Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mě ani ne,mám rakouský iTunes účet a taky jsou tam filmy v AJ a ne NJ,ikdyž občas se tam nějaký najde.Pro mě jako člověka,který moc anglicky neumí je to blbé,aspoň titulky by se hodili.

  Podle mě se českého dabingu jen tak nedočkáme. Vlastníkem práv na dabing u většiny filmů bude asi ČT, ale tak či tak by Apple musel vyjednávat extra podmínky. A na to nejsme dostatečně významný trh (musel by je vyjednávat zvlášť pro Česko, Slovensko, Polsko atd.). A pokud ani v Německu dabing není, tak zde je to bez šance.

  Mně AJ ve filmech nevadí, spíše naopak. Kdyby české televize vysílaly cizí filmy rovnou v původním znění max. s titulky, tak by to nikomu divné nepřišlo a ještě by se zvýšila jazyková znalost AJ (jako např. ve Skandinávii).
  Nicméně alespoň anglické titulky by dostupné být mohly. Nebo Apple nebere ohled např. na neslyšící (i v US)?

  No přesně, jak píše Roman! Panebože jsme češi, tak chceme mluvit česky. Co to má znamenat toto?! To jako až se u nás otevře Apple Store, tak tam bude jen anglicky mluvící presonál?! Takhle jsem si „služby“ Apple nepředstavoval. Je to všechno moc pěkné, ALE:

  1. Apple Online Store – zboží je posíláno z Irska nebo Nizozemska! Stránky Apple nejsou kompletně dopřeloženy! Informace o záruce nejsou opraveny dle našich zákonů!

  2. iTunes Music Store – potěší nabídka českých vydavatelství, ALE. Rozhraní není přeloženo (texty v obchodě), reklamy a upoutávky nejsou přeloženy. (tyto věci jsou otázkou 30 min! u photoshopu a TextEditu!!!)

  Je to prtostě debilní polovičaté řešení. Všichni jsou z toho na měko, ale já to prostě Apple nežeru. Už ne.

  A teď mě kamenujte! :D

  Na film bez titulků by bylo schopno a ochotno se dívat nanejvýš několik procent obyvatel. A jazyková znalost AJ by se zvýšila právě jen této malé skupině. Výuku jazyka nelze vyřešit (ani ve Skandinávii) vypnutím dabingu nebo dokonce i titulků.
  Příští týden pořádáme soukromé promítání několika kvalitních filmů. Pozvaní jsou lidé kolem třiceti povětšinou nadprůměrných znalostí AJ. Kdybych však napsal, že budeme promítat bez titulků, nepřijde nikdo.
  Pokud by Apple na „méně významných“ národních trzích zainvestoval do vyjednávání o dabingu a titulcích, vrátilo by se mu to nejen v podstatně zvýšeném příjmu z filmů, ale i v celkovém zvýšení počtu účtů na iTunes Store a tím pádem i v předpokládaných dalších příjmech např. z hudby.

  Tam se ale nikdy nic nedabovalo. Polsko je ten samý případ. Vždy ale dávají titulky v rodném jazyce!

  A proč bychom my Češi měli upustit od toho co je zde zavedené.

  Já jsem rád, že tu iTunes Store vůbec je a že Apple rozšiřuje dostupnost obsahu. Osm let na něj česi čekali. Filmy jsou dostupné sotva pár hodin a všichni brblají, že to není v Češtině. No není. Včera nebylo, proč by mělo být dnes? Podle mě za nabídku filmů v iTunes Store se starají filmové společnosti a je na nich jestli v oné kopii českou zvukovou stopu nebo titulky nabídnou. Za celou tu dobu neměli důvod tam tu češtinu dávat, ode dneška tu možnost mají a je na nich (nebo na nových obchodních podmínkách Applu) jestli do titulů budou češtinu přidávat. Pochybuju že se hrnou vyměnit celé své iTunes portfolio o updatované filmy. Vidím to do budoucna. Oď ted tam ta čeština prostě být mǔže a mǔže se tam přidávat i český obsah. O česky dabing a titulky u nových filmů se primárně starají lokální distributoři a zastoupení velkých firem, né česká televize jak tu někdo psal. Film v kině Vám taky nedabovala

  Proč by filmy měli být v Čj? Mně Aj nevadí, právě naopak. Už aji v Nizozemí mají rozum, vysílají filmy, seriály v Aj s titulkama. Už aji na Primě Cool je HIMYM v Aj s titulkama. A pokud vím, tak když si film koupíte, tak ho zaplatíte a stáhnete ne? Nebo já nevím. Ale kdyby to tak bylo, tak si ty titulky můžete aji stáhnout.

  To že je český obsah pro českého uživatele zásadní je neoddiskutovatelné, jen nechápu to pobouření že není iTunes plné filmů s češtinou hned po spuštění. Pokud to bude do roka pro Čecha stále nepoužitelné tak to opravdu špatně, to je jasné.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.