Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Kolko milionov iOS zariadeni je na svete ?
  Preco to nemozu dat za jednorazovych 9,99 a zarobit niekolko stoviek milionov ?
  ANGRY BIRDS stoja 0,89 a chlapci z ROVIO su za veeelkou vodou :-)
  V Microsofte si myslia ze ina moznost ako ten ich office neexistuje ?

  To co mě mrzí na Microsoftu a díky tomu jsem přešel na iWork, které mi
  naprosto vyhovují je Office 365, které stojí skoro 2500 Kč ročně. To, že
  se nedá na iPadu jednorázově koupit licence je pro mě nepoužitelné.
  Ano, při placení 250 Kč měsíčně můžu mít 5 licencí na různé OS, ale
  iWork jsem koupil a už nic neplatím a už vůbec ne pouze za jeden rok.
  Pages, Numbers a Keynote je pro mě dostačující a použitelný kancelářský
  balík se synchronizací přes iCloud mám na všech zařízeních Mac, iPad a
  iPhone.

  Neuvážená cenová politika je hlavní problém placeného software. Bohužel hlavně u Microsoftu. Nemám problém s cenami OS, dokonce ani serverových, ale Office za $99 ročně? Když je navíc spousta mnohem příznivějších alternativ? Díky, nechci… On na to Microsoft časem asi přijde, anebo si odbyt placené Office zajistí prostě tak, že se bude snažit o maximální nekompatibilitu (hlavně Excellu)… Chytřejší budou i v rámci firem hledat (Open Source?) alternativy a ostatní prostě a jednoduše pirátit… Komu není rady… ;)

  jak už jsem psal, přišli s tím pozdě a ještě se dál zabíjí cenou. Jestli to brzy nepochopí tak jeden velký monopol brzy padne nahubu v což tak trochu doufám aby lidi pochopili, že neexistuje jen .doc atd.

  JK: Bohužel je tady problém i v českém školství kde prostě nic jinýho než .doc nebo .docx neakceptujou :( a vše se odehrává na Windowsech. Ano je na vinně i „cena“ Mac počítačů ale…

  Simonides

  myslím, že lidi co umí najít alternativy nebo zavádět OpenSource, případně pirátit není cílová skupina pro tyhle produkty. Cílová skupina jsou firmy, kanceláře, sekretářky a pod. které nebudou nikde nic pirátit nebo neumí najít alternativy případně z lenosti ani nechtějí hledat jiná řešení. Pro lidi tady je $99 za rok opravdu hodně, ale na západní poměry je pro firmy taková částka nevýrazný plivanec v nákladech, který bez problémů zaplatí, než aby to nějak obcházeli a vymýšleli jiná řešení, která sebou často nesou zase komplikace jinde. Jejich čas na takovou činnost je mnohem dražší, než tahle politika MS. Prostě: máme na všech worstation ve firmě Word a Excel, naši klienti taky používají Word a Excel, tak na mobilní zařízení taky pořídíme Word a Excel ať jsme kompatibilní – vyřešeno. …Takhle uvažuje opravdu spousta firem, takže o příjmy MS bych se asi nebál. (bohužel)

Vložte vlastní komentář

celý text