Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Rozjíždíte vlastní byznys? Zakládáte s kamarády kapelu nebo neziskovku? Chcete mít vlastní internetové stránky? Budete potřebovat webhosting. Pod složeninou slov web a hosting se skrývá prostor, na kterém bude vaše nová internetová prezentace „uložena“. V současnosti působí na českém trhu velké množství subjektů, které webhosting nabízejí. Nemusí proto být vždycky lehké se v nabídce zorientovat. Představíme vám proto několik vlastností, kterými by měl kvalitní webhosting disponovat.

Při hledání toho nejlepšího webhostingu byste se neměli zaměřovat jen na diskový prostor. Kvalitního poskytovatele hostingu totiž dělají hlavně doplňkové služby. Rozhodně přivítáte například neomezený počet e-mailových schránek či neomezený přenos dat v rámci měsíce. To může být nejen pro firmy naprosto neocenitelné. Poskytovatelé spolu soutěží i co se týče individuálních FTP přístupů či podpory PHP/MYSQL. V dnešní době by měla být samozřejmostí i maximální péče o zákazníka ze strany poskytovatele a přizpůsobení služeb klientovým potřebám. K tomu by měly sloužit komentáře či online poradna.

Jak už bylo řečeno, u webhostingu nejde jen o spolehlivý, dobře fungující a stabilní datový prostor. Důležité je také zařídit, aby váš unikátní obsah uživatelé na internetu našli. K tomu budete potřebovat doménu. Co jsou to domény? Laicky řečeno: jsou to jména vašich stránek, které uživatelé vypisují do vyhledávacích polí. Lidé si je zapamatují a budou vás chodit pravidelně navštěvovat. Ale jen tehdy, pokud doménu dobře vyberete! Měla by být výstižná a snadno zapamatovatelná. Dobrý webhosting vám navíc zajistí i hostování více domén.

Co si budeme povídat, důležitá je i cena. Levný hosting chce každý. U prověřených profesionálů vás služba nevyjde nijak draho, navíc nebudete muset hnout ani prstem a vše vyřídíte z pohodlí domova. U profesionálů se navíc nemusíte bát výpadku, servery jsou konstantně monitorovány.

Pokud si říkáte, že prostor pro webovky by byl fajn, kdybyste nějaké měl/a, nevěště hlavu. Na trhu působí spousta firem, které vám stránky dokonale vymodelují, zaplní atraktivním obsahem a přivedou nové zákazníky.

Dnes nejčtenější

Další články