Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  u OS X 10.9 se Apple velice soustředil na výkon/spotřeba … Z toho lze soudit, že „Mac Touch“ by měl samozřejmě OS X … Zajímavé by bylo určitě HW zpracování a komponenty.

  Softwarove a HW vybavenie by som si predstavoval asi takto: Tablet pripojeny ku klavesnici s MAC OS. Akonahle vytiahnem tablet z klavesnice prepne sa os na iOS a mame postarane. MAC OS a aj HW zabudovane do klavesnice teda do klasickeho šasi a display funkcny ako samostatny tablet. To by bolo fajn kebyze si mozem po pripojeni tabletu ku klavesnici aj zahrat Crysis.

  halbie10: Tak Crysis by si si na tom tablete určite zahral :D :D :D …to je nelogické, ak by si si mal zahrať počítačové hry, potrebuješ OS X, alebo Windows, pre ktoré potrebuješ Skutočné procesory (Intel) a nie žiadne ARM a podobné čipy, no keďže by si mal Intel procesory, potrebujú sa chladiť, takže tým by zaraidenie potrebovalo miesto na nasávanie vzduchu ako aj na vyfukovanie, čo znamená, diery a to znamená určitú hrúbku a váhu. A na Tablet už len tieto dve posledné vlastnosti majú obrovský vplyv. Čiže je to blbosť a takéto zariadenie nebude.

  Spraviť hybrida z Macbooku Air, ktorý je plnohodnotný počítač s vlastnosťami tabletu (váha, hrúbka, prenosnosť) je zbytočné a blbosť.

  Očividne ste ma nepochopili. Po pripojení tabletu s vlastným HW a SW k časti s klávesnicou, ktorá ma tiež vlastný HW a SW by sa z dvoch zariadení stalo jedno. Pripojením tabletu by sa zablokovalo HW a SW tabletu (tj. ARM procaky a iOS) a naskočilo by HW a SW časti s klávesnicou (Intel procesory a OS X). Tam sa zmesti akýkoľvek procesor, chladenie, resp. všetko čo ma Macbook pro alebo AIR. Proste si predstavte Macbook, s tým že keď odpojíte obrazovku mate v ruke tablet s iOS.

  Je pravda, že na trhu se stále častěji objevují převážně ultrabooky s dotykovou obrazovkou. Ano, tyto produkty jsou v nabídce řady firem. Otázkou ale je, jak dobře se prodávají, jak velký je o ně skutečný zájem. Fakt, že jsou na trhu, bych jako důvod pro stejný směr v podání Apple zrovna neviděl. Osobně mě takové zařízení vůbec neláká. Mám raději buď klasický ultrabook, nebo samostatný tablet. All-in-one řešení nepovažuji za šťastné a nepamatuji se, že by někdy nějaké takové v tomhle odvětví skutečně prorazilo. Spíše naopak.

  Halbie10 – to by nekorespondovalo s politikou applu. Ty ti řeknou u iphonu – když chceš větší obrazovku kup si ipad. Když chceš na ipadu dělat víc kup si macbook.

  Nikoliv dvě zařízení v 1. Buď by to stálo jako air a ipad dohromady a nebo by to vůbec nemělo smysl.

  Osobně pokud něco takovýho apple udělá tak se to bude jmenovat Mac Touch než Ipad Pro. A udělal by to jedině tak že by všechno narval do víka(tabletu) a v klávesnicové části by byla pouze baterka. I tak mi to přijde jako hovadina, protože apple se nechal několikrát slyšet že Mac OS X není na dotyky stavěný a nepřineslo by to uživately dostatečný feeling.

  Nehledě na to, že návrh patentu byl podle mě už pěknou řádku let v řízení. Na obrázku je macbook z dob roku 2006-2008 kdy opravdu apple nadtím uvažoval, protože to nikdo neměl. Teď to s příchodem Windows 8 mají všichni a extrémně dobře se to neosvědčilo. 90 procent lidí co mají dotykový notebooky tak je mají, protože bez dotykové modely nebyly v tomto designu nebo výbavě. To je můj názor

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.