Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Já osobně nevidím že by iP6 byl zklamání, tedy pokud bude vypadat tak jak vypadá na maketách. Ale to je můj osobní názor. Třeba iP5 se mi nelíbil, jen do té doby než jsem si ho vzal do ruky. Pak tepr jsem si ho objednal. Teď si iP6 koupím hned jak to půjde na storu. Veřejnost může mít opačný názor.

  El Barto

  Mluvil jsem možná za sebe, ale vlastně ani tak ne, stejně jako já to vnímá hodně přátel z okolí, což u 5ky nebylo.

  Apple má jistě velmi dobré analytiky trhu a poptávky, takže je mi jasné, že ví co dělá a jistě (…například velkým displayem) uspokojí hodně zákazníků stávajících a přitáhne nové – nicméně uspokojí cílovou skupinu do které evidentně já a lidi z mého okolí nepatříme.

  Lidi o kterých mluvím jsou businesmani, majitelé firem a všichni jsou nadšenci Apple, kteří mají teď iP 5S a iP nakupují i managementu do svých firem. „U piva“ tedy poslední dobou rozebíráme chystaný iP6 a zatím nikdo z nás nevidí žádnou přidanou hodnotu, kterou by iP6 nás měl přesvědčit k výměně za iP 5S. Je mi jasné, že to tady asi každý bere trochu jinak, ale uvedu pár negativních bodů proč to tak je:

  – Větší display (všichni jsme se shodli, že telefon potřebujeme plně ovládat jednou rukou a už u 5tky je to často na hraně a je nutné přehmatávat – ovládání za chůze jednou rukou je pro nás klíčové)

  – Kulatý profil stran (Všichni máme MacBooky, které mají naprosto rovné stěny a iP 5 s tím krásně koresponduje. iPad má profil stran zaoblený jen částečně zdola – proč tedy iP6 má zakulacení jiné a nesnaží se pro všechny produkty sjednotit design?)

  – Všichni řeší zadní hnusné pruhy (je jasné, že tam musejí být z technických důvodů, proč ale nemohou být stejně tlusté/tenké, jako na iP5, ale jsou asi tak 3x silnější? Prostě po stránce designu se zadní strana nikomu nelíbí a současný iP 5 se líbí více)

  – Vystouplý foťák (to nejhorší nakonec, tohle všichni považujeme za naprosté šlápnutí vedle, jestli se to potvrdí. Shodli jsme se, že často máme položený telefon vedle klávesnice na stole a ovládáme ho jednou rukou. Jestli se tedy bude telefon vrklat díky „bradavici“ na zádech, tak je to velmi nepříjemné)

  – Dále pak parametry jako pamět, baterie atd. to už ani nezmiňuji.

  Jestli tedy nový iP6 nepřinese ještě něco navíc, co by byla ta ona přidaná hodnota a mne i mé kamarády to přesvědčilo k nákupu, tak asi všichni zůstaneme u stávající iP 5S (…a jen podotknu, že se tady bavíme asi o 100 telefonech, včetně těch pro zaměstnance ve firmách mých kamarádů) Je mi jasné, že 100 telefonů je nic a rozhodně Apple díky tomu nezkrachuje, ale stále si myslím, že podobně to bude vnímat na světě víc lidí.Pokud tedy člověk vysloveně nekupuje iPhone kvůli tomu, aby mu zapadlo do jeho ekosystému, tak je na trhu dnes už hodně telefonů, které i chystaný iP6 předčí v parametrech za stejné peníze. Měl jsem možnost vidět jeden z posledních Samsungů s Androidem a ten systém za poslední dobu udělal velký pokrok. Takže Apple by se měl trochu probrat – už ze jména a podstaty iPhone těží fakt dlouho.

  OMLOUVÁM SE ZA DLOUHÝ SLOH :-)

  Jarys:

  Ve spoustě věcí souhlasím a zatím fotoaparátem se sluší dodat jen Amen ale potom co si bratr koupil S4 a já si sní hrál tak vím že Android je prostě pořád pro hračky a ladiče a ani jedno mne nebaví.
  Takže stále doufám že představí trochu jiný mobil a zahodí ten divný foťák ….
  Jinak by pro mne asi byla nejlepší cesta k Widlím na zelenýho buřta kašlu

  Souhlasím s Jarysem mimo bodu „větší display“. Pro mne je to naopak důvod, proč iP6 chci (byť mne ten nový design opravdu děsí). Dokonce jsem se před půlrokem snažil přejít na Note 3, ale ten Android je fakt vopruz :-(

  Sandokan

  bod s displayem je pro lidi kolem fakt důležitý. Často sebou tahám tašku s šanony nebo laptopem a za chůze řeším některé věci na iPhonu, takže představa, že bych musel kvůli nějakému úkonu na telefonu zastavit, položit tašku a vzít iPhone do obou rukou je fakt na h…o.

  Navíc jsem mluvil o mne a kamarádech, což jsou lidi 35let a více, takže nikdo z nás na telefonu nehraje hry nebo nekouká na filmy a když potřebuji větší display, sahám po iPad Air – což se týká třeba kaváren a restaurací, kdy na někoho čekám, tak brouzdám na netu nebo řeším jiné věci – na to by stejně iPhone 6 byl pro mne malý.

  Jinak pochopitelně chápu, že každý člověk a každá věková skupina má jiné preference, proto jsem pořád doufal, že Apple udělá dva typy telefonu 1. stejně velký jako 5S pro lidi, kteří preferují skladnost a ergonomii ovládání a pak větší pro mladší lidi, kteří hledají na telefonu zábavu (hry, filmy atd.). Bohužel to dopadne asi tak, že budou dvě varianty, ale větší a ještě větší. :-(

  Jarys, rozumím, ale zklamu tě. Je mi lehce přes 35 (mlaďoch by Sandokana neznal :-D)a hry nebo video mne taky nezajímaj. Potřebuju net a pracovat. Tablet mám, ale nemám ho stále s sebou. Telefon ano. Proto vítám větší screen. Prostě – různí lidé, různé preference.

  Jinak k akciím. Včera jsem je prodal (135ks) a ejhle, cena dnes slítla jak brambora ;-) Stejný scénář jako loni ;-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější