Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  mňa by zaujímalo prečo apple niektoré veci vynecháva z nových rád MBP? napríklad line in. kamarát má starý powerbook G4 má tam line in, brat mal MBW mal tam line in, druhý kamarát má kombinovaný line out/in na MBP 2011 13″ a v nových modeloch je line in iba v 15″ MBP nonretina. nedávno som si kúpil MBP13 mid 2012 v najvyššej konigurácii a strašne ma to prekvapilo,že túto funkciu z13″ vyradili. nehovoriac o tom že 13″ modely sú najrozšírenejšie medzi muzikantmi (takto na nahrávanie setu/vystúpenia potrebujú ext. zvukovku). oni dokonca line in nedali ani do retiny, ktorý bol primárne navrhnutý na editáciu fotiek a videí a predsalen ku tým videám sa hodí line in. prečo,čo bolo v predošlých modeloch štandard len tak bez uvedenia dôvodu vyradili?? pýtam sa,prečo?? to chceli tých pár centov ušetriť na zvukovke?? samozrejme viem,že ext. zvukovka je kvalitnejšia,ale vo veľa prípadoch tá onboard zvkovka je fajn. čo som čítal na viacej fórach tak veľa používateľov je z toho frustrovaných,dokonca niektorí dlhoroční používatelia macu sa rozhodli switchnúť a opustiť mac. čakám ako to dopadne keď vyradia cd-romky z celej rady macbookov. týmto by podľa mňa prišli o nespočet klientov. fakt by ma to zaujímalo, prečo to apple robí. ďakujem.

  ešte by ma zaujímalo prečo už v základnom balíku nedodávajú to,čo dávnejšie. napr. remote control (starý biely nie je najviac kompatibilný s ML), inštalačné dvd (keď je predinštalovaný na macu, tak sa ani nedá stiahnuť z appstore). viem,že ten restore majú dosť vymakaný a majú tam viac možností ako nanovo nainštalovať celý systém,ale predsalen fyzicky mať v ruke inštalačku sa hodí vo veľa prípadoch. takisto softvérový balík iLife, kde predtým ak ma pamäť neklame, tam bol aj iWeb, teraz tam je iba garageband,iphoto,imovie. čo sa v apple pomiatli??

  czerny.m na to ti odpoviem aj ja. myslím že to je poznať,viď moje komenty vyššie (a to sú veci čo som si iba ja všimol,určite je toho viac). SJ by nikdy nedopustil aby takto kašľali na svojich zákazníkov.

  Ako vyzeral proces schvalovania reklam pocas Steva Jobsa, navrhy vam 1000x vratil a naslednu finalizaciu ste riesili LEN s nim, alebo do procesu tvorby zasahoval aj sef marketingu Phil Schiller ?

  Být Kenem, tak jsem uplně nadšenej odpovídat na dotazy o SJ, na to se ho ptaj lidi určitě furt… otázky typu „JAKÝ BYL STEVE JOBS JAKO ČLOVĚK A JAKO VIZIONÁŘ“ mě posílají do kolen…

  Já mám taky jednu otázku a jelikož odpověď neznám a nechce se mi jí hledat, tak jí položím:

  How did you come up with the „i“ idea? Why did you feel like it was the ultimate thing that would symbolize the company’s products. Back then, did you know or did you feel/suspect that it would be such a huge success that would pretty much make the „i“ letter an exclusive symbol that connotes the Apple?

  Díky :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.