Apple intenzivně testuje OS X 10.9

První zmínky na světových serverech ohledně testování OS X 10.9 se začaly objevovat koncem srpna/začátkem září. My jsme první návštěvnost zaznamenali na konci měsíce září a začátkem října. Vzhledem k tomu, že nás zřejmě nečte naprosté vedení společnosti Apple, je zřejmé, že Apple již v současné době rozšiřuje své testování také na vybrané testery po celém světě. Nový operační systém by se přitom měl zřejmě objevit až na WWDC 2013, kde by měl být poprvé oficiálně představen během úvodní keynote. Je možné, že Apple stejně jako v loňském roce prezentuje novinky již o několik týdnů dříve, pouze prostřednictvím apple.com, kde se objeví výpis novinek nového operačního systému z dílny Applu.

Tim Cook uvedl na letošním WWDC kde byl veřejně představen OS X 10.8 Mountain Lion, že se společnost chystá zaměřit na častější uvádění nových verzí operačního systému. Jako nejpravděpodobnější se přitom zdá, že Apple začne uvádět nový operační systém každý rok a to vždy během WWDC. Vzhledem k tomu, že se návštěva objevila pouze v několika málo dnech a to s mírou opuštění téměř 100%, jsme přesvědčeni, že se skutečně jedná o první testy OS X 10.9 a nikoli o nějakou chybu systému. Ve stejnou dobu se navíc začal OS X 10.9 hlásit také na zahraničních serverech.

OS_X_10.9

|
9
Leitz

Diskuze

  Drazí Jablkoňové… Nepotřebujeme každý rok novou verzi OS X, protože stejně nebude nová, ale jen kosmeticky inovovaná, aby bylo co prodávat (dle vzoru iPad3 a 4…)… Mnohem více potřebujeme systém trvale FUNKČNÍ, STABILNÍ A BEZPEČNÝ… Takže posím méně zbytečných inovací a zjednodušování (víc už to snad bez následků nejde) a o to pružnější reakci na aktuální bezpečnostní problémy (promptní opravy chyb způsobených vlastním R&D považuji za samozřejmost)… Pochopitelně by se v takto ušetřeném čase též mohlo věnovat více péče profesionálním aplikacím (FCP X, Aperture, Logic Pro, Server…)… Atd…

  Reagovat

  Franto Apple je tímto více pružnějším a chce tak pomalu ale jistě ukusovat microsoftu jeho podíl na trhu. Je lepší pomalu protlačovat novinky po malých ale rychlých krocích než dělat těkotonázńi změny které se tězko opravují

  Reagovat

  Ano ano, Apple udělá za tři roky stejné množství změn jako MS, ale tím, že je vydává postupně, aby si na ně lidé snáze zvykli, předejdou tomu, aby na další systém, plný radikálních změn, bylo tolik negativních reakcí jako třeba na Windows 8. Myslím, že tohle je velmi dobrá obchodní taktika, která vede především ke spokojenosti uživatelů. Je jedině dobře, že jdou cestou pomalé evoluce, protože změna přicházejí postupně a poměrně nenásilně. Revoluci uvidíš, když se podíváš na to, co se za poslední 3 roky zěmnilo. Protože není nic horšího než revoluce násilím á la Microsoft.
  Představ si, jak by to vypadalo, kdyby se Apple choval stejně jako MS. My bychom přecházeli ze Snow Leoparda rovnou na Mountain Lion. A lidé by vůči ML měli stejné kecy jako proti W8.

  Reagovat

  Spíš bych uvítal o něco čistější systém 🙂 například když dám ikonu aplikace do koše zbude tam stále ještě balast po aplikaci který muže ve výsledku s několikama dalšíma aplikacema udělat pěknou řádku MB néé li GB.

  Pak bych přepracoval design a ovládání aby to všechno bylo příbuznější k iOS a nebo aby iOS bylo více příbuznější k OSX.

  Ale více méně nepotřebuji každý rok nový systém … ještě ke všemu když si vezmu to že většina funkcí stejně pro ČR fungovat nebudou jako Siri atd.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz