Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jakym zpusobem nastavim Mac, aby ze sebe uměl vytvořit Wi-Fi router a sdílet tak Wi-Fi po domácnosti, aniž byste měli jakýkoli router?

  Jiri: sys.pref/sharing/internet sharing – Mac ale musí být připojen kabelem, aby mohl pokytovat wifi.
  sys.pref/network – se vytvoří wifi síť
  Apple remote taky udělá z iPhone dálkový ovladač k Mac a Apple TV

  Má to jedinou chybu, nedá se to použít na síťový disk (třeba TC), prostě dokud bude nutné mít spuštěn jiný počítač, není to pořád maximálně pohodlné.

  iMac – není od věci dodat, že síťový disk je samozřejmě také počítač :-) A v dost případech je odběr chytřejší NAS dost porovnatelný s úsporným počítačem ve stylu Mac Mini. V reálu ostatně dost lidí právě proto místo klasických disků užívá různé variace na HTPC, případně prostě dobře řešený počítač nevypíná – ekonomie, hlučnost atd. se už moc lišit nemusí, možnosti jsou ale zcela jinde…

  Jinak ale pokud jde o sdílení pro iPad, tak lze použít výše zmíněnou aplikaci AirVideo, pak to jede s čímkoli s podporou DLNA, mám ověřeno třeba se starou Synology a šlape perfektně…

  Děkuji za zajímavý tip, Remote jsem delší dobu používal na iPodu Touch, ale přehrávání videí a hudby skrze vestavěné aplikace Video a Hudba jsem doposud neznal. Jenom se vše strašně dlouho načítá :-( Jakou zkušenost máte s rychlostí odezvy? Možná mám jenom špatný router.

  A také jde použít ftpcloud nebo Synology USB Station 2. Aniž budete mít zapnuté PC nebo NAS tak můžete sdílet filmy, hudbu a fotky na přenosném disku.

Vložte vlastní komentář

celý text