Zavřít reklamu

Zamysleli jste se již na tím, co je neinovativnější novinkou, kterou obsahuje nový iPad 3. generace? Myslíte si, že se jední o podporu LTE, rychlost procesoru, grafický nebo výpočetní výkon nebo snad dokonce Retina display? Vše jsou samozřejmě zajímavé novinky a Apple díky nim opět uniká konkurenci, skutečná revoluce, která nebude mít dopad pouze na nový iPad ale na všechny další produkty Apple se však udála pod hliníkovou vrstvou iPadu. Novinka v sobě ukrývá zcela revoluční baterii.

Upozornění
Jak se během nočního rozebrání iPad 3. generace ukázalo, novinka má skutečně fyzicky větší baterii. V době psaní tohoto článku jsme o tom bohužel nevěděli a tímto se omlouváme našim čtenářům. Apple tak skutečně fyzicky zvětšil baterii, otázkou zůstává, na úkor jakých komponent se mu to podařilo.

Applu se podařilo zvýšit kapacitu baterie z 25 Watt hodin na neuvěřitelných 42,5 Watt hodin při zachování stejné velikosti a váhy. To znamená, že se Applu podařilo vyvinout zcela nový, revoluční typ baterie. Je jedno kolik Watt hodin nabízí konkurenční přístroje, Apple dokázal zdvojnásobit kapacitu baterie bez toho, aniž by ji musel zvětšit nebo zvýšit její váhu. Ano k mírnému zvýšení váhy celého iPadu samozřejmě došlo, ovšem to není nikterak výrazné a navíc není jasné, ve které časti tabletu k zvýšení váhy došlo.

Apple tak vyvinul baterii, která dokáže při stejné váze a velikosti nabídnout téměř dvounásobnou kapacitu. Tato baterie bude samozřejmě použita také v příštích generacích Macbooků, iPhonů a iPodů, díky čemuž dojde k zachovaná výdrže baterie při výrazném navýšení výkonu nebo spíše k prodloužení výdrže na jedno nabití. Pro MacBook Air 11″ by při použití nové baterie neměl být problém dostat se s výdrží na jedno nabití k hranici 9 hodin.

the-new-ipad

Související články

Dnes nejčtenější

.