Zavřít reklamu

HBO Go je služba, která vám přináší prémiový obsah programu HBO přímo pro váš počítač, iPad, iPhone nebo iPod touch. V současné době videotéka HBO čítá více než 1000 různých pořadů a neustále se rozšiřuje. Pomocí aplikace HBO Go máte skutečně možnost přehrávat filmy, seriály i pořady z produkce HBO. V nabídce naleznete všechny díly oblíbených seriálů, pořadů nebo celé filmy, během jejichž sledování nemusíte sledovat reklamu na to, že vám v říjnu půjčí peníze na vánoční dárky, které vám v listopadu nabídnou. Služba je dostupná pouze pro uživatele kabelové televize, na které mají aktivovaný a předplacený balíček HBO nebo HBO + Cinemax (samozřejmě se počítají všechny tematické balíčky ve kterých je zahrnuto HBO). I předplatitelé HBO však musí HBO Go předplatit za další poplatek, který je 79Kč měsíčně.

Za předplatné získáte možnost sledovat filmotéku HBO Go kdykoliv a kdekoliv až na dvou zařízeních s iOS nebo OS X/Windows. Díky předplatnému získáte:

  • stovky hodin filmů a seriálů z produkce HBO
  • filmové premiéry, které naleznete jen na kanálech HBO
  • nejnovější epizody vašich oblíbených seriálů dostupné jen pár dnů po premiéře v USA
  • všechny filmy a seriály na jednom místě, dostupné kdekoliv přes internet

Službu musíte platit pomocí vašeho poskytovatele kabelové televize. osobně využívám služeb lokálního providera Netbox, u kterého je možné dokoupit službu HBO Go za cenu 79Kč a platit ji přímo v měsíčním paušálu nebo pomocí předplatného společně s kabelovou televizí a internetem. Samozřejmě zamrzí, že i když platíte HBO, musíte si za aplikaci HBO Go dále připlácet. Na druhou stranu však za cenu, která je v dnešní době skutečně dostupná pro drtivou většinu majitelů iOS a OS X zařízení, získáte přístup ke všem dílům seriálu jako je The Pacific nebo například Bratrstvo Neohrožených, stovky kvalitních filmů nepočítaje. Vše je navíc dostupné v HD kvalitě, takže se uživatele Retina přístrojů nebudou cítit ochuzeni.

HBO_GO_recenze

Seriály, filmy a pořady je navíc možné přehrávat v originálním nebo českém znění. Osobně mám problém s tím, že zatím co v anglické verzi mi funguje zvuk u každého filmu a pořadu, po přepnutí do češtiny u některých seriálů zcela nefunguje zvuk. Věřím ale, že se to opraví pomocí nebližšího update aplikace nebo přímo úpravou filmotéky na serveru. Ačkoli je doporučeno připojení rychlostí minimálně 2Mb/s, funguje HBO Go skvěle i při nižších rychlostech připojení a filmy je možné sledovat dokonce přes 3G připojení. V tom případě je však nutné počítat s tím, že průměrný český FUP limit vyčerpáte za zhruba 10 minut. Bohužel se HBO nedohodlo s jedním z nejrozšířenějších poskytovatelů kabelové televize operátorem O2 a tak chybí možnost, aby si uživatele O2 předplatili HBO Go.

Ovládání aplikace připomíná díky typografii a ikonám spíše aplikaci pro systém Windows Phone, ovšem nabízí vše potřebné a po pár použitích si na něj jistě zvyknete. O každém pořadu si můžete přečíst v češtině základní popis, můžete jej sdílet mezi přátele na sociálních sítích, zjistit režiséra, herce, datum vydání a přehrát trailer nebo celý film/seriál/pořad. Samozřejmostí je pak vyhledávání ve filmotéce podle názvu nebo podle počátečních písmen.

HBO_go

HBO Go je pro mě osobně velmi zajímavou možností jak sledovat HBO na iPadu nebo iPhone kdekoli, kde je Wi-Fi a dívat se tak na oblíbené seriály. Když navíc uvážím, že například DVD s The Pacific nebo Bratrstvem neohrožených stojí 599Kč, mohu si zaplatit za cenu jednoho seriálu HBO Go na více než půl roku a získat tak kromě seriálu další stovky filmů a seriálů navíc. Chápu však, že většinu uživatelů může rozčilit fakt, že v podstatě platí za přístup k programu HBO dvakrát. Na druhou stranu je potřeba brát HBO Go jako velkou filmotéku těch nejlepších filmů a seriálů které je možné v českých televizních stanicích vidět a za filmotéky se vždy a všude platí.

Služby jako HBO Go jsou navíc příjemnou možností jak získat pohodlně a poměrně levně přístup k seriálům s českým dabingem zcela legálním způsobem a to velmi rychle po jejich premiéře v USA. Bohužel předplatit si službu bez toho aniž byste měli předplacené standardní HBO není možné kvůli licenčním podmínkám, které má HBO s nahrávacími studii. Zda se to časem změní, zatím není jasné. Mohu navíc říct, že si raději zaplatím za pohodlný přístup ke kvalitnímu videu než abych hledal na internetu zdarma dostupné avi, které mají stejnou kvalitu jako porno na blokovaných kanálech satelitní televize.

 

hbo

Dnes nejčtenější

.