Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Není jedinej :) Vlastním 6 současných Mac Pro a na inovaci čekám jak na smilování. Výkon i7 iMacu je v současnosti vyšší než 8jádrového Macu pro. Musím říct, že větší projekt na Final Cutu pro x dává stařičkým Macům pro docela zabrat. 12 jádrový model mi už přišel příliš drahý.

    Pracuji s pár kolegy s videem a postprodukcí. Jeden Mac pro mám jako Final Cut server, jeden jako grafickou stanici a zbytek jsou střižny. Zároveň jsou zapojeny v Gridu takže sdílejí výkon pro render a exporty compressoru. Pracuji s daty v proressu, takže je musím kvůli velikosti mít u sebe na serveru, renderovací farmu bych mohl použít tak maximálne pro postprodukční rendery, takhle je to aspoň vsechno u sebe a funguje to skvěle.
    Jediné co mě mrzí je ukončení podpory pro Final Cut server. Je to výborná věc s úžasnou cenou.

    Dříve navíc nebyla žádná možnost jak připojit iMac na referenční broadcastový monitor, teď se to dá udělat přes thunderbolt a zařízení od Matroxe nebo Blackmagic. Mac Pro má možnost zapojení PCI-E karty na SDI výstup. Teď je situace trochu jiná, ale i tak je rozšiřitelnost Mac Pro jeden z hlavních důvodů proč je lidi kupují.

Vložte vlastní komentář

celý text