Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  No inžinieri v MS sa s tým veľmi nesrali. Osobne by som si predstavoval veľkosť hernej konzoly ZHRUBA niečoho na štýl MB AIR. Nepracujem s HW no myslím si ,že keby sa im chcelo tak to je možne a to oplatí ako pre MS tak aj pre Sony. Síce konzola zväčša leží doma ,ale tak či onak toto je brutalita…

  S: S dnešnými technológiami to určite nie je možné. Maximálne s ARM procesormi. Obe konzoly využívajú x86 čipy od AMD, ktoré majú 8 jadier, a tie už určité chladenie potrebujú.

  Konzoly sú v podstate PCčka predurčené na hry a multimédiá. Preto sú tak veľké – klasický procák, klasický HDD, klasická grafická, klasický zdroj (hoci aj externý), klasická matičná doska. Bodka.

  Pokiaľ chcete niečo menšie, poobzerajte sa po ITX matičných doskách, Mid-end grafickej karte a lepším procákom, a lepším chladičom. Nainštalujte Windows, kúpte Kinect for Windows (nie ten s XBoxom, ten nepôjde) a môžete sa radovať s vlastnej konzoly.

  pokud jako „klasicke“ dily beres dily presne na miru pro herni konzole a dily ktere se nedaj nikde sehnat (az na HDD) tak s tebou souhlasim

  Trochu ste mi pripomenuli moju ideu zo začiatku roku, kedy som si chcel postaviť svoj vlastný herný počítač menom „One“. Zhodou náhod jeho dizajn pripomínal bývalý Mac Pro :-)

  neilz: možno sú rozmerovo menšie, ale to je tak všetko.

  Ináč je samozrejme jasné, že custom mašina vás víde drahšie, pretože firmy si to berú vo väčších množstvách.

  Musím vás ale upozorniť na to, že konzolové OS budú mať aj tak „väčší výkon“ – nie je väčší, len OS na konzolách je orezané.

  Jaromír: Stačí aj niečo menšie:

  Mini ITX doska 17x17cm (WiFi, BT 4, HDMI, USB3): http://www.alza.sk/gigabyte-z77n-wifi-d360466.htm

  @saddako
  Ber to tak, že tyhle konzole tu budou zase nějakej ten pátek :-)
  Idea konzolí se mi líbí. Hraní na PC je „staré myšlení“ a konzole jdou Applovskou cestou. Hry optimalizované na konkrétní HW.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější