Zavřít reklamu

Pred pár minútami, bola oficiálne vydaná verejná verzia jailbreakovacieho nástroja s názvom „Absinthe“ pre A5 zariadenia, bežiace na iOS 5.0.1, konkrétne sa jedná o iPhone 4S a iPad 2. Na úvod pripomeniem, že toto všetko je možné len vďaka „Dream Teamu“, do ktorého patria pod2g, planetbeing, saurik, musclenerd a p0sixninja. Nástroj s názvom GreenPois0n Absinthe, je prístupný pre platformu Mac OS X a Windows. Pokiaľ potrebujete návod na untethered jailbreak iOS 5.0.1 starších iZariadení ako sú iPhone 3GS, iPhone 4 , iPod touch 3th/4th a iPad 1, nájdete ho tu.

Návod na untethered  jailbreak s GreenPois0n Absinthe pre Mac OS, Windows a Linux:

Krok 1: Stiahnite si najnovšiu verziu iTunes (10.5.3) pre Windows alebo Mac odtiaľto.

Krok 2: Zazálohujte vaše zariadenie cez iTunes.

Krok 3: Aktualizujte vaše zariadenie na iOS 5.0.1. V prípade, že chcete váš iPhone 4S v budúcnosti odblokovať na iného operátora použite verziu iOS 5 a nie iOS 5.0.1.

Pre jailbreak A5 sú však podporované aj nasledovné verzie iOS:

  • iPhone4S: 5.0 (9A334), 5.0.1 (9A405) ,5.0.1 (9A406)
  • iPad2: 5.0.1 (9A405)

Krok 4: Stiahnite si poslednú verziu „Absinthe“ pre Mac OSWindows OS alebo Linux.

Krok 5: Pripojte vaše zariadenie k PC a Wi-Fi sieti.

Krok 6: Rozbaľte celý obsah stiahnutého súboru a otvorte aplikáciu „Absinthe“ vo vašom počítači, na platforme Windows kliknite na ikonu „Absinthe“ pravým tlačidlom myši a spustite ju ako administrátor, potom kliknite na „Jailbreak“.

screen-capture2

Krok 7: Po reštarte zariadenia a keď vám aplikácia „Absinthe“ oznámi „Almost done“ , odblokujte obrazovku vášho iPadu 2 alebo iPhonu 4S a kliknite na ikonku „Absinthe“ vo vašom iZariadení. Pokiaľ vám vyskočí chyba „Error establishing a database connection“ choďte na vašom iPade 2 prípadne iPhone 4S do Nastavenia>Všeobecné> Sieť> a zapnite VPN. Zariadenie by sa vám malo reštartovať, aj s nainštalovanou Cydiou.

Krok 8: Gratulujeme! Pokiaľ ste postupovali správne, vaše A5 zariadenie je jailbreaknuté.

 

Návod na untethered  jailbreak s nástrojom „CLI“ ( Windows OS):

Na úvod upozorním, že sa jedná o zložitejší jailbreak, ktorý je určený hlavne pre skúsenejších používateľov, preto ak nemáte ani základné znalosti s príkazovým riadkom, odporúčam vám použiť jednoduchší, vyššie uvedený postup s „GreenPois0n Absinthe“ .

Krok 1: Stiahnite si najnovšiu verziu iTunes (10.5.3) pre Windows alebo Mac odtiaľto.

Krok 2: Zazálohujte vaše zariadenie cez iTunes.

Krok 3: Aktualizujte vaše zariadenie na iOS 5.0.1V prípade, že chcete váš iPhone 4S v budúcnosti odblokovať na iného operátora použite verziu iOS 5 a nie iOS 5.0.1.

Pre jailbreak A5 sú však podporované aj nasledovné verzie iOS:

  • iPhone4S: 5.0 (9A334), 5.0.1 (9A405) ,5.0.1 (9A406)
  • iPad2: 5.0.1 (9A405)

Krok 4: Stiahnite si poslednú verziu „CLI“ odtiaľto.

Krok 5: Pripojte vaše zariadenie k PC a Wi-Fi.

Krok 6: Otvorte stiahnutý súbor s názvom cinject_0.4.3.zip a rozbaľte ho tak, že skopírujete priečinok cinject_0.4.3 do Tento počítač> disk C:

Krok 7: Otvorte menu štart a do položky vyhľadať napíšte cmd.exe a otvorte. Pokiaľ máte starší typ Windows XP alebo Vista, otvorte menu štart a kliknite na spustiť(Run), zadajte cmd.exe a potvrďte.

Krok 8: Spustí sa vám príkazový riadok, do ktorého napíšte nasledovný príkaz: CD C:cinject_0.4.3  ak postupujete správne v druhom riadku vám naskočí: C:cinject_0.4.3>

Krok 9: Do tohto riadku vložte príkaz: cinject.exe -i payloads/jailbreak.mobileconfig

Jailbreak 5

Krok 10: Teraz na vašom iPade 2 alebo iPhone 4S kliknite na inštaláciu certifikátu, keď vám naskočí aby ste vložili heslo, nič nezadávajte a kliknite na „Ďalej“

Krok 11: Vložte ďalší príkaz : cinject.exe -j payloads a počkajte kým prebehnú všetky procesy v príkazovom riadku

Krok 12: Nakoniec vložte posledný príkaz: cinject.exe –w

Krok 13: Teraz v nastaveniach vášho zariadenia zapnite VPN. Vyskočí vám chyba, avšak nič nerobte a po chvíli sa vaše zariadenie reštartuje. Po reštarte by mala byť Cydia nainštalovaná.

Krok 14:  Gratulujeme! Pokiaľ ste postupovali správne, vaše A5 zariadenie je jailbreaknuté.

! VAROVANIE ! Server Letem světem Applem ani jeho redaktori nezodpovedajú za prípadné problémy!

Dnes nejčtenější

.