Recenze X-mini Max: dokáží dva víc než jeden?

|
Kategorie:Recenze
Diskuze

Podobne, ako sme začiatkom mesiaca priniesli recenziu reproduktoru X-mini Uno, začíname tento týždeň recenziou druhej verzie prenosných reproduktorov singapurskej spoločnosti XMI, X-mini Max. Dvojica reproduktorov sa vyznačuje podobným princípom, konceptom, stavbou a dizajnom ako prvý recenzovaný kus, a podobne ako sólista Uno, aj Stereo stanica vychádza len v tejto chvíli, kedy túto recenziu píšem. Otázka na dnešný deň znie – ako znejú cenovo dostupné stereo reproduktory X-mini oproti ich mono variantu a čím sa odlišujú?

Rozbalovanie, dizajn

Začnime rozbalovaním produktu. Rovnako ako pri prvom recenzovanom modeli, aj v prípade novej revízie X-mini MAX sa budete musieť zmieriť s rovnako zložitým otvorením krabice, ktorá sa v tomto prípade líši naozaj len dvojicou reproduktorov. Stále v nej môžeme nájsť napájací kábel, nálepku s logom spoločnosti XMI, návod na použitie, drobné „leporelo“ informujúce o spolupráci singapurskej spoločnosti s nadáciou Children International a tmavé, mäkké púzdro. Svojim dizajnom sa reproduktory odlišujú len mierne, najväčším rozdielom sú v tomto prípade menšie rozmery a plochý spodok, ktorý sa mi pozdáva viac a je praktickejší v prípade, že sa rozhodnete položiť ho na nerovnú plochu. Plochý spodok zároveň slúži ako miniatúrny magnet, ktorý vlastníkovi umožní spojiť ich do jedného celku, ktorý svojim vzhľadom pripomína tabletku.

Aj tento reproduktor využíva patentovanú technológiu Bass Xpansion System, ktorú reprezentuje dávnejšie spomínaná harmonika, pričom u X-mini UNO bola o vyše polovicu väčšia. Menšia harmonika zároveň pôsobí omnoho bezpečnejšie a môžem potvrdiť, že zatiaľ čo u Mono verzie som mal pri zatvorení reproduktoru strach z ulomenia častí, v prípade Stereo verzie tomu tak nie je. Napriek prítomnosti hlavnej feature – stereo zvuku – je možné oba reproduktory využívať ako Mono, k čomu slúži primárne miniatúrny kábel BuddyJack ukrytý v spodnej časti prístroja. Pre používanie oboch reproduktorov ako stereo výstupu je potrebné prepojiť ich dodávaným káblom, čo mi ale príde celkom nepraktické a kazí estetiku pri snahe zabrať čo najmenej priestoru. Veľkou výhodou dvojice reproduktorov je ohromná výdrž batérie, ktorá v tomto prípade znamená až 18 hodín neustáleho počúvania hudby.

Zvuk

Človek sa bežne drží pravidla „Čím väčší, tým lepší“. V prípade X-mini Max to však neplatí a musím uznať, že práve dvojica menších reproduktorov spolu znie o niečo lepšie ako verzia Uno. Tomuto úkazu však pripisujem hlavne to, že sa jedná o Stereo reproduktory využívajúce vysokokvalitné keramické drivery, čomu tiež odpovedá i kvalita basov, ktoré sú teraz hlbšie, avšak pri vyšších hlasitostiach opäť dochádza k nepríjemnému traseniu na stole, ktoré kvalitu hudby kazí. Toto vibrovanie je horšie najmä pre počet reproduktorov, vďaka čomu nemá ďaleko k problematickým vibráciám pri vysokej hlasitosti u Damson Cisor BT5. Osobne som reproduktory skúšal v spojení s iPod shuffle 2. generácie, ktorý pri reproduktoroch pôsobí nie ako pamäťové médium, ale najmä ako ovládač, ktorý navyše vydrží na jedno nabitie prehrávať hudbu takmer tak dlho, ako X-mini samotné na jedno nabitie. Aj vďaka tomu bolo možné skúšať dvojicu reproduktorov prakticky dva dni po sebe, pričom v dobe prehrávania došlo k prehrávaniu skladieb mnohých žánrov vrátane elektroniky, hip-hopu, rocku či soundtracku. Osobne mi posledné dva menované vôbec k prístroju nesadli a podobne ako X-mini Uno, aj tento reproduktor je určený najmä na púšťanie elektronickej hudby, ktorú počúva dokonca i samotný manažment spoločnosti XMI v Singapure. Reproduktor je samozrejme určený pre používanie na menších párty či na cestách, teda sa nejedná o produkt pre audiofilov či profesionálnych hudobníkov, ktorí sú ochotní utratiť tisíce euro za špičkovú zvukovú zostavu.

Resumé

Pokiaľ hľadáte drobnú sadu reproduktorov za lacný peniaz, ktoré dokážu ozvučiť váš život, X-mini Max je pre tieto akcie stvorený. Reproduktory sú určené pre nenáročných používateľov, ktorých nebaví počúvanie rádia a zároveň nemajú radi počúvanie hudby z iPodu v sluchátkách. O kvalitu zvuku sa stará keramický driver, vďaka ktorému je zvuk vychádzajúci z reproduktorov kvalitný a pomerne čistý, čomu napomáha aj skutočnosť, že X-mini Max sú stereo reproduktory. Na druhú stranu však problém s vibráciami pri vysokých hlasitostiach je v tomto prípade výrazne vyšší a skutočne nikomu neodporúčam skúšať ho. Lacné reproduktory spĺňajú svoj účel pri počúvaní elektronickej hudby a pri kúpe vás zaručene poteší možnosť výberu z šiestich farebných verzií produktu, ako aj možnosť kúpiť špeciálnu Hello Kitty podobu, ktorá sa vyznačuje špeciálnym ružovo-bielym dizajnom. Pokiaľ však narábate s hudbou dennodenne, vyžadujete profesionálnu kvalitu zvuku či nebodaj patríte medzi audiofilov, je viac ako pravdepodobné, že siahnete po inom výrobcovi a inej, kvalitnejšej zostave. X-mini II Duo nám zapožičala firma Tomorrow Systems s.r.o.

|
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Nimbus Photo
Recenze herního ovládače SteelSeries Nimbus: Užijte si vaše oblíbené hry z jablečných zařízení na maximum
Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
Leitz