Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Co rok 2002?
  http://gotgame.com/2012/07/06/apple-tries-to-patent-already-patented-technology/

  Je třeba uznat, že Microsoft byl o 8 let před Applem. A Jobs nevymyslel nic nového. A proto mě štve, kduyž si někdo patentuje obdélník a pak tvrdí, že všichni od něj kradou nápady.

  Nicméně jedna věc je vymyslet a druhá přijít ve správný čas a se správným maketingem. Microsoft umí vymyslet, apple umí přebrat, vyladit a ve správný čas prodat.

  Zapomněl jsem, že Jobs o tom mluvil už když byl v bříšku maminky… Jobs vlastně také řekl „Dobří umělci kopírují, ti výborní kradou.“ Asi tak nějak.

  O vtipném patentu, kdy na zařízení se přimontuje solární panel se nechci podrobněji ani zmiňovat. Tohle je totiž možné jen v USA. Dvacet let stará kalkulačka má solární panel. Není důležité něco vymyslet první, vyrobit první… Důležité je si to první patentovat. Bohužel. Úřady by měly uznávat patenty až na základě funkčního prototypu.

  Jo a pro přesnost. Film 2001: Vesmírna Odysea byl natočen v roce 1968. Jobsovi tehdy bylo 13 let. Apple byl založen až 8 let po uvedení filmu do kin.

  Myšlenku iPadu či prostě dotykového počítače o velikosti knihy mělo v minulosti více lidí i firem ale Jobs dokázal sebrat výborný tým a vytvořit něco co sice nebylo něco nového ( co se týče myšlenky) ale bylo to něco nového co se týče technologií. Nikdo kromě Apple se před 2010 nedokázal sebrat a vytvořit něco tak dokonale funkčního a efektivního jako je iPad.

  Dnešný spôsob podnikania je na hlavu a dosť ubohý.. Predbehnúť sa kto si patentuje čo najväčšiu chujovinu a potom na tom zarábať, lebo akurát obmedzuju ostatných s niečím čo sa prakticky nemôže dať patentovať. Ja by som dal velký firewall okolo USA a neakceptoval žiadne patenty, pretože ked si čítam čo všetko tam povolia a davajú si patentovať je fakt choré. V EU by polka patentov neprešla. Kde sú časy kedy spoločnosti bojovali o trh dobrým produktom a nie patentom..

  Ono je to všetko trochu zložitejšie… nie je jednoduché investovať do vývoja x mil.€ a potom to nejaky trtko rozoberie, nakúpi súčiastky a začne predávať pod svojím menom. Na tom nie je nič férové a nie je to o nič menšia zvrhlosť ako patent.. Tie doby keď dal niekto „slovo“ a to slovo platilo sú žiaľ už dávno a nenávratne preč.. každý teda hľadá spôsob ako si chrániť „investície“… či sa volá Steve alebo Bily alebo Fero to je úplne jedno…

  potapac: Je to jednoduche ako facka starky. V priemysle kde ja robím sú tiež patenty ale patenty, ktoré sa tak dajú aj označiť a majú význam. Ktoré chránia tú investíciu. Ale patentovať si štvorec alebo uloženie solarka na zadný kryt noťasu nie je patent. Prečo myslíš, že Japonci sú taký technický high tech? Pretože ked ich pán boh modeloval spadlo mu tam viac titanových koliesok? Nie prave tým, že oni zbierali konkurencné produkty analyzovali ich a postavili lepší produkt ako majú ostatný. By ma zaujimalo čo by povedal ten vymastený „ostrov“, keby si Belgičania patentujú hranolky, by tam pokapali :D By spravili patent ako ilegalnu komoditu

  cav starky.. :-) ja robim v zahranicnom obchode od 1986 teho roku a mal som tu cest aj s Japonskom. Mas skoro pravdu, ale oni „nezbierali“ ako hovoris, ale prave kupovali patenty.. npr od ČSSR patent na pletací stroj, alebo patent na turbopohon alebo patent na výrobu vákuových obrazoviek z holandska a tie potom vylepsovali.. tam je otazka ina.. tam maju chraneny trh samotnym produktom a jeho pouzitim.. Npr. Ich telefony pouzivaju specifikaciu siete, ktora ti je inde na prd. Vsetko sa da robit rozne. Ale ja netvrdim ze nie je scestny patent nahranaty tvar telefonu..
  Mi sme si tiez ako deti malovali na cinske tenisky tri pasiky fixkou ako na adidasoch :-) a vobec mi nevadilo ze boli za 30 KČS a nie za bony.

  parmon: byvime se o tom kdo to vymyslel tedy měl myšlenku a podle tohoto článku to byla taktéž jen myšlenka tedy nic co by je upředňostňovalo před Applem. Ten kdo to vyrobil tak aby to bylo použitelné je snad dnes známo bez dohad.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.