Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  OS X Mavericks 10.9 GM je na tom podľa ohlasov dosť dobre takže sa teším, no mrzí ma fakt, že rok budem vzhľadovo používať dva úplne rozdielné systémy.

  Takže nech už je tu zjednotenie a minimálne WWDC 2014! :)

  Majdy: Ahoj, nemyslim si , ze rok budes pouzivat dva rozdielne systemy, skus sa pozriet, ako sa Mavericks 10.9 GM zmenil na obraz iOS7.Napriklad pripomienky, poznamky, kalendar…
  Zmena designu OSX na obraz iOS tu je , tak ako sa pise v clanku. Ci je to dobre, to neviem…

  já si prostě pořád myslím, že to nebude za rok, ale bude to už Mavericks.. jak už jsem tu zmiňoval, to by přece nemělo smysl předělat iOS a iCloud, zbavit se skeumorphism a nechat ho na v OS X? to je blbost.. něco jako W8 vs WP8… na druhou stranu určitě to taky chce svůj čas a neukázali nic na wwdc ani keynote..

  A co přesně vám na ios7 vadǐ? Sice to má svoje mouchy, ale oproti ios6 a pomalu 6 letech skeumorphismu je to příjemná změna. Až se to doladí, bude to ťip ťop.

  palihora: áno, niektoré prvky sa skeumorphismu zbavili, ako notifikačné centrum, pozadie v mision control atď a prispôsobené poznámky a nový kalendár, kontakty. Ale to je asi tak všetko.

  Celkové rozhranie, ikonky, dock, fonty sú v starom obale. A potom apps, ktoré sú úplne skeumorphismické a nezmenené ako Game Center, Reminders (tie pripomienky čo si spomenul), všetky apps iLife a iWork (i keď tie sa zatiaľ nemenili ani na iOS7), messages a myslím že pre zjednotenie dizajnu by si zaslúžili redizajn aj napríklad Quick time, Mail, veľmi jemne iTunes i keď to je krásne, System Settings, Photo Booth, Safari atď…

  Už keď je iOS7 v takom kabáte akom je, tak nech je to aspoň zjednotený aj OSX.

  re Marcel0007 : ja som dokonca od kupy iMac 27″ na Snow Leopard nic z toho co bolo ma nejak nepresvedcilo aby som opustil stabilny system, ktory nemrzne nepada, nepadaju app.

  RE: MxG4m3r presne si to pomenoval – az sa to doladi a co ja ako zakaznik som TESTER aby si to Apple na mne takto skusal, za tie prachy chcem max. kvalitu a posledne roky to ani zdaleka tak nevyzera, mozno ty si ochotny akceptovat taketo preslapy ale JA urcite NIE.

  Pracuji na Macbooku (2010) ještě s c2d :) od verze 10.6 -> přes 10.7 momentálně jsem na 10.8 a na novou verzi se těším. Oproti Win jsem maximálně spokojený, za celou dobu mi mac spadl asi 3x (pokaždé při experimentování se systémem) Používám denně 10h minimálně k práci i zábavě. Moc dobře nechápu stížnosti na zhoršování kvality a stability.

  Co se týká iOS7, přešel jsem na iP4S i na iPadu4 -> nějaké mouchy to má, měl to i iOS6 při vydání, což Apple neomlouvá, ale zkuste chvilku pracovat s androidem či Windows phone :)

  @X.X: víš, já dokážu pochopit, že takovéhle změny se nedají hned provést ve vší dokonalosti. Navíc na to, aby se vychytaly všechny mouchy jsme právě potřeba my, uživatelé, abychom se při běžném používání popř. pomohli odhalit. Předtím, než vyšlo ios7 jsem všude četl „už to chce něco novýho, tohle vypadá pořád stejně, žádný změny,blablabla…“ A teď? poměrně dost uživatelů si stěžuje jak je to na nic, že chce z5 na ios6. Sakra tak pokud se to někomu nelíbilo, proč updatoval? Apple nikoho do update nenutil, neukončil podporu apps na ios6, nic takového. Mně osobně ios7 vyhovuje, žádné větší „přešlapy“, které by mi bránili v každodenním používání jsem nezaznamenal, takže já si nemám důvod stěžovat. Řekni mi, co konrétně tě na ios7 tak žere ?

  Já teda taky nevím o jakém zhoršování kvality se zde mluví. Pokud na to kouknu po HW stránce např. Již zmíněný iMac 27″. Nejvyšší model roku 2011 (tedy ještě ze staré éry) a po roce odešla DVD mechanika, po 1,5 roce fleky na displeji(obecný problém-Apple mění v rámci programu, problémy s GPU nebo konstrukcí iMacu(apple se k tomu nevyjádřil a mění v ramci programu). No tak co to jako je?
  Pokud jde o SW tak se docela děsím pokud to udělaj jako iOS7. Hlavně ty ikony budou hrozně bít do očí jinak ten koncept nevypadá špatně, ale stejně bych klidne raději dál zůstal u klasiky. Kdyby radši zvětšili všechny ty titěrný tlečitka na oknech apod.
  MxG4m3r: já zase vím, že bylo strašně moc lidí i proti tomu aby se děli zásadní změny. V určitých mýstech je OSx i iOS6 težkopádný design, ale celkově působí přivětivě a lépe než konkurence. I proto jsem přecházel. Teď asi zamrznu na „starém“ a budu se utešovat jen tím že Win8 jsou taky pěkná tragedie.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější