Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Trim podpora je sice skvělá věc, ale v dnešní době, aby měl disk zápis 149MB/s (u 120GB verze), to mi přijde poněkud málo. Situace se lepší až u varianty 256GB, která má 297MB/s, a která je samozřejmě dražší. I tak to nejsou úplně dobré hodnoty. Pokud srovnám např. se Samsung 840 EVO, který má papírově zápis 520MB/s a v reálu skutečných 450MB/s, tak je jasná volba Samsung. Cena je stejná a Trim Enabler je v základu zdarma, plná verze za pár babek, tedy raději dám přednost rychlosti :)

  Podle toho, co vím o SSD, tak zřejmě ano, pokud SSD disk není od Apple (Apple certifikovaný). Nemám zkušenost, jak moc se to projeví na FUSION drive, ale normálně je to dost znát na rychlostech zápisu… Lze zapnout příkazem v Terminalu, anebo pomocí utility TrimEnabler… Happy Hacking! ;)

  Apple SSD vobec niesu pomale! – teda aspon u najnovsich modeloch PRO radach, dokonca su rychlejsie ako „prerabky u strarsich“ beziacich max na SATA3 zbernici max. 550-600MB/s.
  Aktualny Macbook Pro (i7 2.8Ghz, SSD 1TB) zapis 966MB/s citanie 864MB/s. (podla: Blackmagicdesign – Disk Speed Test),
  Trim Support: Yes

  Ale urcite odporucam povymienat klasicke HDD za SSD v kazdom pocitaci!!! Aj stary „crep“ ozije :)

  JKJ: díky za tip na chameleon SSD optimizer, vypadá dobře, akorát mi teplotu disku ukazuje 128°C, to by byl rozžhavený do ruda :) Ale zvykl jsem si, že tyto utilitky ukazují především v teplotě blbůstky. To samé ukazuje Trim Enabler. iStat či Temperature monitor, stejně tak Mac Fan Control ukazuje teplotu OK :)

  Trim Enabler bohužel update na Yosemite nepřežil, nejde aktivovat, i když mám aktuální a placenou verzi. Takže asi zůstanu u Chameleona :)

Vložte vlastní komentář

celý text