iStores.sk
iStores.sk

Apple intenzivně testuje OS X 10.9

První zmínky na světových serverech ohledně testování OS X 10.9 se začaly objevovat koncem srpna/začátkem září. My jsme první návštěvnost zaznamenali na konci měsíce září a začátkem října. Vzhledem k tomu, že nás zřejmě nečte naprosté vedení společnosti Apple, je zřejmé, že Apple již v současné době rozšiřuje své testování také na vybrané testery po celém světě. Nový operační systém by se přitom měl zřejmě objevit až na WWDC 2013, kde by měl být poprvé oficiálně představen během úvodní keynote. Je možné, že Apple stejně jako v loňském roce prezentuje novinky již o několik týdnů dříve, pouze prostřednictvím apple.com, kde se objeví výpis novinek nového operačního systému z dílny Applu.

Tim Cook uvedl na letošním WWDC kde byl veřejně představen OS X 10.8 Mountain Lion, že se společnost chystá zaměřit na častější uvádění nových verzí operačního systému. Jako nejpravděpodobnější se přitom zdá, že Apple začne uvádět nový operační systém každý rok a to vždy během WWDC. Vzhledem k tomu, že se návštěva objevila pouze v několika málo dnech a to s mírou opuštění téměř 100%, jsme přesvědčeni, že se skutečně jedná o první testy OS X 10.9 a nikoli o nějakou chybu systému. Ve stejnou dobu se navíc začal OS X 10.9 hlásit také na zahraničních serverech.

OS_X_10.9

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Drazí Jablkoňové… Nepotřebujeme každý rok novou verzi OS X, protože stejně nebude nová, ale jen kosmeticky inovovaná, aby bylo co prodávat (dle vzoru iPad3 a 4…)… Mnohem více potřebujeme systém trvale FUNKČNÍ, STABILNÍ A BEZPEČNÝ… Takže posím méně zbytečných inovací a zjednodušování (víc už to snad bez následků nejde) a o to pružnější reakci na aktuální bezpečnostní problémy (promptní opravy chyb způsobených vlastním R&D považuji za samozřejmost)… Pochopitelně by se v takto ušetřeném čase též mohlo věnovat více péče profesionálním aplikacím (FCP X, Aperture, Logic Pro, Server…)… Atd…

  Franto Apple je tímto více pružnějším a chce tak pomalu ale jistě ukusovat microsoftu jeho podíl na trhu. Je lepší pomalu protlačovat novinky po malých ale rychlých krocích než dělat těkotonázńi změny které se tězko opravují

  Ano ano, Apple udělá za tři roky stejné množství změn jako MS, ale tím, že je vydává postupně, aby si na ně lidé snáze zvykli, předejdou tomu, aby na další systém, plný radikálních změn, bylo tolik negativních reakcí jako třeba na Windows 8. Myslím, že tohle je velmi dobrá obchodní taktika, která vede především ke spokojenosti uživatelů. Je jedině dobře, že jdou cestou pomalé evoluce, protože změna přicházejí postupně a poměrně nenásilně. Revoluci uvidíš, když se podíváš na to, co se za poslední 3 roky zěmnilo. Protože není nic horšího než revoluce násilím á la Microsoft.
  Představ si, jak by to vypadalo, kdyby se Apple choval stejně jako MS. My bychom přecházeli ze Snow Leoparda rovnou na Mountain Lion. A lidé by vůči ML měli stejné kecy jako proti W8.

  ale pochopitelně bych také uvítal vyšší pozornost k profesionálním aplikacím a hlavně Macu Pro. Návrat 17″ MBP by také nebyl od věci.

  „systém trvale FUNKČNÍ, STABILNÍ A BEZPEČNÝ“? Ten můj má číslo 10.6.8. A navíc ani nevypadá jako iPad na velké obrazovce.

  Spíš bych uvítal o něco čistější systém 🙂 například když dám ikonu aplikace do koše zbude tam stále ještě balast po aplikaci který muže ve výsledku s několikama dalšíma aplikacema udělat pěknou řádku MB néé li GB.

  Pak bych přepracoval design a ovládání aby to všechno bylo příbuznější k iOS a nebo aby iOS bylo více příbuznější k OSX.

  Ale více méně nepotřebuji každý rok nový systém … ještě ke všemu když si vezmu to že většina funkcí stejně pro ČR fungovat nebudou jako Siri atd.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes pořídíte zdarma nebo ve slevě (11.1.2018)
Podívejte se na 4 nejikoničtější počítače od Applu všech dob
Night shift icon
Jak vyřešit problém se zaseknutou funkcí Night Shift na macOS
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte se slevou nebo zdarma (10.1.2018)
Finder sad icon
macOS High Sierra trpí banální chybou. Pro odemknutí jednoho z nastavení lze jako heslo napsat cokoli
Reklamním společnostem si nelíbí omezení reklam v novém Safari, přichází o stovky milionů dolarů
nvidia icon
Službu GeForce Now, se kterou si na Macu zahrajete ty nejnáročnější hry, si nyní můžete vyzkoušet i vy
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte se slevou nebo zdarma (9.1.2018)
Apple vydal 4. beta verze iOS 11.2.5, watchOS 4.2.2, macOS 10.13.3 a tvOS 11.2.5
Tento obal pro MacBook Pro má v sobě integrované klasické USB, USB-C a 14 000mAh baterii
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které pořídíte zdarma nebo ve slevě (8.1.2018)
National Geographic zveřejnil ty nejlepší záběry z dronů. Stáhnout si je můžete i jako tapety
Jak vypnout notifikace, které probouzejí váš Mac z režimu spánku
Retina MacBook 2015 black icon
Proč jsem si zamiloval svůj MacBook 12″
Jak vytvořit rychlou Wi-Fi síť pomocí routerů od Apple
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které pořídíte zdarma nebo ve slevě (5.11.2018)
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které pořídíte zdarma nebo ve slevě (4.1.2018)
Apple II icon
iMac Pro má mnohem větší paměť, než měly dohromady všechny vyrobené počítače Apple II