Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tá cena vzhľadom na to aký je to kábel nieje prehnaná, ale celkom adekvátna, vedel by som si kľudne predstaviť aj vyššiu sumu, vzhľadom na to za aké peniaze sa predáva ostatné náhradné príslušenstvo.

  S:

  http://www.letemsvetemapplem.eu/2012/09/26/lightning-konektor-vyuziva-technologiu-dynamickeho-pridelovania-uloh/

  Netreba zabudnúť prečítať posledný odsek, a aký zložitý čip je v Lightning, lenže bežný užívateľ to vidí, len ako kábel a potom sa čuduje cene…naviac, má konkurencia obojstranný kábel?

  Táto cena sa mi zdá v rámci cien iOS zariadení, respektíve iPhonov adekvátna ako som už napísal, skôr sa pozastavujem a je mi veľa dať 80€ za MagSafe adaptér, ktorý má tiež čo to naviac oproti konkurencie, no ajtak, cena sa mi zdá vysoká…

  sral to pes, komu ho skutocne treba kupi si a nehladi na +250 kc (predpoklad je, ze kupis 1-2 kable a nie 15 kablov), kto ma hlbsie do vrecka i tak siahne po neoriginali.

  Za kabel, který je do 6 měsíců zlomený, je to trochu moc. Na http://www.dx.com si objednávám kabely za 2 – 3 dolary a ty kupodivu vydrží víc než originál (přitom je to stejně všechno made in China). Ono mít v originále 2 kabely doma, jeden v autě, v práci a další krátký na cesty, tak to by byl slušný ranec v kabeláži.

  Nevim pokud si to ekonomicky spocitam, tak jeden kabel original vydrzi cca pul roku (pokud cestujete, nebo kabel prenasite casto tak i mene) za to zaplatim 4 kila. tedy za rok 800. Pokud si koupim neoriginal tak potrebuju 2 – 3 na pul roku. kazdy stoji cca 2 eura tedy 50 kc. za rok tedy spotrebuji 6×50 tedy 300 Kc. K tomu neni co resit.

  Hehe.. viete prečo vám môže neoriginálne príslušenstvo vydržať večne? Lebo Vás môže zabiť… A už keď mám na telefon za 800e tak ma jeden kábel nezabije… (ak mi ho je skutočne treba tak dlhý…) A na iPod by som si asi zbytočne kupoval taký kábel…

  Espio: pre užívateľa je to samozrejme jedno či čip má alebo nie, užívateľ sa pozerá len na funkčnosť, ja len racionálne obhajujej vysokú cenu vzhľad na možnosti a funkcie. Naviac určite by som za taký kábel toľko nedal, no z dôvodu, že preferujem kratšie káble a polmetrový čo mám mi plne vyhovuje.

  Mimochodom je funkčný a mám ho už 10 mesiacov a podotýkam, že nestojí len doma, bežne ho so sebou prenášam vždy keď sa z domu pohýnam na viac ako pol dňa, takže to s tou polročnou výdržou celkom pravda nebude, jedine, že sa k tomu správate ako zver alebo ste proste mali vážne smolu na nejaký vadný kus…

  Majdy ja ti rozumiem ale krátky kábel tým istým čipom s tou istou funkcionalitou stojí 469 korún a o meter dlhší s tým istým čipom len s tým rozdielom že tam je o meter viac úplne obyčajného káblu stojí už 719 korun chápeš o čom už píšem?

  Majdy: Apple si dáva vyrábať milióny takýchto káblov. OK je tam nejaký čip no jeho výrobna cena nieje určite taká ako koncová cena kábla. Celý ten kábel musí výjsť Apple na nejakých 2-3€ podľa mňa.

  ta cena vobec nie je prehnana za kabel s vlastnou elektronikou v tej kvalite pouziteho materialu – izolacia, vodic ( pracujem v tejto oblasti a viem ze co to nie je lacna vec ) je ta cena primerana … ked prihliadnem na to ze sam mam doma na reproduktorovych kabloch len konektory (banany) za 50€ a to este bolo treba kupit kvalitny kabel tak je to nic

  este mala poznamka .. to kolko stoji vyroba samotneho kabla je jedna vec je to cena prace, treba vsak priratat material okrem ineho a aj to ze niekto to musel vymysliet, navrhnut cize zaplatit treba aj cely vyvoj a cirkus okolo toho, ono ten napad nespadol z nicoho nic na stol

  maiob: Je mi úplne jasné ,že v tom je milión iných poplatkov ,ale tak je to proste veľa. Čo sa týka káblu tak môže byť z kvalitných materiálov to čím je ,ale potiahnutí je totálny odpad.

  Espio, áno, ak sa ideme baviť čiste o tom, že je o meter dlhší tak tá cena je trošku vyššia, súhlasím.

  Ale možno pokrývajú náklady ďalšej linky, lebo kvôli tomúto zrejme vznikla nová linka, je to zásah do súčasnej výroby, neviem síce presne ako to naozaj funguje, ale určite sa to vo výrobe berie ako nový výrobok, ktorý obsahuje o čosi iný výrobný proces, teda aspoň určitá časť výroby.

  Ten biely kábel je menej odolný ako klasický čierny to je fakt. Je to daň za vzhľad bieleho káblu, ktorý symbolizuje Apple výrobky. Niekde som o tom čítal, že pre výrobu káblu v takejto farbe sa pridáva niečo čo narúša jeho pevnosť a tak sa môže rozpadať ak je opotrebovaný…

  Originál kabel (u postele) po půlroce totálně rozžvejkanej. Potřebuju 4 (mac, postel, auto, práce) a tak jednoznačně vítězí řešení DX. Cena originálu při jeho naprosto podřadné kvalitě je nepřijatelná. Po pravdě nechápu, jak to za ty peníze může někdo kupovat. Kdyť je to rozdíl skoro deseti Jamesonů.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější