Zavřít reklamu

Operačný systém iOS od spoločnosti Apple, patrí vzhľadom na bezpečnosť k tým najlepším. Je to však daň za jeho uzavretosť, vďaka ktorej nie je možné bez jailbreaku zasahovať do vzhľadu či funkčnosti samotného systému. Tým pádom štandardný internetový prehliadač Safari, neumožňuje v iZariadeniach sťahovanie a následné zobrazovanie rôznych typov súborov ako sú napríklad piesne, obrázky a PDF dokumenty. Tento nedostatok sa však dá jednoducho vyriešiť aplikáciami, ktoré je možné stiahnuť z App Store.

Jednou z nich je aj Free Music Download Pro Plus, od vývojárskeho týmu s názvom Apps2Be. Ako samotný názov napovedá, jedná sa o utilitu schopnú sťahovať a prehrávať nie len hudbu ale aj video. Umožňuje to vstavaný internetový prehliadač s podporou ukladania záložiek. Prenos súborov je zabezpečený prostredníctvom bezdrôtovej technológie Wi-Fi, ale taktiež aj cez USB pomocou programu iTunes.

01

Na spodnej lište sa nachádza päť položiek. Prvá s názvom „Browser“ slúži na prehliadanie web stránok a sťahovanie audio – video obsahu. Manažér sťahovania je pod položkou „Downloads„, vyniká sťahovaním viacerých súborov naraz s možnosťou ich zastavenia a následného pokračovania. Pod „Files“ sa nachádza správca súborov umožňujúci ich prenos, premenovanie, mazanie a zoradenie podľa typu, veľkosti či dátumu. V „Playlists“ si vytvárate vlastný zoznam obľúbených skladieb. Nastavenia sú dostupné v poslednej položke „Settings„.

IMG_0010

Multimediálny prehrávač je totožný s tým, ktorý sa nachádza štandardne v iOS. Z toho vyplýva, že má presne aj také isté funkcie a prehrávanie hudby je možné aj na pozadí. Nechýba ani podpora vyhľadania textu k prehrávanej piesni.

IMG_0012

Resumé

Ak ste vášnivý fanúšik hudby a potrebujete si ju stiahnuť aj vo chvíli keď zo sebou nemáte svoj notebook, je pre vás Free Music Download Pro Plus ako stvorený. Vyniká jednoduchosťou a prehľadným grafickým rozohraním. Pri teste si poradil bez problémov so štandardnými audio a video formátmi. Tým pádom ho hodnotím ako veľmi dobrý a môžem ho len odporučiť.

Aplikáciu Free Music Download Pro Plus si môžete na iPhone, iPod touch a iPad stiahnuť z App Store za 0,79€ tu.

 

Související články

Dnes nejčtenější

.