iStores.sk
iStores.sk

Apple intenzivně testuje OS X 10.9

První zmínky na světových serverech ohledně testování OS X 10.9 se začaly objevovat koncem srpna/začátkem září. My jsme první návštěvnost zaznamenali na konci měsíce září a začátkem října. Vzhledem k tomu, že nás zřejmě nečte naprosté vedení společnosti Apple, je zřejmé, že Apple již v současné době rozšiřuje své testování také na vybrané testery po celém světě. Nový operační systém by se přitom měl zřejmě objevit až na WWDC 2013, kde by měl být poprvé oficiálně představen během úvodní keynote. Je možné, že Apple stejně jako v loňském roce prezentuje novinky již o několik týdnů dříve, pouze prostřednictvím apple.com, kde se objeví výpis novinek nového operačního systému z dílny Applu.

Tim Cook uvedl na letošním WWDC kde byl veřejně představen OS X 10.8 Mountain Lion, že se společnost chystá zaměřit na častější uvádění nových verzí operačního systému. Jako nejpravděpodobnější se přitom zdá, že Apple začne uvádět nový operační systém každý rok a to vždy během WWDC. Vzhledem k tomu, že se návštěva objevila pouze v několika málo dnech a to s mírou opuštění téměř 100%, jsme přesvědčeni, že se skutečně jedná o první testy OS X 10.9 a nikoli o nějakou chybu systému. Ve stejnou dobu se navíc začal OS X 10.9 hlásit také na zahraničních serverech.

OS_X_10.9

Leitz
Vstoupit do diskuze (9)

Diskuze

  Drazí Jablkoňové… Nepotřebujeme každý rok novou verzi OS X, protože stejně nebude nová, ale jen kosmeticky inovovaná, aby bylo co prodávat (dle vzoru iPad3 a 4…)… Mnohem více potřebujeme systém trvale FUNKČNÍ, STABILNÍ A BEZPEČNÝ… Takže posím méně zbytečných inovací a zjednodušování (víc už to snad bez následků nejde) a o to pružnější reakci na aktuální bezpečnostní problémy (promptní opravy chyb způsobených vlastním R&D považuji za samozřejmost)… Pochopitelně by se v takto ušetřeném čase též mohlo věnovat více péče profesionálním aplikacím (FCP X, Aperture, Logic Pro, Server…)… Atd…

  Franto Apple je tímto více pružnějším a chce tak pomalu ale jistě ukusovat microsoftu jeho podíl na trhu. Je lepší pomalu protlačovat novinky po malých ale rychlých krocích než dělat těkotonázńi změny které se tězko opravují

  Ano ano, Apple udělá za tři roky stejné množství změn jako MS, ale tím, že je vydává postupně, aby si na ně lidé snáze zvykli, předejdou tomu, aby na další systém, plný radikálních změn, bylo tolik negativních reakcí jako třeba na Windows 8. Myslím, že tohle je velmi dobrá obchodní taktika, která vede především ke spokojenosti uživatelů. Je jedině dobře, že jdou cestou pomalé evoluce, protože změna přicházejí postupně a poměrně nenásilně. Revoluci uvidíš, když se podíváš na to, co se za poslední 3 roky zěmnilo. Protože není nic horšího než revoluce násilím á la Microsoft.
  Představ si, jak by to vypadalo, kdyby se Apple choval stejně jako MS. My bychom přecházeli ze Snow Leoparda rovnou na Mountain Lion. A lidé by vůči ML měli stejné kecy jako proti W8.

  ale pochopitelně bych také uvítal vyšší pozornost k profesionálním aplikacím a hlavně Macu Pro. Návrat 17″ MBP by také nebyl od věci.

  „systém trvale FUNKČNÍ, STABILNÍ A BEZPEČNÝ“? Ten můj má číslo 10.6.8. A navíc ani nevypadá jako iPad na velké obrazovce.

  Spíš bych uvítal o něco čistější systém 🙂 například když dám ikonu aplikace do koše zbude tam stále ještě balast po aplikaci který muže ve výsledku s několikama dalšíma aplikacema udělat pěknou řádku MB néé li GB.

  Pak bych přepracoval design a ovládání aby to všechno bylo příbuznější k iOS a nebo aby iOS bylo více příbuznější k OSX.

  Ale více méně nepotřebuji každý rok nový systém … ještě ke všemu když si vezmu to že většina funkcí stejně pro ČR fungovat nebudou jako Siri atd.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (5.4. 2018)
Apple pro své MacBooky připravuje klávesnici nové generace a takto by mohla vypadat
Apple prozradil, kdy světu představí nový brutálně výkonný Mac Pro
13 báječných tapet pro váš Mac (5.4. 2018)
Apple právě vydal první beta verzi systému macOS High Sierra 10.13.5 pro veřejné beta testery
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (4.4. 2018)
Jak se na MacBooku nebo Macu dostat do režimu Zotavení, přes který lze opravit některé chyby
Apple vydal první beta verzi systému macOS High Sierra 10.13.5 pro vývojáře
Apple se snaží vzkřísit svou asistentku Siri. Pro tento úkol hledá spoustu nových pracovníků
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (3.4. 2018)
13 tapet ze zvířecí říše pro váš Mac (3.4. 2018)
Prvních Maců s vlastními procesory od Applu bychom se mohli dočkat již za dva roky
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (2.4. 2018)
Co dělat, když se vám v Mac App Store nezobrazuje poslední aktualizace macOS
OS X Yosemite Terminal
Tohle je ten nejlepší terminálový příkaz, který jste kdy na svém Macu viděli
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte se slevou nebo zdarma (30.3. 2018)
10 velikonočních tapet pro váš Mac (30.3. 2018)
Apple vydal macOS High Sierra 10.13.4. Co je nového?