Zavřít reklamu

Iba pred niekoľkými minútami sa známe české štúdio Madfinger Games rozhodlo vydať svoju multiplayerovú strieľačku Shadowgun: DeadZone aj na platformu PC. Hra, ktorá pred viac ako pol rokom vyšla na iOS, je od dnešného dňa dostupná úplne zadarmo na stiahnutie aj na počítač, kde na vás čaká veľmi pekné prekvapenie. Počítačový Shadowgun je v skutočnosti klientom, pomocou ktorého sa pripojíte k serverom hry a vďaka tomu tak môžete hrať proti hráčom na iOS, Android a Facebooku. Vývojári však sľubujú, že hra už v najbližších dňoch poputuje aj na Mac.

Veľmi veľkým prekvapením je fakt, že hra nezaberie na počítači omnoho viac priestoru ako na iOS. Inštalačný súbor má veľkosť iba 180MB a pre samotnú hru si musíte rezervovať 412MB, čo je v porovnaní s väčšinou dnešných počítačových hier skutočne málo. Počítačový Shadowgun vám umožní pripojiť sa k vášmu existujúcemu profilu alebo vytvoriť nový profil, a zároveň hrať proti ľuďom na ostatných platformách. V menu hry nájdeme aj položku Settings, avšak tieto nastavenia sú skutočne minimalistické. Nájdete v nich iba tie najzákladnejšie veci, t.j. úroveň grafických detailov, hlasitosť zvukov, ovládanie a rozlíšenie. Samozrejmosťou je aj podpora klávesnice a gamepadu, ktoré si môžete vy prenastaviť podľa potreby.

shadowgun-deadzone-pc-1

Optimalizácia hry pre PC je rovnako vynikajúca ako na iPhone, a aj napriek tomu, že som sa rozhodol hrať pri ULTRA HIGH detailoch, nezaznamenal som ani jedno jediné zníženie framerate. Hru pritom hrám na notebooku so štvorjadrovým AMD pretaktovaným na 2.3GHz, 4GB DDR3 RAM a grafickým čipom AMD Radeon HD6750M s 1GB GDDR5 pamäte. K dispozícii sú aj nižšie nastavenia, konkrétne Low, Medium a High. Imigrantov z mobilných verzii poteší skutočnosť, že hra ponúkne rovnaké menu a prostredie na mobiloch a tabletoch. Čo ma však zarazilo je skutočnosť, že na obrazovke s rozlíšením 1366 x 768 som si mohol vychutnať hru zamknutú na 1280 x 720. Za touto chybou môže stáť to, že sa jedná o prvú verziu hry alebo iný pomer strán. Nech už je chyba kdekoľvek, po čase si na ňu človek zvykne.

shadowgun-deadzone-pc-2

Behom hrania sa môžete stretnúť aj s lagovaním u niektorých hráčov, čo je spôsobené ich internetovým pripojením. Hra obsahuje mimo iného aj sekciu Kasíno a režim Zone Control, a nechýba tu ani možnosť hrania proti priateľom. Osobne sa mi na tejto hre najviac páči jej nesmierna plynulosť. Hra je skutočne plynulá, po prihlásení (pozn. je tu aj možnosť automatického prihlasovania) vám stačí stlačiť dve tlačítka a do pár sekúnd ste v akcii. Každá z hier trvá stanovený čas, no priemerne každá hra trvá 5 minút. A pokiaľ vás omrzia hráči z Európy, môžete zvoliť servery v Amerike a Ázii. Hráči na mobiloch sa však nemajú čoho báť – Osobne mám pocit, že sa ich Madfinger Games snaží kompenzovať a tak nie je vylúčené, že hráči na PC majú menej zdravia ako na mobiloch a konzolách. Aj keď sa mi podarilo v dvoch hrách zaujať prvé miesto vo výslednej tabuľke, už sa mi stalo aj to, že som skončil na 6. mieste.

shadowgun-deadzone-pc-3

Související články

Dnes nejčtenější

.