Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Takoveto spory se mi nelibi i kdyz chapu o co komu jde Apple kopiruje od jinych, jini od Applu. Otazka je kdo vic? Ja jen doufam ze to nebude ze dva se perou a treti se smeje…? Aby sme vsichni neskoncili na nokia widlich…. :-))

    Četl jsem v anglické analýze, že patenty koupené s Mot.Mob. moc v soudech Googlu nepomohou, neb ty cenné jsou již z nařízení US telecom. úřadů převedeny na technologické standardy. Z těch samozřejmě náleží majiteli poplatky, ale licencovány jsou skoro automaticky za víceméně standardizovaných podmínek (výše a výpočet poplatků) a nemůže je použít právě k protiútoku v soudech typu „zakažte prodávat kopírující produkty“

    Ale uvidíme, mobilní patenty Nokie byly asi podobně „povinně“ standardizované (obě firmy stály u vzniku dnešních mobilních sítí) a ve sporu jí pomohli.

    Tady jde krásně vidět, co v dnešní době znamenají patenty.. Je to jen a pouze zbraň, kterou proti sobě používají jejich vlastníci.. Ono už dneska nezáleží na tom, kdo danou věc nebo princip vymyslel dříve.. Dejme tomu, že by nějaká firma, která vlastní sloní farmu někde v africe, koupila patent, jehož vlastnictví by jí opravňovalo k zákazu výroby všech mobilů na světě.. Myslím, že by bylo vhodné, kdyby se s tím něco dělalo.. Ovšem, nevím co by tuhle situaci vyřešilo.. Snad by pomohlo, kdyby se klíčové patenty převedly na „technologické standardy“, jak je to v příspěvku nade mnou..

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.