluvit, ze kdyz nekdo umi anglicky jako ty, tak ten druhej musi byt spokojenej taky. Blbost.

  A na druhou stranu je dobré, že nezanikne spousta jazyků ve prospěch jednoho. Rozmanitost je to nejlepší pro svět v jakékoli podobě.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější