Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  >> Apple u těchto aplikací odpovídá za to, že jsou prověřeny stejně, jako aplikace na Mac App Store. Jediný rozdíl pro uživatele je tedy v tom, že tyto aplikace mohou být kdekoli na internetu, nikoli pouze na Mac App Store.

  No neviem, ste si týmto tvrdením istí? Som inde čítal, že pri druhej možnosti je garantovaný len pôvod (identifikovaný vývojár) a to, že aplikácia nebola pozmenená (doplnená o nejaké svinstvo, ako napríklad pred časom čo bola aféra keď ľudia ťahali z netu iWork s pribaleným malwarom). Rozhodne nie to, že by aplikácia bola preverovaná ako v MAS…

  Sagoš

  17. Únor, 2012 | 14.45
  Líbí se mi mžnost 1, ale to by v Mac App Store taky muselo něco být…

  To jako myslíš, že pro Mac jsou aplikace jen mimo App Store? :-D

  Musím se ho zastat, v App Store toho skutečně moc není. V Top prodaných aplikacích je to pořád stejná odrhovčka. A jejich kvalitou to nebude, velmi často je to jen tkový ten brak za symbolickou cenu. V kvantitě má pořád Apple co dohánět.

  Noo myslim si, ze varianta cislo 2 bude prichazet v uvahu napr. u programu jako je Adobe Photoshop, kde porad nedoslo k tomu, ze by Adobe dalo tyto programy do App Store a dela distribuci po vlastni linii. A podle me to tak bude delat jeste hodne dlouho, protoze je to pro nej vyhodne, nemluve o tom, ze Adobe prodava ruzne varianty techto programu (balik Creative Suite, studentska verze atd.) a ty vsechny do Apps Store urcite nikdy neda. To, ze to nezabrani hackerum vyrabet nelegalni kopii to je jasne, ale na druhou stranu ja coby uzivatel chci mit vetsi jistotu, ze mam opravdu licenci od Adobe a ne od mr. Whuanga. Ten to potom s tou vyrobou nelegalnich kopii bude mit vyrazne slozitejsi. Tim mam na mysli to, podle me se snizi riziko nakupu a prodeje nelegalnich kopii pres ruzne distributory. Kdyz si nekdo bude chtit nainstalovat nelegalne program tak to, ze nema certifikat od vyrobce asi neresi :)

  @rudo.ba: Naprostý souhlas – „ověřený vývojář“ přeci neznamená zaručenou „čistotu“ aplikace… Místo Gatekeeper bych uvítal nějaký plně funkční antivir – antispyware – antimalware. Samozřejmě free (pro nekomerční použití) a jako volitelný doplněk OS X, ovšem garantovaný přímo Apple. Alespoň na stejné úrovni jako Microsoft SecurityEssentials.

  Mno, druhá varianta by možná mohla být kvůli některým licencím… Tuším že by se to dalo užít například pro VLC nebo Adium které kvůli licencím mám pocit nemohou do Store

  Taky musim rict ze v Mac App Store toho moc neni… VLC tam neni, Skype tam neni, nektere hry, napr The Sims tam neni, MS Office, Picasa, Chrome, Firefox, Adium, atd atd..

  Možnost 1.
  Jednoznačně. Programy jako Photoshop se tam buď objeví hned aby jim neušel zisk z lukrativního platícího trhu nebo se neobjeví a časem jim vznikne konkurence která už něco nabídne. Ale na to není zatím trh s Maci tak velký. Zrovna Adobe si dává na čas se svím Photoshopem touch i pro velmi lukrativní trh s iPady i přes to že na Android už nějakou dobu je.
  Takže prozatím spíše možnost 2.

  Já mám problém s app store ten, ze nevystavuje faktury vhodně do účetnictví. DPH, registrační udaje…
  Do té doby než to spraví je to jen hračka.

Vložte vlastní komentář

celý text