Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Na český trh vstoupil DealMarket.cz – nový B2B slevový server.  Na rozdíl od desítek ostatních slevových portálů, které lze najít na internetu, je určený výhradně pro malé a střední firmy. Podnikatelům má pomoci snížit náklady na chod firmy, získat nové zákazníky a poskytnout možnost vyzkoušet další služby. Při příležitosti spuštění slevového systému to uvedl spoluautor projektu Lukáš Voplakal.

„Výhodně budeme mít v nabídce veškeré firemní tiskoviny. Díky hromadným objednávkám máme šanci se dostat na nejnižší ceny v zemi,“ dodal.  Firmy chtějí přes DealMarket.cz prodávat nejen zboží, ale i služby, například školení, konzultace, tvorbu webových stránek nebo internetový marketing.

Podle odhadů ekonomů se stanou firemní slevy novým marketingovým nástrojem. Předností systému je, že prezentace značky a zboží nebude firmy nic stát. Jediné, co zaplatí, je provize ze skutečně prodaných kusů. Druhou výhodu představuje možnost přilákat ochutnávkou služeb zcela nové klienty. Ty, pro něž byla cena bez slevy bariérou. „Současná ekonomická situace vyžaduje, aby firmy hledaly a využívaly veškeré možné cesty ke snižování nákladů. Služby, které jim v tom pomohou, vidím jako velmi přínosné,“ poznamenal hlavní analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka.

Výjimečnost DealMarketu
Struktura nabídek na DealMarket.cz míří výhradně na podnikatele a firmy. Proti klasickým slevovým serverům budou cenové výhody dlouhodobější, trvat budou zhruba dva až tři týdny. „Kritériem pro zařazení slevy je otestování výrobků či služeb do té míry, abychom se mohli zaručit za kvalitu služeb,“ zdůraznil Jan Laurin, druhý z autorů projektu s tím, že systém vedle firem a živnostníků podpoří i startující projekty.

Zákazníci našli při spuštění serveru v nabídce výrobky a služby pěti společností. Slevy se pohybovaly od 40 do 80 procent.  Firmy na ně slyšely stejně dobře jako běžní koncoví zákazníci. Potvrzovaly to ve svých reakcích na sociálních sítích – twitter a facebook.

Krize nutí firmy k vyšší efektivitě
Podle Přemysla Kubáně, jednatele společnosti  Profispolečnosti.cz, s.r.o., která radí lidem při zakládání a prodeji obchodních společností, nutí krize firmy zlepšovat úroveň služeb, zvyšovat výkonnost a napravovat neefektivní procesy.

„Kvůli tomu je projekt pro nás zajímavý, motivuje nás možnost prezentace. Slibujeme si, že zviditelníme naší firmu a představíme své výkony dalším zákazníkům,“ dodal Kubáň. Poznamenal, že slevy by rád využil i jako kupující.  Výhodněji než obvykle by chtěl pořídit IT technologie, školení zaměstnanců nebo firemní akce.

Lukáš Pytloun, majitel sítě hotelů, který získal v roce 2009 titul Živnostník roku, se chce přes DealMarket.cz také dostat k novým cílovým skupinám. Věří, že se mu to vyplatí hned dvakrát, protože spokojení podnikatelé se k němu vrátí jako privátní hotelová klientela. Zatímco prostřednictvím Hotelmatu nabízí slevy na ubytování a gastroslužby, přes DealMarket.cz chce představit kurzy přípravy shushi. „Mohly by se stát bonusem pro zaměstnance. Sám také hledám teambuilding, kterým bych mohl překvapit kolegy,“ uzavřel Pytloun. V jeho hotelech a penzionech pracuje asi stovka lidí.

Kontakty

www.dealmarket.cz

v provozu od 31. ledna 2012

Autoři projektu

Ing. Lukáš Voplakal, Bc. Jan Laurin – Tel.: 777 045 932, voplakal@dealmarket.cz

Dnes nejčtenější

Další články