Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nevím k čemu Patrick Traynor, profesor na vysoké škole technické v Atlantě, vyvíjí software, který vlastně má za úkol někoho poškozovat, někomu narušovat soukromí a jinému dávat zbraň k něčemu špatnému. Smutné, že někdo studuje vysokou školu, aby vymyslel něco takového. Pochopil bych situaci, kdy autor této věci bude toto používat pro urychlení psaní do iPhone, například na poznámky, sms, maily a pak této vlastnosti někdo zneužil k něčemu takovému, ale tady je záměr jasný. Zakázal bych, aby se takové aplikace a nástroje dostávali kdekomu do rukou, tohle k ničemu dobrému nevede.

  vidim minimalne dva duvody ..
  jednak je to pro nej vyzva, jestli to lze – to je zakladni hnaci motor vseho vedeni, poznatky z reseni casto najdou uplatneni v uplne jine oblasti, nez bylo testovano ..

  .. a za druhe, pro nas podstatnejsi je demonstrace, ze to lze ..
  pokud nekomu neco zakazes, vetsinou to udela stejne, akorat se to budde snazit maskovat ..

  btw, nedovolene odposlouchavani resi zakon IMHO pomerne uspokojive .. zakazovani nastroju z duvodu predpokladaneho zneuziti mi pripomina jiste svazy pseudoochrany autorskych prav ;)

  AchJo: V případě Apple se nejednalo o zaznamenávání polohy (které mimo jiné praktikuje Google na svých telefonech, důsledky nechtějte ani znát) z důvodu nějaké špionáže, ale čistě pro marketingové záležitosti, určitě budete vědět o co jde. Myšlenka, zda se někdo cizí může dostat k těmto informacím a nějak je zneužít, to je věc druhá, ale záměr je čistě obchodní, na rozdíl od onoho profesora, který se s tím chlubí.

Vložte vlastní komentář

celý text