Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mám vše od applu je to srdečná záležitost ale tohle chování mě od Applu dost mrzí. Chtějí udělat monopol a teď se to proti nim obrací. Chápu zě některe věci jsou čistě copy hlavně od Samsungu. Ale zakazovat prodej jinych produktu nemyslim že je dobrý krok.

  Já jsem to čekal. Ty neustálé žaloby ze strany Apple nemůžou vždy vycházet. Jednou se to musí pos..t, jednou si Apple pořádně natluče hubu. A to nechci sejčkovat. Když si to dám vše do kupy a shrnu, tak:

  Apple dává na trh neodladěné produkty které nedělají dobré jméno. Pokud to vezmu cca 3 roky z5 tak namátkou MobileMe, Aperture, iPhone 4 anténa, iPhone 4s ( iOS5 ) baterka, Thunderbolt display, Final Cut Pro X atd… Nevzpomenu si bohužel na jedinou věc od Apple které by se po uvedení na trh poslední dobou obešla bez problémů. Jistě problémy jsou i jinde, ale Apple má ( měl ? ) pověst high end výrobce a tam by se to stávat nemělo. K tomu ukončení xserve, již zmíněný Final Cut a pomalu mi dochází, že se z Apple stává běžný výrobce spotřební elektroniky viz. možná Apple iTV. Puncem jsou žaloby působící dosti arogantně, které spíš ženou vodu na mlýn konkurence. No jsem zvědavý pokud opravdu bude v Evropě platný zákaz prodeje, jak to dopadne. Počítám že za pár let to bude stejné jako kdysi. Apple buds o5 výrobce pro „pár fajnšmekrů“ . Jednou holt splaskne každá bublina.

  No je to vlastně Google vs Apple, když Motorola je teď pod Velkým Bratrem. Stejně ji Google strategicky koupil aby měl na Apple taky nějaké páky, když skopčili Android a očekávali facky.

  Na druhou stranu další výrobce, který bude mít pod sebou hardware i software je jen dobře pro zákázníka, ale zpúsob jakým toho dosáhli je neetický.

  Lidé si pomalu začnou uvědomovat jak je to s mottem dont be evil…

  Tak si to srhnme, Apple udelal revolucni produkty, ktere vsichni kopiruji a nekdy az za hranicemi nejen slusnosti ale i prumyslovych vzoru a patentu.

  A aby byli konkurenti konkurenceschopni, tak pouzivaji bezplatny android, krizove financovany Googlem z vynosu z hledani a pro vyrobce tedy s nulovymi naklady na vyvoj a minimalnimi naklady na integraci.

  A nekdo se Apple divi, ze chrani sve invence a investice?

  Zacina mi to pripadat jako hon na carodejnice, kdy se to obraci proti apple jenom proto, aby byla zachovana konkurence. Nemam ti proti konkurenci, casto zvysuje rychlost invence a snizuje ceny, ale plati to i zde? Google okopiruje iOS a jeste k tomu Samsung okopiruje vzhled vseho mozneho a najednou je to prekvapive levnejsi konkurence.

  Je vtipne, ze vyrobci kopiruji Apple a vytahuji na nej patenty na bezdratove technologie, ktere musi byt poskytnuty za podminek FRAND (Reasonable and non-discriminatory licensing), nejvtipnejsi je, ze Samsung to zkousi pres UMTS a Motorola pres GPRS, tohle ani nemuze byt pravda…

  Jsem pro konkurenci, ale vsichni proti Apple je IMHO trochu moc, nezda se vam? Apple ma vyrazne mene patentu nez kdokoliv jiny, ale presto Google kupuje Motorolu, aby nasledne preprodal patenty HTC, ktere pak zaluje Apple.

  A HTS kupuje S3 graphics, ale kdyz soud rozhodne, ze Apple neporusuje patenty S3, HTS stahne svuj zamer firmu koupit.

  Tohle vam prijde normalni?

Vložte vlastní komentář

celý text