Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Teď se cena akcii zvedla díky investorovi Carl Icahnovi. Takže pro ně celkově výnosnější teď prodat za furt dost vysokou cenu akcie. S tím, že zbytek prodají až (jestli bude) iphone 5S a iphone 5C uspěšný a až budou zase dole tak je koupí zpět. Takovéhle diskuze a blafování se vedli před 3 rokama s CEO Nvidie, kde prodal 50 procent svých akcii. Cena a obchodování s akciemi přímo nesouvisí s obchodováním firmy.

  Nehledě na to, že se cena akcii odvíjí i od poměrně špatných ukazatelů.

  Představím iphone 5S bude mít špatný ohlas a vynikajcí prodejnost a akci pujdou nahoru až za delší dobu. Vynikajcí ohlasy, špatná prodejnost a akcie vzletí a pak spadnou.

  Aspoň takhle jsem se to učil na Vysoký :-D

  Viz .
  Je zcela běžné, že lidé na vysokých pozicích mohou tzv „vyvětrat“ nějaký podíl svých akcií, jež je ale striktně kontrolován celou správní radou. Běžná praxe je taková, že se za v době kdy akcie klesají prodají, v tomto případě za 16,07 USD, a za několik hodin/dnů/týdnů se za stejnou částku zakoupí akcií více (které mezitím klesly na dnešních 14,50. Kdyby koupil ředitel dnes, koupil by už o 30 000 akcií více.

  Vcera jsem o tom mluvil s Philem u pivka a pry jde jen o to, ze manzelka chtela vlastni jachtu. Phil ma jeste dalsi slusnou hromadu akcii. Nereste to.

Vložte vlastní komentář

celý text