Zavřít reklamu

Apple již dávno není společností, která by vytvářela pro běžné uživatele cenově nedostupné produkty a zisk generovala pomocí prodeje sice menšího, ale dražšího zboží. Současný Apple se snaží každým svým produktem zcela zaplavit trh. Ať už je to iPhone, iPod, iPad nebo Mac, cíl je jednoduchý, tyto produkty musí mít zkrátka každý. Až doposud jsme se díval na hodinky od Applu špatným úhlem. Považoval jsme je za konkurenci pro společnosti jako je Breitling a nedovedl jsme si představit, kdo by měnil své statisícové nebo milionové šperky za něco s logem společnosti Apple.

Skutečným konkurentem bude Apple v oblasti hodinek pro společnosti jako je Nike, Casio nebo například Suunto. iWatch, jak se zřejmě budou hodinky od Applu jmenovat, se vás nebudou snažit přesvědčit o tom, abyste za ně vyměnili své Rolexy nebo abyste zbrusu nové Hubloty vrátili zpět do trezoru. Apple vytvoří hodinky za 149-199€, které bude prodávat lidem, jejichž životní styl spadá spíše do kompetence již uvedených značek, jako je Nike nebo Suunto. Manažeři ve vedení Applu samozřejmě moc dobře vědí, že nemohou vyrábět hodinky jako šperk, ale jako další příslušenství od Applu, kterým si můžete udělat radost za doslova pár dolarů.

Podle mých informací, které však tentokrát nechci pokládat za směrodatné, jelikož pochází od nového zdroje, budou hodinky iWatch představeny na letošním WWDC s tím, že jejich dostupnost bude v USA a dalších velkých zemích následující den po představení. V dalších zemích se pak hodinky objeví nejpozději do čtrnácti dnů od představení a budou ideálním dárkem za vysvědčení nebo doplňkem, kterým si můžete udělat radost při cestě na dovolenou. Cena hodinek by měla být skutečně velmi nízká, díky čemuž budou dostupné pro množství zákazníků, minimálně pro každého kdo již vlastní nějaký iOS produkt a nezapomínejme, že těchto lidí je na světě několik stovek milionů.

Osobně navíc pokud se podívám na ikonku, která nás zve na letošní WWDC, vidím místo ikonek iOS aplikací právě hodinky. Ano Apple nemá ve zvyku na WWDC poutat něčím jiným než novým softwarem nebo funkcemi, které se v pozvánce ukrývají, v tomto případě však věřím ve výjimku. Navíc to zřejmě nebude ani tak daleko od software, upřímně totiž pochybují, že by Apple vypustil do světa hodinky iWatch bez toho, aniž by pro ně vývojáři mohli vyvíjet nové aplikace. Apple má v zásobě čidla z iOS zařízení, která jsou poměrně dostupná a je možné jimi vybavit i produkt v hodnotě do 3000-4000Kč. Právě kombinace čidel a malého displeje tak přinese zcela nové aplikace, které budou zaměřeny přímo na aktivity uživatele. A co vlastně od hodinek společnosti Apple očekávat po stránce softwarové výbavy? To se dozvíte v článku Apple iBand: co očekávat od nejočekávanějšího produktu Apple.

SmartWatchband
iWatch
iWatch2
iWatch0
iWatch3

Související články

Dnes nejčtenější