Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Kdybych ho koupil přes německý app store tak budu při dodání v ČR platit nějaké clo?
  A ještě otázka, jestli tedy tím, že je neblokovaný mě u nás bez problémů pojede.

  Pokud je to pravda, tak nakonec rozhodnutí koupit přehodnotím. Nejdrřív tady nejlevnější varianta stála 12000, pak 14500 a teď 16500? S tím ať se jdou bodnout. Počítal jsem s tím, že ceny nechají. Ale aby teď dávali 16GB verzi za cenu 32GB, to teda fakt ne :-/

  FX: pravda to zrejme bude protoze tezko budeme mit vyrazne levnejsi ceny nez v Nemecku… myslim si ze realne je maxiamlen to co je v clanku tak ze budou ceny o par stovek snizeny aby se zachovali batovske ceny… navic je potreba brat v uvahu fakt, ze v soucasne dobe je extremne dobrej kurz koruna vs. euro pro prepocet, to se muze behem mesice zmenit…

  zaujmavy je prepocet ceny iPod Touch 5G – 8190 CZK (336€) , v nemecku 319€ (7771 CZK) . Je to o skoro 500kč drahšie a pritom platy majú dvojnásobné. Som zvedavý , ako prekvapia cenami u nás príchodom Apple Store na SK , vyzera to tak, ze sa vam oplati kupit produkt skor v nemecku , teda aspon kto byva blizsie k hraniciam alebo má cestu

  Ono mě to sice nějak tu adresu vzalo, ale právě platba kartou mě odradila s tím, že zaplatím a pak zjistím, že mě napíšou, že do ČR to nedoručí. Tak jsem se na to vyprdnul. To teda zase budou klasické fronty u istyle apod?
  Chápu správně, že když objednám třeba 25.9. na českém storu tak stejně musím čekat na naskladnění toho 28.9. a pak ještě týden než mě bude doručen?
  Sory za ty dotazy, ale já kupoval 4S když už byl asi půl roku na trhu a u ostatních značek co jsem měl před tím nebyl takovej humbuk :-)

  Za iPhone 5 bych dal maximalne 8000,-. A to se mi libi, jen obsahuje (stejne jako posledni roky) pouze evolucni zmeny a zadnou revoluci. Obecne se mi prici za obycejny telefon davat to co za notebook.

  Roman Zavřel
  14. Září, 2012 | 17.41

  Německý apple store po nějaké krátké době nebude v německu přece jediným distribučním kanálem – tzn. že se bude dát objednat v něměcku i jinde než na oficiálním apple storu, a tam s posíláním na adrsu mimo německo není vůbec žádný problém. Dobírka problém je, ale mě to přijde zbytečný – nikdy jsem neměl žádný problém.

  Plátce DPH v CZ si to pouze započte – jinak se platí cena bez DPH. (Platí to v celé EU)

  Stačí takto?

  Iphone 5 jsem si chtěl koupit. Až do poslední chvíle jsem věděl, že si ho koupím a to jsem ještě na 100% nevěděl jak bue vypadat a také jsem počítal s tím, že ceny na store budou stejné jakou u 4S. Jelikož telefon je takový jaký je a bude s největší pravděpodobností stát tolik kolik se předpokládá, tak i když mě to po tom čekání mrzí si ho nekupím.

  Ceny jsou naprosto v pohodě. Co jste proboha někteří čekali? Že TOP smarphone notabene od Apple bude stát 10K? Vždyť iP5 má o 50 USD dražší součástky než třeba iP4 – viz tabulka v prvním článku. První ARM Cortex 15 na světě, skutečně potivé, kovové šasi a td. Mrkněte se na konkurenci, 15K je zcela obvyklá cena u plastových modelů. Mě se líbí také jiný dopad, iP4 za 9500,- To už je paráda, manželce bude určitě stačit a zůstáváme na stejné designové platformě – konektory, nabíječky, držák pro „navigaci“ v autě a td. Já mám 4S „zánovní“, ke koupi iP5 teď není důvod, takže není vyloučeno, že všeobecně avizovaná myšlenka, že by mohl iP4 kanibalizovat iP5 víc, než to byly schopné dělat 3GS modely, má svoje opodstatnění, když o tom uvažuji dokonce i já :-) A děcka začínají otravovat o iPod Touch a snížení ceny u modelu 4 na nějakých 5K to už asi doma neobhájím, že je to drahé :-) Navíc mi snad potom občas půjčí „můj“ iPad :-) A to se mi vyplatí :-)

  Myslím si, že současné špičky smarphonů předběhly uživatelskou „dobu“, reálné možnosti využití. Myslím si, že s nástupem tabletů bude klesat poptávka po hypersuper výkonných smartphonech a že se z nich stanou převážně zase jenom přístroje na telefonování a nějaké to nevyhnutné vyhledávání, čtení pošty a td. a i to jen okrajově, nebo u profesionálního využití. Už delší dobu přemýšlím o tom, k čemu by mi vlastně měl být výkonnější a lepší smarphone, než je muj iPhone 4S. Není nic, co be neuměl perfektně a zároveň bych to potřeboval. Dnes už mě na novém iPhone láká skutečně jenom ona „novost“ a design, resp. že je o něco tenčí a lehčí. Ale jinak mi už neumí nabídnout žádný argument pro koupi, ale to žádný současný TOP smartphone. Prostě ty přístroje umí mnohem víc, než je drtivá většina uživatelů ochotna vůbec používat. A s tabletem v tandemu je už online práce se smartphonem spíše vopruz a nuda. To není nic proti ultraaktivním uživatelům těchto hraček, kteří uměji a chtějí využívat do poslední vychytávky úplně všechno. Těm spíše závadím, protože mají onen motor, který je tlačí stále k novým přístrojům. Asi jsem už dočista zkonzervovatěl :-)

  2 iMac: naprosto výstižně napsané! Souhlasím do poslední tečky. ;-) iPad u mne z velké části eliminoval potřebu mnoha funkcí na iPhone a stal se z iPhone opět převážně jen telefon a občasnou náhradou foťáku a kamery.

  To sou fakt na první pohled prasácký ceny (i když třeba předběžný) kdyby aspoň v našich končinách byli operátoři schopný nabídnout zajímavý paušál/dotaci. Ohledně paušálu čerpám z minulosti a moc se asi nepletu, že to u iph 5 nebude jinak..

  No ja do toho idem :)
  teraz mam IP4 ale pako som si zobral len 16Gb a je mi to malo. V podstate iny dovod na vymenu nemam. Mozno len ten ze stary 31pin konektor konci a moc novych veci sa na to uz robit nebude. Takze supnem IP5 64Gb.

Vložte vlastní komentář

celý text