Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Od Pages bych ocekaval moznost tvorit dokumenty, ktere mohu skutecne pouzivat v beznem zivote, ne jen jako nastroj k priprave draftu. Zvladne to tato aplikace? Podle me ne. Nejsem schopny s tim napsat obycejny dopis, zadost, clanek, zkratka jakykoliv obycejny textovy dokument, abych se nemusel stydet ho nekomu predlozit. Proc? Nejsem schopny psat tak, aby na konci radku nezustavaly osamocene kratke predlozky. To je jeden dost padny duvod za vsechny ostatni. Takovy dokument proste nemuzu nikde prezentovat, jak bych vypadal? V praci by mi byl takovy dokument vracen k predelani.

  Takze jak na to? Nenasel jsem na to nikde navod, nepotkal jsem dosud nikoho, kdo by mi to pomohl vyresit. Mozna se tu nekdo takovy najde.

  Děkuji za tip, dá se to použít, i když jen pro konečnou úpravu před tiskem dokumentu. Při použití v průběhu práce na dokumentu může dojít k tomu, že ve finále spravujete nejen osamocené předložky, ale i různě se potulující skupinky mezer.

  Taky jsem přišel na jeden tip – vytvořit si například ve Wordu na PC dokument s tvrdou mezerou, ten si pak odeslat do iPadu a uložit do Pages. V něm se dá tvrdá mezera označit, zkopírovat a libovolně vkládat do ostatních dokumentů. Funguje to, takže Pages s tvrdou mezerou pracovat umí, jen ji zřejmě neumí vytvořit, což je škoda. Snad na tom Apple zapracuje.

  Podobně se dá pomoci si například s nastavením odskoku textu prvního řádku. Naše firemní dokumenty ve Wordu mají mít odskok 1,25, což v Pages na iPadu opět nejde, jen po půlkách. Ovšem pokud si vytvořím na stolním počítači dokument s tímto nastavením, Pages v iPadu to pak respektuje.

  Všechno je to ale jako drbat se levou rukou za pravým uchem. A ještě snad ani ne vlastním.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější