• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 Apple Watch 3
  iStores.sk

  Evropská komise požaduje, aby Apple začal pořádně informovat o in-app nákupech

  in-appEurópska komisia si myslí, že Apple a Google neinformujú užívateľov o in-app nákupoch dostatočne a preto sa začala na dvojicu spoločností sťažovať. V jej sťažnosti sa vraví, že Applu a Googlu trvá implementovanie potrebných zabezpečení príliš dlho a mali by čo najskôr zaistiť, aby sa toto zmenilo. Freemium aplikácie, najmä rôzne free-2-play hry, by mali zobrazovať skutočnú cenu a nie len nápis “Free” s tým, že popis “Obsahuje in-app nákupy” sa nachádza až v detailoch aplikácie. Označenie [+] v ponuke App Store si pritom údajne moc ľudí nevšíma.

  Európska únia tak od Applu a Googlu požaduje, aby upozorňovali na prítomnosť in-app nákupov ešte viditeľnejšie, než doteraz. Návrh spoločnosti Google je taký, že pri sťahovaní aplikácií z Google Play sa v zozname toho, k čomu aplikácia požaduje prístup, objaví na prvom mieste aj žiadosť o prístup ku kreditnej karte kvôli in-app nákupom. V prípade Applu sa potom očakáva, že pred stiahnutím takejto aplikácie sa objaví na obrazovke varovné okno, ktoré bude upozorňovať na prítomnosť in-app nákupov. Ako sa k požiadavke EÚ prispôsobí Apple, zatiaľ nie je známe, no je zrejmé, že bude tlačiť do popredia funkciu Family Sharing, ktorá umožňuje členom rodiny zdieľať zakúpené aplikácie, hudbu, filmy, knihy a nakoniec aj kreditnú kartu s tým, že rodičia budú musieť schvaľovať nákupy svojich detí.


  ios-7-1-in-app-640x384

  *Zdroj: BBC News

  Diskuze

   EU nech riesi dolezitejsie veci ako nejake nakupy v Appstore. Kto vie citat tak sa mu nestane aby kupil nieco co nechce a za sumu o ktorej predom nevie. Aj keby tak sa vzdy da napisat Applu a ten vam vrati peniaze.
   EU ale radsej bude riesit drobne ako by riesila miliardove problemy v EU.

   Kengura : Joj kamarat vies kolko cudakov beha len po Slovensku a tych predsa treba chranit – HLAVNE IM TREBA POMOCT TYM SPRANYM SMEROM ;).

   Co resi? Dneska uz temer u vseho free muzeme cekat inappy a nejvetsim problemem jsou deti tem je to proste treba zakazat.

   Kubisv: já teda nevim, ale moje děti nemají u svého AppleID kreditku a svoje zařízení mám chráněné pinem a navíc neznají ani heslo. Dle mě řeší zbytečnost, tohle by si měli pořešit rodiče a ne EU.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online