Průzkum: co si myslí Češi o Apple produktech?

photoSpolečnost TNS AISA provedla zajímavý průzkum mezi českými spotřebiteli na téma Apple a český mobilní život. TNS AISA je přední společnost na trhu marketingových výzkumů a informací v České republice s více než dvacetiletou tradicí s tím, že její průzkumy využívá řada korporací, aby si dokázala udělat přesnou představu o zaměření svých produktů na daný trh. Agentura se zaměřila pouze na české spotřebitele ve věku 18 až 65 let, kterých se ptala na několik otázek ohledně společnosti Apple. Celkově bylo osloveno 1510 respondentů, což lze vzhledem k tomu, že i na předvolební a jiné výzkumy jen zřídka dosahuje počet oslovených více než tisíc, pokládat za nadprůměr.

Zatím co jsou Češi téměř jednoznačně přesvědčeni o tom, že má Apple skutečně kvalitní design, což si myslí 81% dotázaných, domnívají se že ani design ani kvalita nestojí za vyšší cenu, kterou za Apple produkty platíme. Celých 68% dotázaných totiž odpovědělo, že produkty společnosti Apple nestojí za cenu, za kterou se prodávají. Zajímavá je odpověď na otázku ohledně Steva Jobse. Zde se agentura ptala, zda už Apple není bez Jobse tím čím býval, spotřebitelé jsou v této oblasti rozděleni doslova na dva tábory, zatím co 46% si myslí, že bez Jobse je Apple stále stejný, o 8% víc z nich se domnívá, že tomu tak není.

 

infografika_apple

*Zdroj: tns-aisa.cz

|
6
Leitz

Diskuze

  Stojí mít Apple i za jeho vyšší cenu? 🙂
  —-
  Dosaďte místo Apple kteroukoliv značku, výsledky budou naprosto totožné, ne-li ještě horší.

  Odpověď na tuto otázku je totiž v přímé souvislosti s kupní sílou obyvatelstva. A ta je prostě v ČR nízká.

  Reagovat

  Kto přináší nejvíc inovací?
  Apple 42%
  Samsung 31%

  Vnímanie ľudí je veľmi pomýlené.

  Za rok tu máme zlatý Samsung s dotykovým tlačítkom, S-voice, 64 bitovým procesorom, flat designom Samgung aplikácií, inteligentným riadením spotreby podľa polohy…zabudol som ešte na niečo z plánovaných „Samsung“ inovácií?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz